Akcīzes precēm uzkrājumus neveido

Rīt,1.februārī, stāsies spēkā grozījumi likumā par akcīzes nodokli, kas paredz nodokļa likmes pieaugumus. "Dzirkstele" vēlējās noskaidrot, vai veikalos nav palielinājies pieprasījums pēc precēm, kam gaidāms šis akcīzes nodokļa pieaugums.

Lielveikala "top!", kas atrodas Nākotnes ielā 6, vadītāja Ina Vizule ir novērojusi, ka cilvēki nedaudz vairāk pērk cigaretes, mazliet vairāk arī alkoholu, taču pieprasījumu pēc kafijas īpaši nevar just. Runājot par pirktspēju kopumā šajā laikā, I.Vizule saka, ka viņai šķiet, ka cilvēki tik un tā pērk visu nepieciešamo, lai arī, protams, piebilst, ka naudas ir mazāk.

"Varbūt pensionāri un vecāka gadagājuma cilvēki nedaudz vairāk skaita un rēķina naudu un cenšas ieekonomēt, taču citi pērk visu to pašu, ko pirkuši, jo pārtika taču ir nepieciešama. Iespējams, cilvēki cenšas ieekonomēt uz kaut kā cita rēķina.


Tirdzniecības centrā "Elvi" laikrakstam pavēstīja, ka pastiprinātu pieprasījumu pēc precēm, kam palielināsies akcīzes nodoklis, nevar pamanīt, jo cilvēkiem jau tāpat nav naudas. Veikalā atzina, ka pirktspēja kopumā ir samazinājusies un cilvēki cenšas ierobežot savus tēriņus.


Arī veikalā "Liepa" Lejasciemā atzīst, ka pieprasījums pēc alkohola, cigaretēm un kafijas nav jūtams. Cilvēki atzīstot, ka nav liekas naudas, lai veidotu šo produktu uzkrājumus - ja pēc tam nevarēs atļauties iegādāties, tad nepirks nemaz.


Jāatgādina, ka akcīzes nodokļa likme tiks palielināta alkoholam, bezalkoholiskajiem dzērieniem, kafijai, naftas produktiem, tabakai, degvielai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas