Aizsardzības ministrs atklāj šautuvi poligonā “Lāčusils”

Šodien, 3. oktobrī, poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklāja jauno šautuvi, informē 
Aizsardzības ministrijas  Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākais referents Roberts Skraučs


Jaunā šautuve izveidota saskaņā ar poligona “Lāčusils” attīstības projektu, un tā būs paredzēta karavīru un zemessargu šaušanas prasmju pilnveidei un testēšanai.

"Šautuves projekta izveides ietvaros sešu mēnešu garumā ir veikta šautuves un novērošanas torņa būvniecība, teritorijas labiekārtošana, angāra atjaunošana, kā arī piebraucamā ceļa un inženierkomunikāciju izbūve. Projekta kopējās izmaksas ir 2 673 490 eiro," stāsta R.Skraučs.

2019. gada sākumā  reģionālā poligona “Lāčusils” paplašināšanai Aizsardzības ministrija no Zemkopības ministrijas savā valdījumā pārņēma nekustamo īpašumu “Jaunlāčusils”, tādējādi paplašinot poligona teritoriju par 2387 hektāriem un nodrošinot iespēju šogad uzsākt šautuvju pārbūvi, kā arī turpmākajos gados izbūvēt papildu apmācību vietas.

" Pašreiz Nacionālie bruņotie spēki galvenokārt attīsta četrus poligonus – Ādažu poligonu, poligonu “Lāčusils” Alūksnes novadā, poligonu “Meža Mackeviči” Daugavpils novadā un poligonu “Mežaine” Skrundā , lai stiprinātu Zemessardzes kaujas spējas, katrā reģionā izveidojot reģionāla līmeņa poligonu," skaidro referents.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas