Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnē viesosies kori no Lietuvas

Rīt pulksten 15.00 Alūksnes Sv.Bonifācija Romas katoļu draudzes dievnamā notiks koncerts, kurā uzstāsies Alūksnes tautas nama kamerkoris "Sonus" un viesi no Lietuvas - Šauļu konservatorijas meiteņu koris un jauktais koris "Atžalynas".


 

"Koncerts ir viena no starptautiskā koru festivāla - konkursa "Mūzikas iedvesmas lauks 2007" laikā notiekošās Novadu dienas Alūksnes rajonā aktivitātēm," atklāj Alūksnes rajona padomes sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Sliņķe. Viņa iepazīstina ar abu koru līdzšinējo darbību, kur Šauļu konservatorijas meiteņu koris dibināts 2001.gadā, bet jauktā kora "Atžalynas" pirmsākumi meklējami 1993.gadā, kad to nodibinājuši Šauļu universitātes studenti un pasniedzēji. Šis koris pēdējo desmit gadu laikā aktīvi piedalījies starptautiskajās sacensībās, kur ieguvis tādas nozīmīgas balvas kā sudraba medaļu un diplomu konkursā Grieķijā, zelta un sudraba diplomu, kā arī īpaša labākā diriģenta balvu konkursā Itālijā, diplomu festivālā Šveicē un daudzas citas.

Arī Šauļu konservatorijas meiteņu koris savas pastāvēšanas laikā paspējis piedalīties vairākos festivālos un mūzikas projektos, turklāt 2004.gadā izcīnījis 3.vietu Lietuvas valsts konkursā "Mēs esam Lietuvas bērni".


"Alūksnes rajonā par meiteņu kora uzņemšanu rūpēsies Ziemeru pagasta sieviešu koris "Elisa", bet ar kori "Atžalynas" ciešākus kontaktus veidos jauktais koris "Ape"," saka D.Sliņķe.

Viņa stāsta, ka bez koncerta viesiem paredzēta tikšanās ar Alūksnes rajona padomes vadību un ekskursija pa Alūksnes pilsētu. Abi kori piedalīsies arī mūzikas skolu audzēkņu nometnes "Vītolēni" piecu gadu jubilejas koncertā Jāzepa Vītola memoriālā muzeja "Annniņas" estrādē Gaujienā.


Savukārt svētdien lietuviešu dziedātāji kopā ar rajona jauktajiem koriem "Ape", "Dzelme" un "Sonus" dosies uz Aizkraukles rajona Seci, lai piedalītos pirmajā starptautiskā koru festivāla - konkursa "Mūzikas iedvesmas lauks 2007" noslēguma pasākumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas