Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Alba” vēlas precizēt nomas līgumu 2

Guntis Blūms: "Kam piederēs infrastruktūra aptuveni 3,8 miljonu latu vērtībā?"
Gulbenes novada domē saņemts SIA „Alba" iesniegums ar lūgumu atcelt ar pašvaldību pērn 15.decembrī parakstīto nomas līgumu par pilsētas paplašinātā ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomu. Deputāti šo iesniegumu analizēja trešdien tautsaimniecības komitejas sēdē. Tā kā uz šo sēdi nebija ieradušies SIA "Alba" pārstāvji, deputātiem bija grūti izprast šā jautājuma juridisko būtību. Balsojot par šā iesnieguma virzīšanu izskatīšanai 24.marta domes sēdē, tautsaimniecības komitejas locekļu skatījums bija negatīvs - SIA "Alba" lūgums nav jāapmierina.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa "Dzirkstelei" saka, ka ir konsultējusies ar vairākās ministrijās un sapratusi - pērn 15.decembrī ar SIA "Alba" parakstītais līgums ir bijis juridiski korekts. Viņa arī norāda, ka deputāti lems, balsojot nākamajā domes sēdē, vai šis līgums ir atceļams.  

Nepretendē ūdensvadu iegūt īpašumā

SIA "Alba" valdes loceklis Romans Adamovičs "Dzirkstelei" skaidro, ka uzņēmums nepretendē iegūt īpašumā pašvaldības infrastruktūru. Ja kāds šo iesniegumu tā ir tulkojis, tas ir pārpratis jautājuma būtību.

 

"Runa ir tikai par juridiskām niansēm, jo turpinās projekta „Gulbenes ūdenssaimniecības attīstības II kārta" īstenošana. Precizēšana ir saistīta ar pievienotās vērtības nodokli un likumiem. Savā iesniegumā norādām uz to, ka jaunizveidotā infrastruktūra ir un paliek pašvaldības īpašumā. Piecus gadus šī infrastruktūra ir jāizmanto, kā to paredz projekts, un līdz ar to piecus gadus bilancē paliek mums (SIA "Alba" - red.)," uzsver R.Adamovičs. Viņa pārstāvētā firma arī negrasās atteikties no pilsētas ūdensvada un kanalizācijas jauno atzaru apkalpošanas turpmākos piecus gadus, to paredz pirms vairāk nekā diviem gadiem parakstītā vienošanās ar Vides ministriju un pašvaldību.

 

Deputātiem ir divi lēmuma varianti

Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Guntis Blūms "Dzirkstelei" saka, ka viņš augstu vērtē uzņēmuma "Alba" vadītāju R.Adamoviču kā sava darba lietpratēju, tomēr pašvaldībai adresētajā iesniegumā saskata risku.

 

"Runa ir par to, kam piederēs infrastruktūra aptuveni 3,8 miljonu latu vērtībā," saka G.Blūms.

 

Viņaprāt, saistībā ar minēto iesniegumu deputātu balsojums ir iespējams par diviem variantiem - noraidīt lūgumu vai apmierināt to un tādā gadījumā arī parakstīt ar SIA „Alba" līgumu par pilsētas jaunradīto ūdensvada un kanalizācijas atzaru nodošanu firmai bezatlīdzības lietošanā uz pieciem gadiem, kā to jau paredz 2008.gada 12.decembrī parakstītais trīspusējais līgums starp Vides ministriju, pašvaldību un SIA "Alba".

 

"Mums jādomā, lai deputātu lēmums būtu pozitīvs iedzīvotājiem. Pilsētas infrastruktūrai viennozīmīgi ir jāpaliek pašvaldības īpašumā, to nevar atdot privātās rokās. Infrastruktūru varam vienīgi iznomāt tās apkalpotājam. Ja lemsim citādi, tas būs pretrunā Ministru kabineta noteikumiem," uzsver G.Blūms.

 

Saskaņā ar "Lursoft" datiem SIA "Alba" ir reģistrēta 1991.gadā, uzņēmuma pamatkapitālā ir 77 260 lati. Uzņēmumā visvairāk daļu - 38,52 procenti 29 760 latu vērtībā - pieder Gulbenes novada domei. 35,52 procenti kapitāla daļu 27 440 latu vērtībā pieder SIA "Kalmes 5", 17,24 procenti 13 320 latu vērtībā - uzņēmuma valdes loceklim R.Adamovičam, 5,07 daļas 3920 latu vērtībā - gulbenietei Guntai Brūniņai, 1,84 daļas 1420 latu vērtībā - Zanei Kārkliņai no Stāmerienas, 1,81 daļas 1400 latu vērtībā - Raimondam Kārkliņam no Stāmerienas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

tolstij

"ALBA'' ka parasti: grib grabt naudu un neko nedarit.

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 12:16

Ādami grib un grib.Vēl tak atrod ko na haļavu pievākt!

pirms 9 gadiem, 2011.03.21 22:01

Vietējās ziņas