Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aprūpes centru "Tirza" šoziem sildīs radiatori

Gulbenes novada sociālās aprūpes centrā “Tirza” šajā ziemā vairs nenāksies ar malku kurināt četrpadsmit krāsnis, jo neilgi pirms apkures sezonas sākuma Tirzas pagasta “Doktorāta” ēkā ir izveidota vienota apkures un iekšējo ūdensvadu sistēma.

“Šā gada 26.maijā Gulbenes novada dome pieņēma lēmumu par apkures sistēmas ierīkošanu.   Apkures sistēmas ierīkošana aprūpes centrā notika ļoti operatīvi. Pagaidām laukā vēl nav bijis auksts laiks, bet ceram, ka iekštelpās arī tad būs silti un labi, kā tas ir jau šobrīd, kad silda jaunie radiatori. Lai gan krāsnis ar malku vairs netiks kurinātas, malka tomēr mazliet būs nepieciešama, jo virtuvē ēdiens tiek gatavots uz plīts, ko kurina ar malku, jo tad viss izdodas garšīgāk,” saka sociālās aprūpes centra “Tirza” vadītāja Maira Ivanova.

Atbilstoši izstrādātajam projektam “Doktorāta” ēkā vienotu apkures un iekšējo ūdensvadu sistēmu ierīkoja firma no Valmiermuižas - SIA “Sanart”. Darbu veikšanai bez pievienotās vērtības nodokļa tika izlietoti 22 139,17 eiro.  Apkures katlam par kurināmo izmanto kokskaidu granulas.

Aprūpes centrā šobrīd notiek arī neliels kosmētiskais remonts. “Vēlamies padarīt mājīgākus un patīkamākus darba apstākļus aprūpes centra personālam, tāpēc remontējam personāla telpu, kuras noslogojums ir liels. Tā sen nebija remontēta. Esam iecerējuši telpu aprīkot arī ar jaunām mēbelēm,” stāsta vadītāja.

Savulaik izskanēja doma, ka arī aprūpes centrā “Tirza” būtu nepieciešams ierīkot liftu, lai klientus, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, būtu iespējams ērtāk nogādāt ēkas otrajā stāvā un otrādi. Diemžēl lifta izbūve prasītu ļoti lielus finansiālos līdzekļus, tāpēc par to šobrīd domāts netiek.

“Tā vietā, lai izbūvētu liftu, aprūpes centrā radām citu risinājumu - cik vien tas ir iespējams, pārdomāti izvietojam centra klientus. Otrā stāva telpās esam izvietojuši cilvēkus, kuri paši var nokāpt pa trepēm un iziet ārā. Pirmā stāva telpās izmitinām klientus, kuri pārvietojami ratiņkrēslā,” skaidro M.Ivanova.

Vadītāja atklāj sapni, par kuru jau ir runāts, tikai tam jārod finansējums, kā arī ir vajadzīgs tehniskais projekts. “Gribam izbūvēt nelielu balkonu ēkas otrajā stāvā, lai tie klienti, kuri mīt otrā  stāva telpās, varētu iziet un tur pasēdēt. Lai šo ieceri īstenotu, vispirms jānoskaidro, vai to vispār ir iespējams izdarīt, cik tas būs droši. Tieši drošība ir primārais noteikums,” uzsver vadītāja.  

 
Aprūpes centrā šobrīd izmitināti 24 klienti, kas ir maksimums. Visi ir Gulbenes novada cilvēki. Par klientiem rūpējas 13 centra darbinieki. M.Ivanova stāsta, ka aprūpes centram izveidojusies laba sadarbība ar Tirzas pamatskolu, kuras audzēkņi centra klientus iepriecina ar nelieliem koncertiem, spēlē galda spēles. Arī Tirzas pagasta bibliotēkas darbinieki aprūpes centrā ir bieži viesi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas