Alūksnes Pilsētas svētkos Ziemeļu kara laika gaisotni palīdzēs radīt 60 cilvēku

Alūksnes Pilsētas svētkos 4.augustā Ziemeļu kara kaujas improvizētā atainojumā piedalīsies 60 cilvēku no Krievijas, Zviedrijas, Igaunijas, kā arī paši alūksnieši.

 

Ziemeļu karš (1700-1729) noritēja starp Zviedriju un Krieviju ar tās sabiedrotajiem (Poliju, Saksiju un Dāniju). 1710.gadā Krievija ieguva kontroli pār Vidzemi. Alūksnes pilsētas domes izglītības, kultūras un sporta darba organizatore Iveta Kovtuņenko saka, ka cer skatītāju pozitīvu reakcijiu.

"Tas būs improvizēts uzvedums, nevis precīzs vēstures atainojums. Katra teātra izrāde kaut ko atspoguļo. Tas būs skatījums uz tā laika notikumiem, kādi tie varēja būt. Tā būs vēlme sagādāt cilvēkiem svētkus, parādot kaut ko tādu Alūksnē pirmo reizi," bilst viņa.

I.Kovtuņenko uzsver, ka Alūksnes vēsturiskā vide, piemēram, senais cietoksnis, ir piemērota šādu vēsturisku ainu uzburšanai. Tā ir ideja, kuru alūksnieši vēlas attīstīt.

Svētku apmeklētājiem būs iespēja no malas vērot un izjust 18.gadsimta atmosfēru, kad šajā pusē piedzīvots Ziemeļu karš. Pilsētā notiks teatralizēts gājiens cauri pilsētai, kura dalībnieku veidols atbildīs Ziemeļu kara kolorītam. Tie būs pārstāvji no Rīgas vēsturiskā rekonstrukcijas kluba, no Sanktpēterburgas vēsturiskā armijas kluba, kauju kluba no Zviedrijas, kā arī entuziasti no Narvas un Kārlskrūnas Igaunijā. Savukārt alūksnieši - sieviešu kluba "Katrīna" dalībnieces un Alūksnes Tautas teātra "Slieksnis" aktieri - atainos civiliedzīvotājus.

Gājiens sāksies pulksten 11.00 un virzīsies uz Pilssalu, kur stadionā no pulksten 12.00 stundu varēs vērot un aptaustīt zviedru un krievu karotājus un viņu ekipējumu, nometnes, kādas bijušas Ziemeļu kara laikā. Varēs arī nobaudīt tam laikam raksturīgo uz atklātas uguns vārīto zupu, kuras pietikšot aptuveni 2000 ēdāju. Pulksten 13.00 sākies improvizēts zviedru - krievu kaujas vienas epizodes uzvedums, kas ilgs aptuveni stundu.

"Pilsētas svētkos uz Pilssalas varēs nokļūt un šo pasākumu un citas tās dienas svētku norises noskatīties par simbolisku maksu - pieaugušajiem biļete maksās 2 lati, skolēniem un pensionariem - 1 lats. Skatītājiem būs iespēja vērot Ziemeļu kara improvizēto kauju, iejusties tā laika atmosfērā un par brīvu ēst karstu pupiņu zupu ar cūkas šņukuriem. Varēs arī vērot ūdens motociklu Baltijas čempionāta sacensības Alūksnes ezerā," sacīja I.Kovtuņenko.

Alūksnes pilsētas domē uzsver, ka senu kauju atainojums Alūksnē notiks pirmo reizi un tas būs ģenerālmēģinājums, plānojot nākamgad pilsētā organizēt divas dienas ilgu festivālu, kas būs veltīts senu kauju atainojumam dažādos gadsimtos. Tur būs Napoleona Bonaparta laiki, bruņinieki un citi. Šogad septembrī līdzīgs festivāls noritēs Rīgā, Doles salā. Alūksnieši turp dosies kā skatītāji, lai smeltos pieredzi savam nākamā gada pasākumam.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas