Aizsardzības nozares vadība Gulbenē un Litenē godinās represēto karavīru piemiņu

14. jūnijā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Imants Ziediņš apmeklēs represēto piemiņas vietu Gulbenē un Latvijas armijas karavīru piemiņas vietu Litenē. Par to informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže.

Pieminot 1941. gada 14. jūnija notikumus, Gulbenē aizsardzības nozares vadības pārstāvji noliks ziedus pie pieminekļa represiju upuriem Gulbenes dzelzceļa stacijā, no kurienes pirms 80 gadiem izsūtīja apkārtnes iedzīvotājus un Latvijas armijas karavīrus, kā arī pieminēs Latvijas brīvības aizstāvjus, noliekot ziedus pie pieminekļa par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes locekļiem.

Godinot represēto Latvijas armijas karavīru piemiņu, aizsardzības ministrs un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks 14. jūnijā arī apmeklēs Latvijas karavīru piemiņas vietu Litenes kapos, kur atrodas nogalinātajiem un nomocītajiem Latvijas armijas virsniekiem veltītais piemiņas ansamblis “Sāpju siena”.

Tāpat A. Pabriks 14. jūnijā tiksies ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem, kuri apmeklēs Latvijas armijas Litenes poligonu un nometni, izzinot Latvijas armijas karavīru traģiskās likteņgaitas. Mācību pārgājiena laikā kadeti apskatīs vēsturiskā poligona mācību vietas un ierakumus, artilērijas un virsnieku nometņu vietas, vēsturisko šautuvi un Litenes nometni, kā arī piedalīsies piemiņas brīdī Litenes kapos.

Šogad aprit 80 gadi kopš traģiskajiem 1941. gada 14. jūnija notikumiem, kad vienlaikus ar civiliedzīvotāju masveida izsūtīšanu notika represijas arī pret Latvijas armijas karavīriem. 1941. gada 14. jūnijā Latvijas armijas Litenes un Ostroviešu nometnē, kas atradās aptuveni 10 kilometru attālumā no Litenes, apcietināja un uz Sibīriju deportēja vismaz 430 virsnieku. Vairāki no viņiem tika nošauti uz vietas.

Papildu informācija par notikumiem Latvijas armijas nometnē Litenē: www.sargs.lv/Vesture/Vesture/2011/05/30-02.aspx.

Video stāsts “Litene - Latvijas Katiņa”: https://youtu.be/wXsu--MG8_0

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas