Alūksnē notiks valdības izbraukuma sēde un Ministru kabineta balvas ceremonija

Lai diskutētu par Vidzemes reģiona aktualitatēm, otrdien, 12. novembrī, Alūksnē notiks valdības sēde, informē Ministru kabineta preses sekretāre Sabīne Spurķe.

"Ministru kabineta darba kārtībā būs jautājumi par investīcijām un atbalstu reģionālajai attīstībai, reģionālās politikas pamatnostādnēm 2021-2027, iekšlietu nozares aktualitātēm, skolu tīkla attīstību un sadarbību ar pašvaldībām, kā arī par plānotajām izmaiņām veselības aprūpē. Valdības sēdē Alūksnē piedalīties aicināti arī pašvaldības, dažādu valsts iestāžu, uzņēmēju un nevalstisko organizāciju pārstāvji," stāsta S.Spurķe.


Tāpat šajā dienā Alūksnē notiks Ministru kabineta balvas pasniegšanas ceremonija un koncerts.

"Valdības pārstāvji sešām izcilām personībām pasniegs Ministru kabineta balvu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā vai citās valstij nozīmīgās jomās. Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augtākais apbalvojums – nākamais augstākais aiz Triju Zvaigžņu ordeņa," norāda preses sekretāre.

2019. gadā Ministru kabineta balvu pasniegs:

* Valodniekam, folkloristam, pedagogam un sabiedriskajam darbiniekam Austrim Grasim - par nozīmīgu ieguldījumu latviešu kopienas veidošanā un latviskās identitātes stiprināšanā.

* Disidentei un Latvijas neatkarības cīnītājai Lidijai Lasmanei - par mūža ieguldījumu demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā, stiprinot nacionālās kultūras un morāles vērtības.

* Vieglatlētikas trenerei Valentīnai Eidukai - par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu sporta attīstībā.

* Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktoram, Latvijas Zinātnes padomes priekšsēdētājam, bioloģijas doktoram, asociētajam profesoram Jānim Kloviņam - par izcilu zinātnisko darbību un atjaunotnes veicināšanu zinātnē.

* Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" valdes priekšsēdētājam Ivaram Balodim - par nozīmīgu ieguldījumu, pārstāvot cilvēku ar invaliditāti intereses un veicinot sabiedrības izpratni.

* Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Mikrotīkls" - par ievērojamu atbalstu, sekmējot izglītības, zinātnes un veselības aprūpes attīstību, kā arī nozīmīgu ieguldījumu, veicinot Latvijas tautsaimniecības attīstību.

Minētā balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums. Ministru kabineta balvas laureāti ceremonijā saņems Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas