Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apgūst dažādas prasmes 1

Folkloras nometne Druvienā kļūs par tradīciju
Ar skaistu koncertu vakar beidzās folkloras nometne Druvienā. Šajā koncertā skatītājiem un klausītājiem bija iespēja baudīt visas tās prasmes, ko nometnes dalībnieki bija apguvuši šīs nedēļas laikā. Vairāk foto šeit.

Druvēnieši jau vairākkārt ir pierādījuši, ka viņiem ir tuva folklora un latviskā dzīves gudrība. Folkloras nometne notika jau pērn, un tā guva lielu atsaucību. Bērni un jaunieši izrādīja lielu interesi par interesantajām nodarbēm un izteica vēlmi šādā nometnē piedalīties arī nākamajā gadā. Uzklausot bērnu vēlmi, skolas kolektīvs arī šovasar ikvienu aicināja uz folkloras nometni, piedāvājot vēl vairāk nodarbju un aktivitāšu.  

Dalībnieki no visas Latvijas

Nometnes vadītāja Valda Putene stāsta, ka kopumā nometnes laikā dalībniekiem bija iespēja darboties vismaz 12 dažādās darbnīcās. Nometnē darbojās gan tādi, kam jau ir kaut kādas priekšzināšanas un viņi vēlējās pilnveidot savas prasmes, gan arī tādi, kas mācījās pilnīgi no jauna. Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova atklāj, ka nometnē darbojās bērni un jaunieši, pieaugušie, pat veselas ģimenes. Dalībnieku rindās varēja sastapt gan vietējos druvēniešus, gan arī viesus no Rīgas, Jelgavas un Ikšķiles. Direktore stāsta, ka organizatoriskajā ziņā ļoti palīdzējusi skolotāja Dace Vītola.

 

"Šogad nometnē mēģinājām piedāvāt dažādību - lai nometnes dalībniekiem ir iespēja apgūt dažādas un pēc iespējas vairāk jaunas prasmes un galvenais, lai viņiem būtu interesanti. Šī nometne ir tā, ar ko mēs atšķiramies no citiem. Tā, man šķiet, ir mūsu stiprā puse," vērtē V.Černoglazova.

 

Viņa piebilst, ka nekad nav domājusi, ka dažu dienu laikā ir iespējams apgūt tik daudz ko jaunu, taču pierādījums tam jau esot pagājušā gada nometne un šogad tas apstiprinājies vēl vairāk.

 

Darbojas ar lielu interesi

Šīs nedēļas laikā nometnes dalībniekiem bija iespēja apgūt dažādu instrumentu spēli - mācīties spēlēt kokli kopā ar folkloras kopas "Laiva" vadītāju Andu Ābeli, bungas ar dūdu un bungu grupas "Auļi" vadītāju Miku Čavartu, stabules ar visiem labi pazīstamo Vītolu ģimenes pārstāvi Rasu. Kopā ar Jaunpiebalgas mākslas skolas skolotāju Talitu Rozenblati bija iespēja mālu darbnīcā pašiem izgatavot svilpauniekus un mācīties tos arī pūst. Ģitāras spēles darbnīcu vadīja Anita Prokofjeva no Rīgas.

 

Ar lielu interesi un patiku visi darbojās darbnīcā, kurā paši varēja izgatavot vannas bumbas, ziepes, sāli, mājas kosmētiku. Savās zināšanās šajā darbnīcā dalījās Ilze Pavlovska no Jelgavas. Daudz interesentu bija arī lokšaušanas darbnīcā, bija iespēja apgūt arī komandas veidošanas prasmes un vēl daudz ko citu. Katru vakaru dalībnieki arī kopīgi dziedāja, dancoja, mācījās sastrādāties, veidoja priekšnesumus un gatavojās nometnes noslēguma koncertam. Šīs aktivitātes nereti ieilga pat līdz vēlai naktij.

 

Turpina izgatavot kokles

Vienlaikus ar folkloras nometnes aktivitātēm turpinājās arī kokļu izgatavošana.

 

"Kokļu izgatavošanas nometne mums notika pagājušajā nedēļā. Tās laikā atkal tika izgatavotas vairāk nekā desmit jaunas kokles. Taču tie, kas nebija paguvuši izgatavot savu kokli, turpināja to darīt arī šonedēļ. Skolotāji secinājuši - šeit netop vienkāršas kokles, tās ir kā mākslas darbi. Katra ir savas formas, uz koklēm virsū greznojas dažādi raksti, tās tiek izgatavotas no dažādiem materiāliem," stāsta direktore.

 

Domā par nākamo gadu

Folkloras nometnes dalībnieki atzina, ka šajā nometnē apgūts daudz jaunu prasmju, iegūti arī jauni draugi. Lai arī vienmēr mācoties kaut ko jaunu, ir jāsastopas arī ar nelielām grūtībām, beigās bijusi labi padarīta darba sajūta.


"Šobrīd jau domājam par nākamo gadu. Pērn nometne ilga trīs dienas, šogad - piecas, nometnes dalībniekiem jautāju - cik ilgu tad lai plānoju nometni nākamgad? Daudzi man tiešām apgalvoja - viņi labprāt arī nākamgad piedalīsies šajā nometnē. Domāju, ka šī nometne tiešām kļūs par tradīciju. Tā būs draugu un domubiedru tikšanās vieta," saka V.Černoglazova.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

A.K.

Prieks par jauniešiem doto iespēju. Lai veicas nometnes vadītājai Valdai un visiem viņas palīgiem arī nākamo nometņu organizēšanā.

pirms 8 gadiem, 2011.08.16 18:22

Vietējās ziņas