Aizņemsies vētras seku likvidēšanai

Gulbenes novada dome 12.augusta vētras nodarīto postījumu seku novēršanai Jaungulbenes un Stradu pagastā vēlas aizņemties no Valsts kases 58 973  eiro uz desmit gadiem.

Tas būs pašvaldības līdzfinansējums. Pavisam 12.augusta vētras postījumi pašvaldībai nodarījuši zaudējumus 170 026 eiro vērtībā – kā ziņojuši plašsaziņas līdzekļi.

31.augusta novada domes sēdē deputāti vienojās par to, ka tiks lūgta atļauja Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomei aizņemties vajadzīgo līdzfinansējuma daļu. Atmaksāt šo aizņēmumu paredzēts sākt ar nākamā gada martu.
 
Plašsaziņas līdzekļos jau vēstīts, ka pašvaldība lūgs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju piešķirt novadam finansiālu atbalstu vētras seku novēršanai Jaungulbenē, kur arodvidusskolas mehāniskajās darbnīcās (senāk - muižas staļļos) norauts jumts pusotra tūkstoša kvadrātmetru platībā un bojāta daļa jumta konstrukciju. Tiek ņemts vērā ēkas kā nozīmīga arhitektūras pieminekļa statuss. Ir lūgts vērtējums un atbalsts Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā, taču finansējums atteikts, jo šogad pieejamie līdzekļi jau ir izsmelti un jāgaida nākamā gada budžets.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas