Apgabaltiesa atstāj negrozītu spriedumu par avāriju Rankā ar trim bojā gājušajiem

Reāla brīvības atņemšana uz trīs gadiem un trīs mēnešiem paliek spēkā kravas automašīnas vadītājam (dzimis 1967.gadā) apsūdzībā par smagas autoavārijas izraisīšanu pirms sešiem gadiem. Toreiz notikuma vietā bojā gāja trīs cilvēki, tajā skaitā divi bērni, un traumas guva vēl viens bērns un pieaudzis cilvēks. Spriedums paredz atņemt apsūdzētajam arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz trīs gadiem. Lietu vēl ir iespējams izskatīt Augstākajā tiesā kasācijas instancē.

Vidzemes apgabaltiesas tiesnese Rinalda Liepiņa Madonas tiesu namā šo lietu apelācijas kārtībā izskatīja 2.septembrī, kā liecina tiesu portālā publiski pieejama informācija. Tiesnese nolēma atstāt negrozītu Gulbenē 19.janvārī pieņemto Vidzemes rajona tiesas spriedumu. To savukārt tika pasludinājusi tiesnese Maija Bogdane.

“Dzirkstelei” apsūdzētais iepriekš jau paudis, ka notikusī autoavārija ir “tāds nelaimes gadījums”. Negadījuma brīdī vīrietis vadīja darba devēja iedoto automašīnu. “Gribējās izpalīdzēt,” sacīja vīrietis, kaut darba attiecības nebija oficiāli noformētas, un “diemžēl... tā ir noticis”. Esot mēģinājis pa šiem gadiem kaut cik atlīdzināt cietušajiem nodarīto. Rezultātā – saņēmis tuvošanās aizliegumu cietušajiem. Pārskaitījis vairākas reizes pa 500 eiro cietušajiem. Radušās grūtības atrast darbu, jo noteikta policijas kontrole, kas sākumā nozīmē atzīmēšanos policijā divas reizes nedēļā.

Apsūdzētais ir saukts pie atbildības saskaņā ar Krimināllikuma 260.panta 2.daļu – par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Likums par to paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Runa ir par 2015.gada 26.augustā notikušu traģisku autosadursmi. Toreiz pulksten 13.40 Rankas pagastā, autoceļa Smiltene-Gulbene 20.kilometrā, 1977.gadā dzimušas sievietes vadītajā automašīnā “Audi 100” ietriecās no sānceļa izbraukusī automašīna “MAZ”, kuru vadīja 1967.gadā dzimis vīrietis un kuram tajā brīdī Smiltenes šosejas redzamību traucēja ceļa malā stāvošā automašīna “Kamaz”. Turklāt, pēc “MAZ” vadītāja teiktā, viņa vadītajai automašīnai tajā brīdī nedarbojušās bremzes. Neņemot vērā visus šos aizbildinājumus, ir konstatēts - “MAZ” vadītājs ir izraisījis divu transportlīdzekļu sadursmi, pārkāpdams ceļu satiksmes noteikumus. Sadursmes rezultātā gāja bojā automašīnas “Audi 100” pasažieri: 1938.gadā dzimusi sieviete, 2008.gadā un 2004.gadā dzimuši bērni. Automašīnas vadītāja un vēl viens pasažieris – 2010.gadā dzimis bērns – tika nogādāti Vidzemes slimnīcā. Piebilstams, ka vieglajā automašīnā braukuši vienas ģimenes piederīgie.

Noskaidrots, ka negadījuma brīdī “Audi 100” brauca ar atļauto ātrumu – 90 kilometri stundā. “MAZ” brauca ar aptuveni 50 kilometru ātrumu stundā. Negadījuma brīdī smagā automašīna bija noņemta no uzskaites. Vieglās automašīnas vadītāja, kura negadījumā zaudēja savus piederīgos, no “MAZ” vadītāja prasa piedzīt morālo kompensāciju 30 000 eiro.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas