Apgūst pavāra prasmes 1

Kursu dalībnieki vēlētos strādāt kādā ēdināšanas uzņēmumā
11 kursanti "Kantes krogā" pašreiz apgūst pavāra prasmes. Kursu dalībnieki atzinīgi vērtē šo iespēju un cer, ka apgūtās prasmes viņiem noderēs arī turpmākajos darba meklējumos.

Projektā "Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība Latvijā", ko Nodarbinātības valsts aģentūra realizē sadarbībā ar Eiropas Sociālo fondu, bezdarbnieki iegūs otrā profesionālā līmeņa pavāra kvalifikāciju. Kursi ilgst no 15.aprīļa līdz 10.augustam, un to dalībniekiem ir jāapgūst gan teorētiskās, gan arī praktiskās zināšanas. Kursu beigās - eksāmens

Teorētiskās zināšanas kursanti apguva mācību centrā "Buts", bet tagad tās nostiprina praksē "Kantes krogā". Kursanti ir apguvuši arī viesu apkalpošanas prasmes, kā arī uzņēmējdarbības pamatus, kas viņiem varētu noderēt, dibinot, piemēram, pašiem savu ēdināšanas uzņēmumu.

"Kantes krogā" kursu dalībnieki mācās dārzeņu apstrādi ēdienu gatavošanā, zivju un gaļas produktu apstrādi, saldo ēdienu gatavošanu, apgūst ēdienu gatavības pakāpes noteikšanu, kā arī dažādās ēdienu gatavošanas tehnoloģijas. Pēc praktiskajām nodarbībām kursu dalībnieki dosies kvalifikācijas praksēs ēdināšanas uzņēmumos. Kad prakse būs beigusies, viņi kārtos eksāmenu un saņems profesionālās kvalifikācijas apliecību.

Mācību laikā tiek maksāta arī stipendija.

Gūst vērtīgas zināšanas

Kursu dalībnieki atzīst, ka ir priecīgi par iespēju mācīties šajos kursos.

"Gūstam jaunas zināšanas, turklāt saņemam vēl arī stipendiju. Es priecātos jau tad, ja kaut vai vienkārši tāpat būtu iespēja mācīties, bet mums vēl arī papildus par to maksā - tā ir ļoti laba iespēja. Šajā jomā man līdz šim nebija pilnīgi nekādu zināšanu, tādēļ tiešām gūstu ļoti daudz noderīgas informācijas. Domāju, ka, beidzot šos kursus un iegūstot kvalifikācijas apliecību, būs daudz vieglāk atrast darbu šajā jomā. Es tiešām arī labprāt gribētu strādāt kādā ēdināšanas uzņēmumā," saka Māra Vītola.

Arī Deniss Borisanovs, kuram iepriekš ar pavāra amatu nav bijis nekādas saistības, atklāj, ka viņam itin labi patiktu strādāt ēdināšanas uzņēmumā. Viņš ir sapratis, ka viņam patīk pavāra darbs.

"Kantes kroga" īpašniece Iveta Ilva atzīst, ka šī ir laba iespēja cilvēkiem apgūt kaut ko jaunu.

"Viņi vismaz meklē kaut kādu iespēju, mēģina kaut ko darīt, nesēž mājās. Ļoti iespējams, ka kādam arī tiešām radīsies iespēja atrast darbu kādā ēdināšanas uzņēmumā, kur viņš varēs pielietot iegūtās zināšanas," saka I.Ilva.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas