Aizņemsies elektromobiļu iegādei 17

Gulbenes novada dome divus jaunus, rūpnieciski ražotus M1 kategorijas elektromobiļus par 45 899,18 eiro līgumcenu bez pievienotās vērtības nodokļa piegādās Rīgas SIA “Moller Auto Latvia”. Izsludinātajā pašvaldības iepirkumā bija pieteicies tikai šis vienīgais pretendents, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Projekta finansēšanas avoti ir: Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējums - 37 000 eiro; pašvaldības līdzfinansējums - 18 538 eiro. Taču projekta priekšfinansēšana ir jāveic pašvaldībai. Šajā sakarā novada dome lūgs Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomei atļaut aizņemties no Valsts kases 37 038 eiro uz 5 gadiem, aizdevuma atmaksu sākot ar 2015.gadu. Par to nobalsoja deputāti novada domes 16.septembra ārkārtas sēdē.


“Līdz šā gada beigām elektromobiļiem jau jābūt piegādātiem. Viens no jaunajiem elektromobiļiem nonāks pilsētas pārvaldes vadītāja Jāņa Nagļa rīcībā, bet otru ikdienas darba vajadzībām pilsētas teritorijā lietos pašvaldības aģentūra "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs",” “Dzirkstelei” saka novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis. Viņš uzsver, ka ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu elektromobiļu iegāde pašvaldības vajadzībām ir ļoti izdevīga un atmaksāsies pāris gadu laikā.


Līdz ar to Gulbenes novada domei jau būs trīs elektromobiļi. Pie pirmā tā tika jau pagājušā gada sākumā un nodeva bezatlīdzības lietošanā pašvaldības aģentūrai "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs" līdz 2023.gada beigām. Tas ir elektromobilis “Melex” ar piekabi, kuru zinām kā tūristiem domāto elektrovilcieniņu. To pašvaldība samaksāja mazliet vairāk par 21 tūkstoti eiro, iegādājoties no SIA “Impresso”.


Būvēt elektromobiļu uzlādes staciju Gulbenē pašvaldība neplāno, to darīt sola privātais uzņēmējs Brīvības ielā, “Dzirkstelei” stāsta pašvaldības tūrisma aģentūras "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs" vadītāja Iveta Kovtuņenko. Viņa piebilst, ka pagaidām elektrovilcieniņa uzlāde notiek garāžā. Iespēja aģentūrai tikt pie otra šāda paša veida tranasportlīdzekļa, bet tikai pašu darbinieku darba vajadzībām, I.Kovtuņenko liekas ne tikai vilinoša, bet arī izdevīga. “Elektromobiļu ekspluatācija ir ļoti lēta,” viņa uzsver.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

x

Atmaksāsies ????? :D Vai tiešām tas ir tas kas ir vajadzīgs un ļoti nepieciešams priekš dažiem cilvēkiem ? Kā ar baseinu VISIEM??? Es maksāju lielus nodokļus, lai viņi sev iegādātos auto? :D Ar ko tad brauca līdz šim ? Laikam ar zirgiem.

pirms 6 gadiem, 2014.10.07 10:07

Es

Šādu auto iegāde var sākt atmaksāties tikai pēc kādiem pieciem gadiem.Šaubos vai kāds vairs tad gribēs braukt ar šiem auto.Būs atkal jāpērk jauni!!!

pirms 6 gadiem, 2014.10.07 12:06

tikai runāt

Ar šādiem elektromobiļiem ir pilna Igaunija, tāpat ar uzlādes stacijām, degvielas cena pret elektromobiļa uzlādi ir piem. 5 EUR pret 0.50 centiem...vispirms vajag kaut ko reāli uzzināt, tad tikai rakstīt. Mēs, Latvijā kā vienmēr 10 gadus atpaliekam no gudrajiem igauņiem...varbūt kāds no šeit gudrajiem rakstītājiem klausās VEF Rīga radio un skatās melnbalto mazo televizoru? Ticu, ka tā. Elektromobiļu ikdienas ekspluatācijas izmaksas var apskatīt i-netā un tad klaigāt. Un painteresēties cik izmaksā parastās mašīnas domē visiem ar visām uzturēšanas izmaksām u.t.t. Lasīt vairāk vajag un tad klaigāt!

pirms 6 gadiem, 2014.10.07 15:40

???

Tur jau tā lieta, ka novadā neviens nerēķina, cik tas ir nepieciešams un galvenais - cik finansiāli izdevīgi.
Un nevajag salīdzināt mūs ar igauņiem...mēs stipri atpaliekam itin visā. Vai pilnīgi visiem , kuriem pienākas transports , tas ir nepieciešams...kāpēc strādniekam jābrauc uz darbu ar savu auto vai autobusu, bet novada domes nodaļas vadītājam PIENĀKAS autiņš no darba uz mājām un otrādi. Bet ja pienākas, kāpēc ne...Mūsu novadā ir lielākas vajadzības, kaut vai tas pats stadions, priekšnieki to neapmeklē, tik cik pazīmējas kādā no sarīkojumiem.

pirms 6 gadiem, 2014.10.08 08:31

starp citu>tikai runāt

Igaunijā pašvaldības iedzīvotājiem mūzikas, mākslas un sporta skolas ir par brīvu (finansētas no pašvaldību budžeta) visiem, arī pieaugušajiem iedzīvotājiem. Par skolu brīvpusdienām nerunāsim. Ceru, ka saprati domu:) Tik pat labi varētu runāt, ka arī Kanādā sen jau braukā ar e-mobiļiem.

pirms 6 gadiem, 2014.10.08 10:12

PDF

vecā komunista stepanova jaunā blamāža pat 2 mazu auto iepirkšanai Gulbenei ir jaaizņemās Valsts kasē, kā jau treknajos oranžajos gados iet vaļā, galvenais palaist naudu pa vējam un sev kabatā

pirms 6 gadiem, 2014.10.07 13:14

oi!

Neko nesapratu. Vēl divus e-golfobiļus, tikai bez piekabēm? Tas nav nopietni. Gribu redzēt kā pilsētas pārvaldnieks ar to ērmu brauks, piemēram, uz Muzeju:) Tūristiem tak bija elektrovelosipēdi. Kas tiem vainas? Ar tiem e-ērmiem tāpat ziemā jēdzīgi nepabraukās. Gribu redzēt ko teiks par izmaksām, kad akumulatori būs jāmaina. Tur jau vairs deputātu balsojums nebūs vajadzīgs:)

pirms 6 gadiem, 2014.10.07 13:25

e-pakala

Tad kad būs jāmaina, sen visi to būs piemirsuši un nevienam tas neinteresēs, nomainīs pa dažiem tukst. un neviena pūce pakaļ nekūkos.

pirms 6 gadiem, 2014.10.07 15:49

f

Man ir ideja kā patiešām ietaupīt uz transportu.
1. Pārvietoties ar kājām un sabiedrisko transportu, kā teikt tuvāk nabadzīgākajai tautai un pastaiga svaigā gaisā rosina jaunas veselīgas idejas un mazina visādas tieksmes un nelāgām domām.
2.Nopirkt lētus golfus, ar lētām detaļām.
3.Nopirkt vienu mašīnu un lietot pēc grafika.
Vot tā ir taupīšana !!! Nevis tūkstoši, smūkštoši tikai galvā grozas. Pieraduši pie tādiem cipariem ta grūti izist no galvas.

pirms 6 gadiem, 2014.10.07 15:53

Ģirts .B.☆

Un kas ar stadiona renovaciju bůs vai nebüs vai varam vel kadus piecus gadus paciesties ?????*:-D

pirms 6 gadiem, 2014.10.07 19:58

d

Tiešām, tur var kaklu nolauzt un vajadzētu tur aizliegt arī gājēju ceļu (pa taisno it kā), vakarā bomāri vazājās un tribīnes vakarā jau nu ar nesēž futbola fani.

pirms 6 gadiem, 2014.10.08 08:57

Ģirts

Cik atminos,no TV pārraides Auto ziņas,tad ar visām tām subsīdijām un valdībā palaisto programu uz elektro mašīnām bij izrēķināts ka tas pats vw e-up kurš maksā 23 000 eiro izmaksā 3500 eiro!!!!
No kurienes ir izrauti ka vajag tos 18 000 eiro????
Kādam atkal naudas pietrūkst???!!!

pirms 6 gadiem, 2014.10.07 21:47

lai saprastu

Jā, apmēram pareizi ir, taču tāpat kā eiropas projektiem visiem ir vispirms jāsamaksā visa summa un tad atgriež 85%

pirms 6 gadiem, 2014.10.08 06:04

s

Atgriež kādam kabatā :D

pirms 6 gadiem, 2014.10.08 09:01

JANKA

TIKAI TAD LAI STJOPKA NOMAINA SAVU DŽIPU PRETŠO JAUNO BRĪNUMU KAM TAD VIŅAM JAUNS DŽIPS BIJA VAJADZĪGS JO UZ VIŅA MĀJĀM JAU NAV NEVIENAS BEDRĪTES,

pirms 6 gadiem, 2014.10.08 10:57

Es

Tikai runāt...
Skumji braukt lēnā gaitā uz apkopi.Ja pabrauks ātrāk nepietiks baterijas, būs jāsauc evakuators.
Tajā dienā braucot uz Rīgu būs sastrēgums , ka viens vilksies.

pirms 6 gadiem, 2014.10.09 16:25

Vietējās ziņas