Aktualizē jautājumu par Gulbenes novada pagastu pārvalžu nākotni 28

Nesamazina algas, bet izdevumus par aizvietošanu Divu gadu laikā būs izlemts, kādām būt pašvaldības administrācijas funkcijām Gulbenes novada lauku teritorijā. Par to deputātus 28.janvāra novada domes sēdē informēja pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone, atbildot uz viņu jautājumiem, pirms tika nobalsots par pašvaldības 2021.gada budžetu.

Deputāte Guna Pūcīte vaicāja, kāpēc pašvaldības šāgada budžetā novada bibliotēkai ir tik liels finansējums (766 000 eiro) pretstatā visai Kultūras pārvaldei  (1 411 000 eiro). L.Reinsone teica, ka tā ir zināma izšķiršanās par pašvaldības funkcijām. Viņa atgādināja, ka novada bibliotēkai ir 17 struktūrvienības. “Perspektīvā bibliotēkas ir klientu pakalpojumu sniegšanas vietas,” piebilda L.Reinsone. Jau tagad bibliotēkās iedzīvotāji ar interneta palīdzību veic pakalpojumu apmaksu, kā arī saņem citus digitālos pakalpojumus.

Deputāte Larisa Cīrule vaicāja, kāda loma tādā gadījumā turpmāk būs pagastu pārvaldēm, ja faktiski notiek funkciju dublēšana. “Šis jautājums jau vairākus gadus virmo,” teica L.Reinsone, uzsvērdama, ka tas ir saistīts ar digitālo pratību. Taču esot skaidrs, ka “tas nav vienas dienas jautājums”. Esot jāveic “datu analīze”.

“Pagastu pārvalžu jautājums nākotnē ir ļoti būtisks, jo arī Pašvaldību likumā, dažādos semināros pagastu pārvalžu kā iestāžu loma tiek “aprunāta”,” teica L.Reinsone. Nākotnē – tuvāko divu gadu laikā – nākšoties izšķirties, vai pakalpojumus iedzīvotājiem laukos sniegs pagastu pārvaldes vai bibliotēku darbinieki. Izpilddirektore redz, ka jau tagad tos pārvaldniekus, kuri savos pagastos ir palikuši vieni paši un veic visas funkcijas, prombūtnes laikā spēj aizvietot bibliotēkas darbinieks.

Novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs sacīja: “Esmu par to, lai katrā pagastā ir savs saimnieks, savs cilvēks, pie kura var vērsties iedzīvotāji.”

Sāks uzskaitīt darba laiku, daļai – dīkstāve

Ņemot vērā valstī noteikto ārkārtējo situāciju, Gulbenes novadā visiem pašvaldības iestāžu vadītājiem lūgts izvērtēt darbinieku noslodzes šajā periodā un piedāvāt šādas iespējas: izņemt uzkrāto ikgadējo atvaļinājumu, noteikt dīkstāvi vai norīkot darbinieku dīkstāves laikā veikt citus ar tiešo amatu nesaistītus darba pienākumus. Par to publiski domes sēdē informēja pašvaldības izpilddirektore L.Reinsone.

Iestāžu vadītājiem ir arī lūgts ieviest darba laika uzskaiti, lai nodrošinātu efektīvu cilvēkresursu pārvaldību, pamatotu esošo darbinieku skaitu, noslodzi, amata nosaukumu, ka arī piemēroto mēnešalgas grupu. Saimniecisko darbu veicējiem jānorāda informācija par konkrētajiem veiktajiem darbiem.


Statistika par pašvaldības darbiniekiem
● Kopumā fiziskā un kvalificētā fiziskā darba veicēji pašvaldībā ir 637 cilvēki, kuriem ir veikta ikgadējā novērtēšana jau līdz 31.decembrim un parakstīta vienošanās par jaunajām mēnešalgām atbilstoši vērtējumam ar 1.janvāri.
● Pašvaldībā ir 502 intelektuālā darba veicēji un 31 iestādes vadītājs, viņiem vēl ikgadējā vērtēšana turpināsies līdz 12.februārim un jaunā mēnešalga atbilstoši vērtējumam būs spēkā ar 1.martu.
● Pašvaldība šogad darbinieku atlīdzībai tērēs par 1 164 152 eiro jeb 7 procentiem vairāk (sakarā ar minimālās algas palielinājumu un lielākām pedagogu algām) nekā pagājušajā gadā, tajā skaitā deputātu atlīdzībai tērēs par 12 560 eiro vairāk.
● Pašvaldības darbinieku obligātajām veselības pārbaudēm tērēs par 8998 eiro jeb 32 procentiem vairāk nekā pagājušajā gadā.
● Šogad pašvaldībā darbiniekiem nebūs piemaksu par prombūtnē esošu kolēģu aizvietošanu.
● Dienas naudai, komandējumu izdevumiem paredzēts par 44 214 eiro jeb 29 procentiem mazāk nekā pagājušajā gadā.
● Izdevumiem par precēm pašvaldības iestāžu sabiedriskās aktivitātes veicināšanai paredzēts par 15 218 eiro jeb 8 procentiem mazāk nekā pagājušajā gadā.

No pašvaldības Personālvadības nodaļas vadītājas Vitas Lāčkājas un Ekonomikas nodaļas vadītājas Anitas Rauzas publiski sniegtās informācijas

Pievieno komentāru

Komentāri 28

.

Atminos, ka pirms pāris gadiem vienā no pagastu pārvaldēm vajadzēja izņemt dokumentus. Darba diena, pulkstens 14.00. Protams, cilvēks no kura vajadzēja paņemt dokumentus uz vietas nav. Kā man paskaidroja- siena talkā. Uz pauzes paliku. Tā arī strādājam.

pirms 21 dienām, 2021.02.08 18:16

JURIS

IZLASĪJU ŠO RAKSTU UN SAPRATU KĀPĒC GULBENE IR TIEŠI TUR, KUR TĀ IR! TAS IR VIENKĀRŠI ĀRPRĀTS, KAS NOTIEK TO CILVĒCIŅU GALVĀS, KAS SĒŽ PILSĒTAS DOMĒ!!! KAUT KĀDI SLIMI MURGI, LAI VARĒTU APGRIEZT NAUDAS PAŠVALDĪBĀM UN PACELT SEV, BET KAS RISINĀS PROBLĒMAS PAŠVALDĪBĀS - BIBLIOTEKĀRI!?!?! JŪS NOPIETKI, KO ? ATVAINOJIET, KO TĀS TANTES SAJĒDZ, KĀDAS IZGLĪTĪBAS, KĀDAS KOMPETENCES, KĀDA PIEREDZE? LASĪS ENCIKLOPĒDIJU UN STĀSTĪS KĀ ZIEMĀ CEĻI JĀTĪRA?
UN MĒS VĒL RUNĀJAM KĀPĒC TIK MAZ UZŅĒMĪGU CILVĒKU IR LAUKOS, APVAINOJIET MAN VEMT GRIBĀS PAR JŪSU LĒMUMIET UN IDEJĀM!?!
TIEŠĀM NESAPROTU SMIETIES VAI RAUDĀT?
TUR NAV VISS CILVĒKIEM KĀRTĪBĀ AR GALVU, NĒ NOPIETNI!

pirms 20 dienām, 2021.02.09 22:26

Nu

Audziša viedokli tad vairs jau neprasīs....

pirms 21 dienām, 2021.02.08 20:16

cik

Cik izmaksā viens otrs pagasta ''saimnieks''?

pirms 21 dienām, 2021.02.08 20:18

Daudz. Tikko nopietni algas paaugstināja. Darbs.... nu ar to gan ir bēdīgi. Nav jau vairs ko pārvaldīt!

pirms 21 dienām, 2021.02.09 09:04

Vilis

Kultūras nami zem kultūras, sports zem sporta, sociālie, bibliotēkas sniedz pakalpojumus, ko dara pagastveči? Savs bizness daudziem rullē! Ko dara domes madāmu kolhozs? Bet nodokļu maksātāji par visu maksā! Nu izcila dzīve!

pirms 21 dienām, 2021.02.08 22:27

Iedzīvotājs

Mans viedoklis,ka Beļavas pagasta pārvaldniekam sen jau vajadzēja atstāt amatu, jo ir nekompetents un nezin un negrib risināt problēmas savā pagasta teritorijā.Kā arī nevēlas uzklausīt iedzīvotājus.

pirms 20 dienām, 2021.02.09 10:03

Sava pagasta iedzīvotājs

Pagastu darbības mērķiem ir jābūt tādiem, lai palīdzētu saviem iedzīvotājiem un atbalstītu viņus. Jābūt tuvu iedzīvotājiem. Saimnieki ir tie. kuri zin un pazīst savus cilvēkus, saprot un ir ieinteresēti palīdzēt un atrisināt. Svešajiem pagastos nav ne dzimtas sakņu, ne attiecību ar cilvēkiem, ne teritorijas pārzināšana. Par kādu atbalstu centralizēti varam runāt?

pirms 20 dienām, 2021.02.09 10:11

Maija

Jā,neapskaužu direktori,kas vairs nevarēs nevienu sarunāt slimā vietā. Jau tā pat tagad tik daudzi ir slimi,kā grūti izgrozīt savējos.
Un kādas muļķības runājat ka nevajag pagastveci. Tur tieši vajag vīrieti ar krampi. Kas saprot visu tehnisko. Dāmu gan tur nevajag tik daudz. Viena grāmatvede un viss. Bet par bibliotēku gan . Kāda palīdzība. Pie datora neiet un nevienam nepalīdz. Ja cilvēks pat nemāk ieslēgt datoru,tad ko viņš tur izdarīs?
Bet ir gan brīnums par to,kā joprojām kultūras namā strādā apkopēja,ja tur mēnešiem nekas nenotiek. Vai tad dāmas pašas aiz sevis nevar sakopt? Vai reizi nedēļā izmazgāt grīdas? Var apvienot sētnieku un apkopēju, tāpat kā pagastā var apvienot. Citur es neredzu lieku cilvēku. Jau tā cilvēki pārstrādā stundas.

pirms 20 dienām, 2021.02.09 10:25

hi

bet varbūt var palaist atvaļinājumā kultūras un sporta dāmas, bet apkopēju paturēt, jo telpas tomēr ir jākopj?

pirms 20 dienām, 2021.02.09 14:37

?

Kurā pagastā ir pagastvecis ar krampi? Cik pazīstu, tad vieni sēnes.
Kas attiecas uz grāmatvežiem, tad tie visi sen jau sēž Gulbenē (ja nemaldos, tad 14 gabali).

pirms 20 dienām, 2021.02.09 15:06

bibliotekāre

Maija, tu esi iegājusi nepareizā bibliotēkā, nāc pie manis, es tev palīdzēšu ieslēgt datoru, nomaksāt rēķinus, nosūtīt darbanespējas lapu, abonēt presi utt. Uz tikšanos!

pirms 19 dienām, 2021.02.10 11:21

Jānis

Kārtējās muļķības! Gribēšu redzēt to bibliotēku, kura spēs puteņa laikā saorganizēt traktoru ceļa iztīrīšanai , lai vientuļai pensionārei varētu piebraukt ātrā palīdzība! Jeb to varēs noorganizēt kāds no novada darbiniekiem, kam nav lāgā saprašana, kur tāda Galgauska vai Līgo atrodas!

pirms 20 dienām, 2021.02.09 12:32

sportists

Ja ir noslēgts līgums ar zemnieku, tad pagastvecim tur nav nekādas teikšanas. Zemnieciņš pats zin , kas viņam jātīra un kad. Tikvien kā pagastvecis sporta spēles visu dienu mikrafonā komentē (bļaustās). Labuma nekāda no tā - saņem 1000 uz rokas ...????? par ko

pirms 20 dienām, 2021.02.09 12:56

Juris

Turpmāk pagastus vadīs cilvēki ar vidusskolas izglītību, bez jebkādas pieredzes vadībā, lēmumu pieņemšanās ar apšaubāmām kompotencēm, tādi kurus var izrīkot no augšas! Uz ko mēs ejam? Uz labāku valsti? Uz sakārtotāku un pieejamāku pašvaldību? Kas tas ir?
Paskaidrojiet man lūdzu kāds - Reinsone vai Dimdiņš, kas tas ir?
Man jāatstāj sava nauda nodokļos, lai pagastu, kurā es dzīvojum vadītu, atvainojiet kaut kāds lohs?
Tas ir vienkārši....

pirms 20 dienām, 2021.02.09 22:34

Jurim

Jūs zinat kāda izglītība ir pašreizējiem pagastvečiem?

pirms 18 dienām, 2021.02.11 17:00

Juris

Pieļauju, ka lielai daļai ir augstākā tehniskā izglītība. Bet runājot par bibliotekārēm - pieņemu, ka ne vairāk kā vidējā un MS Word prasmes lietotāja līmenī! Ar to Jūsuprāt pietiek, lai vadītu pašvaldību? Varbūt, lai vēl vairāk apgrieztu budžetu, liksmi par pagasta večiem bērnus, kas beiguši 9klases. Nav izglītības - attiecīga alga. Apgriezt nav ilgtermiņa domāšana!!!!

pirms 17 dienām, 2021.02.12 21:59

Jurim

Cik atceros, tad Tirzas pagastvecis vadīja būvbrigādi, Druvienas arī laikam bija kaut kas līdzīgs, bet Lizuma bija šoferis.

pirms 17 dienām, 2021.02.12 23:17

Ivita

Pilnīgi piekrītu viedoklim par Beļavas pagasta pārvaldītāju Rakstiņu. Nesaimniecisks un nekompetents! Esmu sapratusi, ka tam labāk neko neprasīt, tāpat atsaucība nekāda. Ielu Ozolkalnā, uz kuras pats dzīvo, noasfaltēja, bet iela uz bērnu dārzu vienās bedrēs! Kauns tādam saimniekam!

pirms 20 dienām, 2021.02.09 12:44

Atbilde xi

Nu tak tā jau viss darbs kā atvaļinājums.. Un tik nesakat,kā esat pārstrādājušās.

pirms 20 dienām, 2021.02.09 20:51

opis

Kā teica slavenais investīciju haizivs RUNGAINIS Latvijā visi pagasti jālikvidē un jāatstāj tikai Rīga ar 50km rādiusu.Pašreiz uz to jau ejam.Ko reāli lauku cilvēks saņem no pašvaldības,tikai milzīgus rēķinus par zemi,īpašumu,kanalizāciju,kas skaitās privātīpašums.Tagad kanalizāciju nesīsim ar spainīti uz tīrumu, jo tādas summas pensionārs samaksāt nevar.Tā nu uz priekšu kungi, līdz lauki būs tukši.

pirms 20 dienām, 2021.02.09 22:14

Eva

Vienkārši diezgan liels murgs.
Tirzā jau nu bibliotekāre to visu nepavilks.
Kādreiz kad pagastā bija Raģelis vismaz bija kārtībā, tagad pat īsta pagastveča nav.

pirms 20 dienām, 2021.02.09 22:54

Inta

Darba jautājumos pāris reizes gadā iznāk komunicēt ar pagastu pārvaldniekiem, tad tikai daži tiešām zin sava pagasta cilvēkus, problēmu un palīdz risināt. Vairums parausta plecus , nu jā, ko es, naudas nav, bet runa bieži vien ir ne par naudu. Un tikai dažu pagastu iedzīvotāju vairums par savu pagasta pārvaldnieku atsaucas labi, ar atzinību. (Lizums, Līgo, Daukstes, Stāmeriena, Druviena), citos pagastos novelk caur zobiem: nu ir tur tāds, gaida kad varēs saņemt lielo pensiju.

pirms 20 dienām, 2021.02.10 09:30

?

Lizums un Druviena? :)

pirms 18 dienām, 2021.02.11 17:03

Maija

Tiešām? Piemēram,tagad pienāca zemes nodoklis,kasē tikt nevari. Aizeju pie jums ar lapu un naudu. Kā tas tālāk notiek.? Uzreiz saku,kā karti neizmantoju,tikai skaidrā nauda. Atkritumu rēķinu ,cerams,atsūtīs. Līdz vajadzēs izvest mēneša beigās. Zvanījām un prasījām rēķinu,bija uzjautrinoša atbilde,ja atradīsim,tad atsūtīsim pa pastu. Bet ja neatrod,tad ko? Neizvedīs atkritumus? Kas tas ir,ar ko mums jāsaskaras Gulbenē? Kāds var paskaidrot?
Kāds var paskaidrot, pagastā sazvanoties,tevi ielaiž,lai parunātu par kādu lietu, bet kasi nedrīkst slēgt vaļā? Neliekas savādi? Pēc piereģistrēšanas lapas spriežot, cilvēki apgrozās. Dāmas staigā bez maskām.
Secinājums,labi pagasti iekārtojušies. Maskas nav jāvalkā,var brīvi elpot. Žēl,kā mums nav tā. Kā jau cilvēkam parastajam.

pirms 19 dienām, 2021.02.10 14:15

Atbilde

Kurā ir tā bibliotēka īstā? Bet ne par to šoreiz. Arī man vajadzēja tikt pagastā saistībā ar bērēm. Aprakstītā situācija taisni kā man. Visi cilvēki staigāja šurpu turpu bez maskām un uz mani skatījās tā..... kā uz citplanētieti. Sajutos neveikli. Jau tā visa jezga pirmo reizi,viss svešs,nezināms. JĀ,TĀ GADĪJĀS.

pirms 19 dienām, 2021.02.10 14:28

0tto

Pašvaldības slēpjas no tautas.Es nevaru samaksāt nodokļus,bet soda naudu gan nekautrēsirs iekasēt.Cik tagad labi,vai visi domnieki, ir darbā,vai Alpos slēpo,nevaram zināt,jo durvis slēgtas.

pirms 17 dienām, 2021.02.12 19:12

kultorgs

Pagastus reorganizēs ,bet kultūra tikai turpinās strādāt ar visiem pulciņu vadītājiem kā visu iepriekšējo un turpmāko covida laiku .Nespēju vien skriet no viena mēģinājuma uz citu...........

pirms 13 dienām, 2021.02.16 14:50

Vietējās ziņas