Aizliegs pārdot koncentrētu etiķskābi

Paredzēts mazumtirdzniecībā no nākamā gada aizliegt izplatīt etiķskābi ar koncentrāciju virs 10 procentiem. Par to informē Veselības ministrijas Komunikācijas departaments.

Samazinot koncentrētas etiķskābes pieejamību iedzīvotājiem, tiks novērsta nejaušu nelaimes gadījumu iespējamība, to kļūdas pēc iedzerot. Saindēšanās un iekšējo orgānu apdegumu sekas, iedzerot koncentrētu etiķskābi, rada neatgriezeniskus iekšējo orgānu bojājumus un invaliditāti uz mūžu.


Starptautiskā pieredze liecina, ka augstas koncentrācijas etiķskābes izmantošana sadzīvē pilnībā aizstājama ar vājākas koncentrācijas etiķskābi vai citiem, mazāk bīstamiem produktiem.

 

Augstas koncentrācijas pārtikas etiķskābi būs atļauts izmantot kā pārtikas piedevu profesionālajā lietošanā - pārtikas uzņēmumos pārtikas produktu ražošanas tehnoloģisko procesu nodrošināšanai.


Ir iedzīvotāji, kuri iebilst, ka kārtējo reizi tiek kaut kas aizliegts, norādot, ka bīstamas ir arī tāda vielas kā, piemēram, acetons vai degviela. Daudzi ir pieraduši koncentrētu etiķskābi lietot marinējot gaļu vai vasarā gatavojot dažādus salātus un dārzeņus ziemai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas