Aizliegs tirgot parastās kvēlspuldzes 4

No šā gada septembra veikalos būs aizliegts tirgot tradicionālās 100 vatu kvēldiega spuldzes, bet vājākas kvēlspuldzes pamazām tiks izņemtas no apgrozības nākamajos gados līdz 2012.gadam. To paredz Eiropas Komisijas pieņemtais regulējums.

Kvēldiegu spuldzītes tika aizstātas ar modernām enerģiju taupošām spuldzēm. Pēc Eiropas Komisijas domām, ieviešot šādus noteikumus, vienas mājsaimniecības elektrības patēriņš samazināsies par 10 līdz 15 procentiem un gada laikā, ieskaitot arī izmaksas par tā dēvēto efektīvo spuldzīšu iegādi, mājsaimniecība ietaupīs apmēram 35 latus.


Veikalā "Supernetto" "Dzirkstele" uzzināja, ka pārdošanā ir gan parastās, gan enerģiju taupošās spuldzītes.

 

"Iepriekš pircēji tomēr vairāk iegādājās parastās spuldzītes, jo tās ir lētākas. Savukārt pēdējā laikā tomēr vairāk un vairāk izvēlas pirkt enerģiju taupošās," norāda veikala darbiniece.


Gulbeniete Antra ir pārsteigta, uzzinot, ka nevarēs nopirkt parastās spuldzītes.

 

"Es, piemēram, izvēlos pirkt parastās spuldzītes. Un kāpēc to tirdzniecība būtu jāaizliedz? Tās taču nav kaitīgas. Manuprāt, mums ir daudz dažādu citu kaitīgāku lietu, kuras ražo, bet patiesībā būtu jāaizliedz. Ja es nevaru izvēlēties nopirkt lētāku parasto spuldzīti, un man ir jāpērk šī dārgākā, kura ir enerģiju taupoša, tad tā jau vairs nav izvēlēs brīvība, jo es vienkārši būšu spiesta pirkt dārgāko," uzskata Antra.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vasara

Eiropa noveļ problēmas no slimas galvas uz veselo un pilnīgi visās jomās:((

pirms 11 gadiem, 2009.03.23 09:26

Sandra

Ir 2018.02.20.Es arī neesmu pret parastām kvēlspuldzēm, bet nekur neder Ķīnā ražotās 40W mazās (apaļās un garenās), ar maziem cokoliem- 3 dienām , apmēram.Jau 0,5 gadu man elektriķis mākslīgā stikla lustrā ieskrūvēja parastās 40W kvēlspuldzes.Ļoti labi kalpo.Ir jau arī mazās ekonomiskās.Nopirku citu ķīniešu lustru ar lieliem cokoliem...

pirms 2 gadiem, 2018.02.20 16:08

Vietējās ziņas