Aktīvi piesaka talkas vietas 5

Ikviens var izvēlēties sev tīkamāko talkošanas vietu
Līdz Lielajai talkai 30.aprīlī ir atlikušas vien nepilnas divas nedēļas. Daudzviet iedzīvotāji jau cītīgi gatavojas tai. Lielās talkas mājaslapā internetā jau ir parādījusies informācija par vairākām talkošanas vietām arī mūsu novadā.

Gulbenes novada domes tehniskās nodaļas vadītājs un arī Lielās talkas koordinators mūsu novadā Alvils Pētersons aicina ikvienu šajā dienā iziet ārā un censties sakopt kaut vai tuvāko apkārtni - savu pagalmu, sava uzņēmuma teritoriju, savas tirdzniecības vietas apkārtni. Tomēr, ja ir vēlēšanās piebiedroties, pilsētā tiek plānots talkot aiz Viestura ielas, kur ik gadu atkal paveras ļoti nesmuks skats.

 

"Tur tiek plānots satīrīt visus atkritumus, izcirst krūmus un nolīdzināt šo teritoriju, cerot, ka varbūt nākamgad šī vieta tomēr vairs netiks piemēslota," saka A.Pētersons.

 

Viņš piebilst, ka arī "Bāzes" jaunieši tāpat kā ik gadu plāno iesaistīties talkā - viņu iecere ir sakopt dzelzceļa malu. Protams, ikviens var pievienoties arī tām talkošanas vietām, kas jau šobrīd ir pieteiktas Lielās talkas mājaslapā vai arī vēl tiks pieteiktas.

 

Talkos pagasta teritorijā

Gulbenes pilsētā šobrīd jau ir pieteikta Gulbenes vēsturiskā centra atjaunošanas talka, kuras laikā tiks sakopts Vecgulbenes muižas publiskais parks. Arī biedrība "Krustalīces mantojums" organizēs talku, kuras laikā tiks sakopts Gulbenes baznīckalniņš.

 

Druvēnieši var pievienoties talkai pie Silmaču dīķa. Tās laikā tiks iekopta atpūtas zona, zāģēti krūmi dīķa krastā un sakoptas peldvietas. Ir iecerēts izveidot arī volejbola laukumu un uzcelt nelielu lapeni un tualeti.

 

Lejasciema pagastā iedzīvotāji var iesaistīties Gailīšu peldvietas sakopšanā. Arī lizumnieši tiek aicināti piebiedroties pagasta teritorijas sakopšanā. Pēc talkas būšot pat diskotēka.

Savu pagastu darīt tīrāku vēlas arī rancēnieši. Talkots tiks iepriekšējo gadu objektos. Rancēnieši sakops iestāžu apkārtni, Rankas kapus, piemiņas birzi. Tiek gaidīts ikviens, kurš vēlas talkot.

 

Aktīvi talkas rīkošanā parasti iesaistās jaunieši. Arī Kalnienas biedrība "Kapo" aicina sakopt Kalnienas parku.

 

Iedzīvotāji sakops māju apkārtni

Stradu pagastā iniciatīvu ir uzņēmušies daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji. Mājas pilnvarotā persona Ilona Pitkeviča stāsta, ka talkā apvienosies Šķieneru ciemata trīs lielās daudzdzīvokļu mājas. Talkā plānots sakārtot iekšpagalmu. I.Pitkeviča ir pārliecināta, ka veiksies labi, saimnieces vārīs arī talkas zupu, skanēs arī mūzika, lai talkošana būtu jautrāka.

 

Arī Stradu pagasta mājas "Ceļmalas 3" (ceļudaļā) iedzīvotāji ir nolēmuši sakopt apkārtni.

Tirzmalieši tiek aicināti sakopt iestāžu - Biedrības nama, Tirzas sociālās un veselības aprūpes nama, skolas - apkārtni, Tirzas Kancēna kapus, kultūrvēstures pieminekļu apkārtni, kā arī ceļus un grāvmalas Tirzas pagasta centrā. Arī Tirzas pagasta piemājas saimniecības "Avotiņi" saimniece Ligita Zvirbule aicina piebiedroties talkai, lai sakoptu Vecadulienas centru - apkārtni pie autobusa pieturām, kā arī ceļa posmu Vecaduliena - Ozoliņi.

 

Kādā no nākamajiem laikraksta numuriem informēsim arī par citos pagastos pieteiktajām talkošanas vietām.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

talcinieks

Gribu redzēt vai no depūtātiem arī kāds šogad būs.......pagājušo gad diezgan pašķidri...

pirms 9 gadiem, 2011.04.21 11:41

!!!!!!

Paši piemēslo,paši arī vāc!!! Bet ja mūsu tautieši būtu par mazu nieciņu apzinīgāki,tad nebūtu arī talku.Tā taču jauki,katru pavasari---talkot!!!! Tākā --uz priekšu,notalkosim un sāksim atkal no jauna mēslot. HI----HI....!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.20 12:19

Andris

pilsētas sakoptības(mēslu)līmenis atbilst cilvēku pašsajūtai un attieksmei pret valsti,valdību ,ekonomiskoi situāciju.tiek iekasēti bargi sodi un nodokļi par jeb ko,bet kad jādara pašvaldības un valsts darbs kopumā(kārtības un'tīrības uzturēšana,kontrolēšana,attiecīgo-atbildīgo iestāžu neizderību novēršana,kas atbild par teritoriju uzturēšanu kārtībā),tad izskan aicinājums strādāt par brīvu.lūdzu pēc talkošanas piestādīt rēķinu atbildīgajiem par neizdarīto un ja rēķina apmaksa kavējās nodot to parādu piedzinējiem. ANDRIS.
P.S. tā vismaz izrīkotos ar mums ja kautko nebūtu izdarījuši-(izdrāstu pēc pilnas programmas!).

pirms 9 gadiem, 2011.04.20 05:19

jā, talkas tas ir forši, bet..... kāpēc uzreiz pēc tam atkal jāsāk mēslot, lai nākamajā gadā varētu teikt - redz cik es mēslu atkal savācu! Tām talkām nav nekādas jēgas, ja jau vakarā svinōt talkas beigas atkal tie visi mēsli tur pat paliek uz nākošo gadu... skumji, bet fakts!

pirms 9 gadiem, 2011.04.19 09:23

sakopsim savu Gulbeni skaistu, lai veicās talciniekiem

pirms 9 gadiem, 2011.04.19 09:20

Vietējās ziņas