Alternatīva vēlētāja paraksta apliecinājumam

Ja valstī kādā brīdī tiks izsludināta tautas nobalsošana vai vēlētāju parakstu vākšana par kādu būtisku jautājumu, vēlētāji tāpat kā līdz šim varēs parakstīties maksimāli tuvu savai dzīvesvietai, turklāt ne tikai pie zvērinātā notāra vai bāriņtiesā, bet arī pilsētas vai pagasta pārvaldē. Turklāt pārvaldē vēlētājam parakstīšanās izmaksās lētāk.


Vēlētāja paraksta apliecināšana pilsētas vai pagastu pārvaldē būs maksas pakalpojums, kas Gulbenes novadā personai izmaksās 1,21 eiro kopā ar pievienotās vērtības nodokli. Par to novada deputāti lēma 11.februāra domes sēdē. No maksas pakalpojuma būs atbrīvotas trūcīgās personas, uz to uzstāja deputāts Valtis Krauklis.


Alternatīva ir vēlētāja paraksta apliecināšana pie zvērinātā notāra tā prakses vietā vai bāriņtiesā, tāpat kā līdz šim. Tur par šādu iespēju no personas iekasē valsts nodevu – 2,85 eiro. No valsts nodevas netiek atbrīvota neviena persona.


Deputāti arī apstiprināja pašvaldības darbinieku sarakstu, kuri būs tiesīgi apliecināt vēlētāju parakstus. Gulbenē tas ir pilsētas pārvaldnieks Jānis Naglis un iedzīvotāju reģistrēšanas speciāliste Mētra Buliņa, Beļavā – pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš un vecākā lietvede Irēna Barkāne, Daukstēs – pārvaldes vadītājs Uldis Doņuks un sekretāre Sandra Otlāne, Druvienā – pārvaldes vadītājs Juris Graumanis un lietvede Inese Zvejniece, Galgauskā – pārvaldes vadītājs Jānis Biezais un lietvede Irēna Melne, Jaungulbenē – pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs un vecākā lietvede Velta Āboliņa, Lejasciemā – pārvaldes vadītājs Māris Milns un lietvede Dace Milne, Litenē – pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš un lietvede Gunta Dergača, Lizumā – pārvaldes vadītājs Uģis Aigars un vecākā lietvede Inta Dārzniece, Līgo – pārvaldes vadītājs Uldis Donuks un lietvede-kasiere Ilze Brice, Rankā – pārvaldes vadītājs Māris Jansons un lietvede Irēna Jansoen, Stāmerienā – pārvaldes vadītājs Ainārs Brezinskis un lietvede Gunta Zelča, Strados – pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis un lietvede Anna Rone, Tirzā – pārvaldes vadītājs Česlovs Barkovskis un sekretāre-lietvede Baiba Zvirbule.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas