Aizsardzības nozares vadība piemin represētos karavīrus

Šogad aprit 77 gadi kopš traģiskajiem 1941. gada 14. jūnija notikumiem, kad vienlaikus ar civiliedzīvotāju masveida izsūtīšanu notika represijas arī pret Latvijas armijas karavīriem. 1941. gada 14. jūnijā Latvijas armijas Litenes un Ostroviešu nometnē, kas atradās aptuveni 10 kilometru attālumā no Litenes, apcietināja un uz Sibīriju deportēja vismaz 430 virsnieku. Vairāki no viņiem tika nošauti uz vietas. 

Pieminot traģiskos notikumus, Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību organizēja komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumus Gulbenē un Litenē, kuros piedalās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, kā arī regulāro spēku un Zemessardzes vienību komandieri, karavīri, zemessargi un jaunsargi. 

Piemiņas pasākums  sākās  Gulbenes dzelzceļa stacijā, turpinājās Latvijas karavīru piemiņas vietā Litenes kapos, kur 2001. gada 14. jūnijā atklāja Ivara Feldberga un Sandra Gribanovska veidoto piemiņas ansambli “Sāpju siena”, kas veltīts nogalinātajiem un nomocītajiem Latvijas armijas virsniekiem. 

Pulksten 17.30 Latvijas armijas Litenes nometnes vietā tiks iedegts „Atmiņu ugunskurs”.

Aizsardzības nozares pārstāvji komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumos piedalīsies arī citviet Latvijā, tostarp Rīgā, kur plkst. 13.00 pie Brīvības pieminekļa notiks svinīgā Goda sardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija.

Latvijas armijas nometnes vietā Litenē no 12. līdz 14. jūnijam arī šogad notiek gadskārtējā lauka nometne mūsdienu virsniekiem, Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem un jaunsargiem, tādējādi turpinot bruņoto spēku tradīciju, kas veicina izpratni par Latvijas armijas karavīru traģiskajām likteņgaitām.

Latvijas armijas nometnes vietā Litenē pirmo reizi šāda lauka nometne tika rīkota 2011. gadā. Litenes nometnes aizsākums meklējams 1935. gadā, kad Latvijas armijas Latgales divīzijai šeit sāka veidot vasaras nometņu kompleksu.

Nometnes pēdējā dienā – 14.jūnijā – virsnieki, kadeti un jaunsargi piedalīsies komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumos Gulbenes dzelzceļa stacijā, Latvijas karavīru piemiņas vietā Litenē un Litenes nometnes vietā pie „Atmiņu ugunskura”.

 Papildu informācija par notikumiem Latvijas armijas nometnē Litenē:

http://www.sargs.lv/Vesture/Vesture/2011/05/30-02.aspx#lastcomment

Video stāsts „Litene – Latvijas Katiņa”: https://youtu.be/wXsu--MG8_0Pievieno komentāru

Vietējās ziņas