Amatierteātrus gaida Lubānā

Piekto reizi lubānieši pie sevis ciemos gaida amatierteātrus no visas Latvijas, lai kopīgi veidotu skeču parādi ar balli un groziņvakaru noslēgumā.

"Lubānas amatierteātris „Priekšspēle" gatavojas uzņemt tuvus un tālus amatierteātru kolektīvus 21.februārī pie sevis Lubānā amatierteātru festivālā. Satikšanās vieta un laiks netiek mainīts - tā ir februāra trešā sestdiena," "Dzirkstelei" saka pasākuma organizatore Ilze Kraukle.

 

Skeču parādē notiks Lubānā, SIA „Klāni" zālē, sākums paredzēts pulksten 18.00. Festivālā piedalīsies līdz 14 amatierteātru kolektīvi, no kuriem katrs rādīs vienu skeču, bet režisori savstarpēji apmainīsies ar skeču teksta materiāliem, tādēļ katram jāatved līdzi jau sakopēts sava skeča teksta materiāls 15 eksemplāros.

 

"Skeču iestudēšana amatierteātros ir populāra, jo tie ir neliela formāta darbi, kuros parasti ir iesaistīts neliels aktieru skaits, nav nepieciešamas nopietnas dekorācijas un rekvizīti, kā arī to var izrādīt, iekļaujot dažādos kultūras pasākumos, koncertos. Taču, lai iestudētu skeču, kas būtu dinamisks, ar pārsteiguma momentu, dzirkstītu tajā humors kā šampanieša dzirkstis, nemaz nav tik vienkārši. Tas prasa gan lielu aktiermeistarību, gan spēju improvizēt. Jautājot amatierteātru aktieriem, kas padodas labāk - spēlēt kādu mazu lomu skečā vai lugā, tad atbildes ir ļoti dažādas, to var salīdzināt ar sprinta un maratonskrējienu," saka I.Kraukle.

 

Režisori šajā festivālā priecājās par to, ka ir iespēja satikties, apmainīties ar idejām, iedvesmoties citam no cita, lai pēc tam varētu čakli turpināt strādāt.

 

"Jāteic, ka arī atrast iestudējamo skeču kļūst arvien grūtāk, jo līdz šim šajā festivālā ir izrādīti jau 62 skeči un tie nedrīkst atkārtoties," piebilst pasākuma rīkotāja.

 

Latviešu valodas skaidrojošajā vārdnīcā rakstīts: skečs - īss humoristisks vai satīrisks skatuvisks priekšnesums, kam raksturīgi skatuviski efekti. Festivālam Lubānā var pieteikties, atsūtot pieteikuma anketas līdz 12.februārim Lubānas kultūras nama režisorei Ilzei Krauklei. Visu informāciju var saņemt pa tālruni 26374962, 64894521.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas