Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apkopo Rankas pagasta un skolas vēsturi

Bijušās Rēveļu pamatskolas telpās atklāj kultūrvēsturiskā mantojuma centru
Rankas pagastā darbu ir uzsācis kultūrvēsturiskā mantojuma centrs. Tas atrodas bijušās Rēveļu pamatskolas ēkā, kur mājvietu ir radusi arī Rēveļu bibliotēka un jauniešu iniciatīvu centrs. Vairāk foto šeit.

Centra vadītāja Daiga Melberga stāsta, ka ideja par pagasta vēstures liecību apkopošanu un izvietošanu vienā vietā bijusi jau ļoti sen, beidzot radās arī iespēja to realizēt.  

Rankas kultūrvēsturiskā centra ekspozīcijas ir tematiski izvietotas 11 telpās. Šajās telpās gan rancēnieši, gan arī viesi no citurienes varēs atrast dažādas vēstures liecības no seniem laikiem līdz pat mūsdienām.

 

"Mūsu uzdevums ir reizē gan pētīt, gan arī izglītot, kā bija kādreiz un kā ir tagad. Apmeklētāji varēs salīdzināt, kā esam dzīvojuši un darbojušies cauri laiku lokiem. Viss šeit apkopotais - par skolu, pagastu, kādreizējo dzīvi - stāsta par konkrētiem vēstures laika posmiem," stāsta D.Melberga.

 

Viņa piebilst, ka ļoti daudz ir palīdzējuši pagasta ļaudis, dāvinot, ko nu katrs var.

 

 "Tās ir gan vecas fotogrāfijas, gan atklātnītes, gan dažādi veci dokumenti, vērtīgas grāmatas, arī apģērba gabali, sadzīves priekšmeti. Šeit ir atrodami arī daudzi mūsdienu priekšmeti, bet pēc kāda laika arī tie būs vēstures liecības jaunākajai paaudzei," stāsta D.Melberga.

 

Centrā ir apkopota arī bagātīga informācija par Rēveļu skolas darbību. Ikviens var apskatīt gan absolventu, gan arī skolotāju sarakstus pa gadiem, var ielūkoties skolas konkrētā laika dzīvē. "Arī visa šī informācija liecina par kādu laika posmu - izmest šādu dārgumu, šādu vērtību vienkārši nedrīkst. Katra lieta šeit ir ar savu vēstījumu un par katru varētu stāstīt savu stāstu. Turklāt ikviens pagasta iedzīvotājs varēs atrast kaut ko tuvu sev," ir pārliecināta centra vadītāja.

 

Interesanta ekspozīcijas daļa vēsta par pagasta dzīvi cauri laiku lokiem - par pagasta iestādēm uzņēmumiem, aktivitātēm, arhitektūras, kultūras un dabas pieminekļiem.

 

"Manuprāt, ļoti nozīmīga ekspozīcija ir par Rankas kartona fabriku, jo šī informācija stāsta par to, kā ir veidojies un attīstījies mūsu pagasts," saka D.Melberga.

 

Viņa piebilst, ka visas ekspozīcijas tiks papildinātas, arī cilvēki joprojām tiek aicināti dalīties ar dažādām vēstures liecībām, senām fotogrāfijām un priekšmetiem.

 

D.Melberga norāda, ka centrā tiks rīkoti arī dažādi pasākumi un aktivitātes. Pirms Lieldienām, piemēram, šeit jau notikusi pensionāru tikšanās.

 

"Iekārtojot šo centru, mēs vēlējāmies iepriecināt ikvienu, kas te iegriezīsies. Tagad ir tikai jāturpina darboties!" saka D.Melberga. Viņa saka paldies pagasta pārvaldei par atbalstu, kā arī tehniskajai darbiniecei Inetai Apsītei par radošām idejām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas