Apdzīvotās vietās Vidzemē notiks Zemessardzes mācības “Wenden 2016” 3

Zemessardzes 27.kājnieku bataljons no 8. līdz 10.jūlijam Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas un Raunas novados organizē lauka taktisko vingrinājumu „Wenden 2016”, lai pilnveidotu iesaistīto vienību spējas veikt taktiskos uzdevumus apdzīvotās vietās. Par to informē
Zemessardzes štāba Vadības grupas speciāliste Guna Freimane.

Viņa stāsta, ka mācībās piedalīsies aptuveni 300 zemessargu un profesionālā dienesta karavīru no Zemessardzes Studentu, 19.nodrošinājuma, 22., 25. un 27. kājnieku bataljoniem, kā arī Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas (Kaitseliit) un Dānijas Zemessardzes. Zemessargi no Cēsu, Valmieras, Limbažu un Gulbenes novadiem, Rīgas un Pierīgas kopīgi trenēsies veikt aizkavēšanas operāciju.

"Atbilstoši scenārijam nosacītais pretinieks no Jaunpiebalgas uzbruks Raunas virzienā pa ceļu P29 posmā Jaunpiebalga-Rauna, V 300 ceļa posmā Drusti-Dzērbene un V299 ceļa posmā Dzērbene-Rauna, ieņemot apdzīvotas vietas Drusti un Dzērbene, savukārt „draudzīgo spēku” vienības veiks pretinieka aizkavēšanu, novājinot un apturot to Raunā," skaidro G.Freimane.
 
Zemessardzes štāba Vadības grupas speciāliste atgādina, ka mācību laikā iepriekš minētajā teritorijā pārvietosies militārā tehnika, un tiks pielietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kā arī notiks kaujas imitācija apdzīvotā vietā. "Vēršam uzmanību, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Zemessardze atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, radītajiem trokšņiem un iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kā arī neiesaistīties mācību norisē," norāda G.Freimane.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

reeeeeee

swetdienas ritu butu javelt lugshanai, bet ne shaushanai, parbiedejot cilvekus. skats nebija patikams pa celu metajas chaulas., un ja kads izdurtu riepas vai vini nestu atbildibu.?

pirms 5 gadiem, 2016.07.14 09:08

Sandriss

Kopš kura laika salūtpatronu čaulas ir spējīgas riepas pārdurt??? Ja nu vienīgi RIEPA , domāts - kāds apaļīgs vēders!!!

pirms 5 gadiem, 2016.07.21 19:36

Vietējās ziņas