Apbalvo divas LAD darbinieces 7

Svinot Lauku atbalsta dienesta (LAD) 20 gadu jubileju, ar Atzinības rakstiem tiek apbalvoti dienesta labākie darbinieki.
Starp tiem ir divas Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes darbinieces – ES Tiešo maksājumu daļas vadītāja Ilona Ločmele un Lauksaimniecības un Lauku attīstības daļas vecākā referente Anita Caune. Viņas tiek apbalvotas ar Lauku atbalsta dienesta Atzinības rakstu par godprātīgu, neatlaidīgu un pašaizliedzīgu darbu.

Darbs attālināti prasa sevišķu prasmi
“Apbalvojumus parasti pasniedz pavasarī, kad notiek dienesta jubilejas pasākumi. Lai gan šogad ir nozīmīga jubileja, COVID – 19 pandēmijas dēļ kopēji svētki dienesta kolektīvam netiek rīkoti. Joprojām tiek ievēroti piesardzības pasākumi, tāpēc apbalvojumus pasniedz dienesta pārvaldēs. Šodien mūsu pārvaldē tiek gaidīts dienesta direktors Ģirts Krūmiņš, kas pasniegs apbalvojumus,” stāsta Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Saulcerīte Indričeva.
Viņa secina, ka visi pārvaldes darbinieki strādā labi, tāpēc nav viegli izvēlēties, kuru izvirzīt apbalvojumam. Vērtējot šī gada īpašos darba apstākļus COVID – 19 ierobežojumu dēļ, atzīts, ka Tiešo maksājumu daļas darbinieku pienākumi bija sevišķi sarežģīti. “Pieteikumus platību maksājumiem nevarēja pieņemt klātienē. Protams, daudzi tos iesniedz elektroniski, tomēr bieži vajadzēja sazināties pa telefonu, lai precizētu platību robežas, kas ir jāiezīmē kartē, kā arī citus datus. Par laimi izrādījās, ka visu var izdarīt attālināti, ja spēj izskaidrot un saprasties,” norāda S.Indričeva.

Atzinība – visa daļas kolektīva panākums
I.Ločmele Lauku atbalsta dienestā strādā kopš tā izveidošanas, tātad arī 20 gadus. Viņa uzsver, ka šajā laikā daudz kas ir mainījies. “Pirmsākumā mēs visus datus datorā ievadījām ar roku, jo nebija izveidota tāda programma, kāda tā ir tagad. Reizēm strādājām pat naktīs, lai visu varētu izdarīt laikā. Pēc tam kartes un pieteikumus skenējām. Tagad viss notiek elektroniski, bet gadās arī, ka kāds vēl atsūta pieteikuma dokumentus papīra formātā,” salīdzina I.Ločmele. Viņa vērtē, ka darbs ir interesants, īpaši šogad, kad vajadzēja klientiem zvanīt, lai pieteikumi būtu precīzi. “Mums bija liels klientu saraksts – apmēram 3000 saimniecības, kuras iepriekš ir izmantojušas mūsu pakalpojumus. Laukus iezīmēt kartē nav tik vienkārši, kā pārkopēt no viena dokumenta uz otru. Nākas noskaidrot, kā sadalās platības, jo vietā, kur pērn bija viens lauks, šogad varbūt ir trīs lauki. Tomēr veiksmīgi esam tikuši galā,” atzīst I.Ločmele. Viņa secina – palīdzējusi ir pieredze, ilgus gadus strādājot kopā ar klientiem. Ja daļas vadītājai šis būtu pirmais darba gads, tas viņai šķistu īpaši grūts. Tagad I.Ločmele secina, ka tāds darbs ir ekspresīvs un intensīvs. Turklāt nepārtraukti ir jātiek līdzi jaunākajām izmaiņām tehnoloģijās. “Man bija iespēja pašai veidot ES Tiešo maksājumu daļu, izvēloties darbinieces. Un nekad neesmu viņās vīlusies. Tas, ka saņemu atzinību, ir mūsu kopējs panākums,” ir pārliecināta daļas vadītāja. Viņa piebilst, ka, protams, ir patīkami, ja darbu vērtē atzinīgi.  

Sekmīgi izstrādā un gūst finansējumu projektiem
Šajā gadā ir sagatavoti un finansiālam atbalstam apstiprināti daudzi projekti, kas atspoguļo A.Caunes darbu. “Lauksaimnieki ir kļuvuši aktīvāki un arī iespējas saņemt finansējumu projektu īstenošanai palielinās, tāpēc tiek sagatavots vairāk projektu. Iepriekšējos gados nereti baidījās riskēt, ņemot kredītu bankā un gaidot finansējumu pēc projekta pabeigšanas. Tagad ir ierasts, ka pat lielas ieceres ar projektu var sekmīgi īstenot. Tāpēc lauki ir sakoptāki, tajos strādā moderna tehnika,” spriež A.Caune. Viņa atzīst, ka vēl arvien ir izteikta zemnieku vēlme ar projektu finansējumu iegādāties labāku tehniku. Tāpat atbalstu vēlas saņemt mazo lauku saimniecību īpašnieki un jaunie zemnieki. “Ar vēlmi vien nevar izstrādāt projektu, tāpēc nākas palīdzēt gan ar padomu, gan praktiski, ja tas nav sagatavots ar konsultantu palīdzību,” secina A.Caune. Viņa ir strādājusi valsts pārvaldē, Daukstu pagasta pārvaldē, bet kopš 2007.gada ir Lauku atbalsta dienestā. “Darbs ar projektiem ir interesants, jo katrs ir citādāks, tāpat kā nav vienādu projekta iesniedzēju,” atzīst A.Caune. 

Fakti: Lauku atbalsta dienests 20 gadu laikā ir godprātīgi administrējis Eiropas Savienības un valsts finansējumu lauku attīstībai.
 Šajā laikā izmaksāti 7,3 miljardi eiro, vidēji tie ir 3 462 eiro uz vienu iedzīvotāju jeb 1 133 eiro uz vienu hektāru.
Platību maksājumi, valsts atbalsts, skolu programma u.c. - 5,007 miljardi eiro.
Projektu veida pasākumi, izņemot zivsaimniecību – 2,036 miljardi eiro.
Projektu veida pasākumi zivsaimniecībā – 274,6 miljoni eiro.
Avots: lad.gov.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 7

acuskats

Sākumā par foto domāju, ka tā ir viena un tā pati sieviete. Bet tad izlasīju apakšā, ka tomēr nē. Abas smukas blondīnes.

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.21 13:27

tonis

Lillā flokši un blondīne lillā kleitā. Forši!

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.22 09:07

!!!

Tāpat viltotās (blondīnes)!

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.24 14:38

janka

bildes no aizvēsturiskiem laikiem, laikam negrib parādīt cik vecas palikušas

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.22 22:08

DD

Patiesi LAD ļoti jaukas un izpalīdzīgas darbinieces,paldies!

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.24 12:34

Vietējās ziņas