Aizņemsies no Valsts kases prioritāram mērķim 8

Gulbenes novada pašvaldība prioritāram mērķim no Valsts kases uz 30 gadiem aizņemsies 249 000 eiro (nevis pirmpirkuma tiesību izmantošanai), lai nopirktu privātpersonām piederošās SIA “Alba” kapitāldaļas un kļūtu par šā uzņēmuma simtprocentīgu īpašnieci.
Par to 27.aprīļa novada domes ārkārtas sēdē vienprātīgi balsoja deputāti.

Sēdē piedalījās 10 no 17 deputātiem. Nebija ieradušies un līdz ar to balsojumā nepiedalījās Lāsma Gabdulļina, Ieva Grīnšteine, Edīte Kanaviņa, Intars Liepiņš, Ilze Mezīte,  Guntis Princovs un Andris Vējiņš.

Novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs informēja, ka 26.aprīlī bijis aizbraucis uz Rīgu, lai konsultētos Finanšu ministrijā. Saņēmis vērtīgus ieteikumus. Iesniegums par 249 000 eiro aizdevuma lūgšanu esot jāiesniedz līdz 9.maijam, tad 16.maijā tas tikšot izskatīts. Tieši Finanšu ministrijā ieteikts kā aizdevuma mērķi norādīt, ka tas būs prioritārs aizņēmums. Novada pašvaldības Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Lienīte Reinsone paskaidroja, ka pašvaldībai gadā ir tiesības uz prioritāru aizņēmumu 250 000 eiro apmērā. Tā kā šī pozīcija pagaidām nebija izmantota, tagad to varēs izdarīt.

Jau rakstījām, ka sākotnēji novada dome saņēma divu SIA “Alba” līdzīpašnieku piedāvājumu pirkt no viņiem uzņēmuma kapitāldaļu kontrolpaketi (52,7 procentus) par 660 000 eiro. Pēc pašvaldības iniciatīvas tika veikts šo kapitāldaļu neatkarīgs vērtējums, saskaņā ar kuru nosauktā summa bija vairs 389 810 eiro.

Savstarpējās sarunās ar šiem diviem īpašniekiem, kā arī ar pārējiem trim pašvaldības pārstāvjiem izdevās vienoties par privātīpašniekiem piederošo  kapitāldaļu pirkšanu kopsummā par 249 000 eiro. SIA “Alba” ir Gulbenes uzņēmums, kas darbojas kopš 1991.gada.

Saskaņā ar “Lursoft” datiem uzņēmuma pamatkapitālu veido 109 872 eiro. Uzņēmumā jau iepriekš 38,5 procenti kapitāldaļu piederēja Gulbenes novada pašvaldībai. SIA “Alba”, kā zināms, ir ūdens ieguves, apgādes un attīrīšanas pakalpojumu sniedzēja iedzīvotājiem Gulbenē un piepilsētas ciemos Stradu pagastā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Deputāti gatavo sev atkal dāvanas

kāpēc tai Gulbenes domei jatērējas un jalien parādos , lai tak Sia''Alba'' akciju kontrolpakete vēl 1000 gadus pieder privātpersonām, kas vainas, bizness no pašvaldības puses 100% garantēts ilgtermiņā, kas tajā albā ir tik vērtīgs, kas varētu maksāt 389 810 euro un perspektīvā atmaksāties Gulbenes pilsētai tuvakajos 100 gados?

pirms 3 gadiem, 2018.05.04 14:34

Vai tā ir?

Nesen pa TV skaidroja šo jautājumu. Ja pareizi atceros tā būtību, tad ir tā: Privātīpašnieks var jebkurā brīdī atteikties sniegt turpmāk pakalpojumus un ko tad? Tādēļ gandrīz visā LR šī pakalpojuma sniegšana ir atpirkta no privātipašniekiem.

pirms 3 gadiem, 2018.05.04 15:04

loģiski , protams tā nav

privātīpašnieks, nevar ateikties jebkurā brīdī sniegt turpmāk pakalpojumus, jo tam ir saistošs līgums ar pašvaldību, tāda situācija acīmredzot var būtu tikai Gulbenē, kurā tiesiskā vide neizportamā veidā atšķiras no pārējās Latvijas valsts.

pirms 3 gadiem, 2018.05.04 15:30

Zentiņa

Laikam jau šis ir vienīgais variants, kā nodrošināt gulbeniešiem pakalpojumu, jo Alba jau kādu laiku iet uz leju. Varbūt lētāk būtu nolaist līdz maksātnespējai un tad domāt par pārņemšanu, ja vien ūdens un kanalizācija gulbeniešiem nebūtu vajadzīga katru dienu. Šī summa savukārt ir lētāk nekā būvēt Albai piederošās komunikācijas no jauna. Labi gan, ka miljoniem vērtajā projektā iegūtā manta pēc strīdiem palika pašvaldības īpašumā. Tagad būtu jāatpērk arī tā.

pirms 3 gadiem, 2018.05.04 19:11

?

Ar ko atšķiras pirmpirkuma tiesības no prioritārā pirkuma? Ar bankas procentiem? Parāds tāpat jāsedz no nodokļu maksātāju naudas.

pirms 3 gadiem, 2018.05.05 10:31

meh

Uzņēmējs vistiņu, kas dēja zelta oliņas pārdod tikai pie viena nosacījuma - dējamais ir čupā, bet dakterēt dārgi. Jānotirgo par gaļas cenu pirms vēl nav atdevusi galus. A jaunais saimnieks lai dakterē, jo vistiņa tāda, kam nosprāgt nav ar cilvēktiesību deklarāciju ļauts - ūdens pienākas katram. Arī sausās hauzītes daudzstāveņu pagalmos netaisīs. Tā, ka Gulbene - krāj naudiņu. Lētāks jau tas prieks, padzerties no krāna un neiet kluci likt sniegā, nekļūs.

pirms 3 gadiem, 2018.05.05 18:13

Es

Pašvaldībai jānopērk no privātīpašnieka objektu.kas izveidots pa Eiropas projektu naudu?

pirms 3 gadiem, 2018.05.06 09:53

pie mums tā ir norma

tieši tā ''komunikācijas'' ir 85% apmērā Eiropas savienība apmaksājusi Gulbenei pašvaldībai objektu celtniecību, kurus tagad pati Gulbene atpērk 100% apmērā nu jau, kā ''privatizētus'' no albas, tāds dīvains kalambūrs, jautājums - vai Eiropas savienības nauda ir izlietota Gulbenes iedzīvotāju dzīves līmeņa celšanai, vai dažu izredzēto personu ''apzeltīšanai''

pirms 3 gadiem, 2018.05.06 16:52

Vietējās ziņas