Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizņemsies Gulbenes 2.vidusskolas internāta pārbūvei 12

Novada pašvaldība plāno no Valsts kases aizņemties 247 199 eiro Gulbenes 2.vidusskolas internāta ēkas fasādes un 1.stāva pārbūvei.
Naudu plānots atdot 20 gadu laikā. Atmaksa sākama ar nākamā gada martu. Pašlaik Valsts kasē izsniegtajiem aizdevumiem ir 0 procentu maksājumi.

Par aizņēmuma ņemšanu novada deputāti balsos 29.jūnija domes sēdē.

Jau pagājušajā gadā rakstījām, ka projekta gaitā 1.stāvs tiks pielāgots internāta vajadzībām, izbūvējot papildu istabiņas, koplietošanas virtuvi, sanitāros mezglus un atpūtas telpu. Savukārt nosiltinot fasādi un nomainot jumtu, ēka kļūs energoefektīvāka un vizuāli pievilcīgāka. Tiks izveidotas telpas un ieeja ēkā, lai tur iekļūt varētu arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Tiks nomainīta arī apkures sistēma. 2. un 3.stāva istabiņās pie radiatoriem būs individuālas siltuma regulēšanas ierīces.

Pašvaldības izsludinātajā publiskajā iepirkumā internāta ēkas fasādes un 1.stāva pārbūvei uzvarējusi SIA “Vidzemes Būvnieks” piedāvāto 199 993,46 eiro līgumcenu bez pievienotās vērtības nodokļa.

Internāta ēka ir domāta ne tikai Gulbenes 2.vidusskolas skolēnu izmantošanai. Internāts ir pieejams ikvienam skolēnam, kurš mācās vai mācīsies kādā no pilsētas skolām un kuram nepieciešama droša nakšņošanas vieta kā alternatīva, ja nav iespējams pēc mācību stundām nokļūt mājās.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

vilis

Katru nedēļu to vien lasām - aizņemsies, aizņemsies, aizņemsies! Bet kurš pēctam atdos ?

pirms gada, 2017.06.28 12:16

Gulbis

Novada parādsaistību apmērs ir vairāk kā trīs reizes zemāks kā Valdības atļautais.
Šobrīd parādsaistības sasniedz 6,1% no Novada ieņēmumiem, Valdības atļautais ir līdz 20% no pašvaldības ieņēmumiem.
Novads varētu vēl aktīvāk realizēt dažādus projektus aizņemoties naudas līdzekļus
Salīdzinājumam:
Alūksnes novads - 11.04%
Cesvaines novads - 7.39%
Rugāju novads - 8,49%
Balvu novads - 7,23%
Madonas novads - 10,12%
Raunas novads - 8,02%

pirms gada, 2017.06.29 12:43

Kurš

SIA “Vidzemes Būvnieks”????????? Bokta, vai Strode???????

pirms gada, 2017.06.28 12:52

!!!

Bija laiks zināt, ka ne Boktam ne Strodei vairs nav "Būvnieka" !!!

pirms gada, 2017.06.28 17:31

Ginc un es

Ar krievu skolu saistītas personas veiksmīgi iekļuva deputātos, nu tad šo skolu remontēs, renovēs un visādi citādi tērēs novada līdzekļus. Izremontēs internātu un tad varēs vēl kādu lauku skolu slēgt, lai lauki turpina izmirt un pilsētas skolās savācas skolēnu skaits priekš algām. Tālāk skolēnu vajadzībām cels jaunu sporta halli un stadionu, lai gan pilsētā pāris minūšu gājiena attālumā jau ir gan 2 sporta halles, gan 2 stadioni.
Labāk būtu tos 250 tūkst. investējuši darba vietu radīšanā, citādi pēc 10 gadiem nebūs bērnu, kas izremontētajās skolās mācās.

pirms gada, 2017.06.28 13:04

2. vsk. absolvents

-Kā Jūs iztēlojaties nokļūšanu līdz tiem sporta laukumiem, kuri ir "pāris minūšu gājienā", ja starpbrīdis ir 10 minūtes un vēl bez iešanas ir jāpārģērbjas. Un tas viss jāpaveic divas reizes, jo arī jātiek uz skolu atpakaļ, kā arī pareizi būtu ieiet dušā pēc nodarbībās. Manuprāt doma par sporta laukuma rekonstrukciju ir pamatota, jo tā ir novada lielākā skola. Pats esmu skrējis pa veco laukumu un tas bija zem katras kritikas!

-Skumji, bet nav racionāli uzturēt skolu, ja tur vairs nav kas lāga mācās.

pirms gada, 2017.06.28 16:35

Mr. X

Rekonstrukcijas jau sen pirms vēlēšanu rezultātiem bija izsludinātas konkursos un uzvarētas.

pirms gada, 2017.06.28 16:36

Gulbis

Par laukuma rekonstrukciju tika runāts jau pagājušajā gadā.
Skolu izvēlas vecāki un bērni. Ja tuvumā esošā skola, tādu vai citādu iemeslu pēc, neapmierina, tad nevienam nav tiesību bērnu sūtīt uz citu skolu.
Jauna sporta halle netiks celta - tas ir Ginc iztēles auglis.
Pienācīgs sporta laukums gan ir vajadzīgs.
Pāris minūšu gājiena attālumā no 2. vsk nav neviena sporta objekta.
10 minūšu gājiena attālumā ir Bērzu sporta halle, kas 2.vsk nav vajadzīga, jo pašiem skolā ir paliela zāle.

pirms gada, 2017.06.29 00:54

Gulbis

Kādas darba vietas pašvaldībai būtu jārada?
Jūs zināt kāds ir pašvaldības mērķis un pienākumi?
Pašvaldība ir infrastruktūras uzturētājs, nodrošinātājs.
Darba vietas jārada uzņēmējiem. Pašvaldība var nodrošināt ar uzņēmējiem nepieciešamo infrastruktūras nodrošinājumu un iespējams kādām NĪN atlaidēm, lai iedrošinātu biznesu.
Ja Jūs sekotu līdzi pašvaldības sniegtajai informācija, tad zinātu, ka piemēram:

>noslēdzoties Brīvības ielas rekonstrukcijai uzņēmēji no savas puses solījuši 2,76 miljonu eiro investīcijas un 41 jaunu darba vietu,

>pašvaldībai sakārtojot infrastruktūru Lizumā, uzņēmēji apsolījuši 1.64 miljonu eiro investīcijas un 31 jaunu darba vietu

>pēc Kļavu ielas pārbūves un ūdens novades sistēmas problēmu atrisināšanas Ozolkalnā, uzņēmēji apņēmušies veikt 731 tūkst. eiro investīcijas un izveidot 12 jaunas darba vietas

>pašvaldībai par 1,16 miljoniem eiro sakārtojot degradētu ražošanas teritoriju ap Dūnu ielu Stradu pagasta Margu ciemā, uzņēmēji apņēmušies investēt aptuveni 1 miljonu eiro un izveidot 16 jaunas darba vietas

Šo, augstāk minēto, es 20 minūšu laikā atradu un izlasīju pašvaldības mājaslapā.
Ieskatieties ik pa laikam www.gulbene.lv

Tagad tikai jāgaida rezultāts pēc šo prejektu realizēšanas.
Un no uzņēmējiem japrasa solījumu izpilde.

pirms gada, 2017.06.29 01:13

Ginc un es

Pilsētas stadions ir 1,5 km attālumā, sporta centra stadions ir aptuveni 1 km attālumā no krievu skolas. Tas ir tālu? Pēc tādas loģikas Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai arī blakus ir jāceļ sporta komplekss Bastejkalnā vai Esplanādē. Lai gan krievu skola nekad nav izcēlusies ar mācību sasniegumiem, varbūt būs diži sportisti, ja uzcels stadionu. 'Gudrs tu neesi, bet vismaz skrien ātri'. :)

pirms gada, 2017.06.29 09:29

2. vsk. absolvents

Tad kā Ginc iztēlojas nokļūšanu uz turieni un pārģērbšanos pa 10 minūtēm? Vai arī ceļš uz stadionu un atpakaļ jau būs kā sporta nodarbība, jo bērniem būs jāskrien lai iekļautos laikā?

Izklausās, ka Jums ir bijis kāds nepatīkams starpgadījums, ar 2.vsk., bet tas nenozīmē, ka tā ir slikta skola. Arī ģimnāzijā ir dažādi bērni un ir dzirdēts šis tas, bet tas jau skolu nepataisa par sliktu.

2. vsk vairs nav krievu skola! Ja jūs tā uzskatāt, tad ilgi tur neesat bijusi!

pirms gada, 2017.06.29 09:45

Gulbis

Un atkal atkārtošos.
Runa neiet par kaut kāda Olimpiskā centra būvniecību.
4x200m skrejceļš, 2 futbola vārti, 2 basketbola grozi, volejbola tīkls, grūšanas/mešanas sektors un salabots iebraucamais ceļš un kopumā labiekārtota vide ap skolu.
Ja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai turpat pie ēkas būtu nolaists stadions, tas tas jau sen būtu atjaunots. Tā ir Rīgas centra skolu īpatnība, ka
tur nav pietiekoši vietas tādām lietām.
Bet mums ir gan vieta, gan jau esošs, lai gan nolaists, stadions.
Bērniem nav jāskrien uz un no sporta nodarbībām 18min no pilsētas stadiona un 12min no sporta centra.
Bērniem ir jābūt laikam priekš pārģerbšanās un nomazgāšanās, kas nav jāpavada skraidot pa pilsētu.

pirms gada, 2017.06.29 12:17

Vietējās ziņas