Aizsardzības ministrs Gulbenē apmeklēs zemessargu pamatapmācības noslēgumu un ar kadetiem pārrunās Latvijas vēstures notikumus

Svētdien, 14. jūnijā, Gulbenē aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēs Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Zemessardzes 25. kājnieku bataljonu, lai piedalītos zemessargu pamatapmācības kursa noslēguma ceremonijā. Aizsardzības ministrs zemessargiem pasniegs pamatapmācības izglītības apliecības, un Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns – bataljona formas tērpu piedurknes uzšuvi. Par to informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže.

"Formas tērpa piedurknes uzšuves pasniegšana pamatapmācības kursu sekmīgi apguvušajiem zemessargiem ir Zemessardzes 25. kājnieku bataljona tradīcija. Piedurknes uzšuvē attēlota bataljona emblēma, kurā ietverti vairāki simboli – Gulbenes un Madonas pilsētas ģerboņi, zobens, saule un ozollapu vītene. Zobens ir spēka un drosmes simbols, saule simbolizē taisnīgumu un gaismu, ozollapu vītene – izturību un drosmi," stāsta V.Briže.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ietilpst Cesvaines, Gulbenes, Madonas un Lubānas novadi. Bataljona pamatuzdevums ir attīstīt jaunās un uzlabot jau esošās kaujas spējas, lai nodrošinātu tā atbildības rajona aizsardzības uzdevumu izpildi, dalību starptautiskajās operācijās, kā arī atbalstu valsts, pašvaldību un civilajām institūcijām. 2020. gadā bataljona sastāvā tiek veidota profesionālā dienesta Kaujas atbalsta rota, kas tiks izvietota Gulbenes novada Stāmerienā.

V.Briže informē, ka A.Pabriks 14. jūnijā apmeklēs arī Latvijas armijas Litenes poligonu Gulbenes novadā, kur tiksies ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas 1. kursa kadetiem un vēstures pasniedzējiem, lai piedalītos sarunā par Latvijas vēstures notikumiem, kas saistīti ar padomju okupāciju, un aktuāliem aizsardzības politikas jautājumiem.

"Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti tiksies ar aizsardzības ministru, apmeklējot Latvijas armijas Litenes poligonu un nometni un izzinot Latvijas armijas karavīru traģiskās likteņgaitas. Mācību pārgājiena laikā kadeti apskatīs vēsturiskā poligona mācību vietas un ierakumus, artilērijas un virsnieku nometņu vietas, vēsturisko šautuvi un Litenes nometni, kā arī piedalīsies piemiņas brīdī Litenes kapos," saka V.Briže. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas