Apsardzes firmu darbība var sašaurināties

Palielinoties noziedzībai, atteikšanās no apsardzes var radīt zaudējumus
Gulbenes rajonā palielinās šim apvidum netipisku noziegumu skaits - preču zādzības pašapkalpošanās veikalos, degvielas zādzības uzpildes stacijās, iepirkumu saiņu un somu zādzības uz ielas. Zog arī no automašīnām, pagalmiem, lauku mājām. Par to liecina rajona policijas pārvaldes statistika, kā arī "Dzirksteles" lasītāju sniegtā informācija redakcijai.

"Pilnīgi iespējams, ka apsardzes pakalpojumus - signalizāciju - iedzīvotāji un firmas taupības nolūkā sāks izmantot mazāk. Tāpat firmu bankrota dēļ palielināsies neapsargātu teritoriju skaits. Tas nozīmē, ka sāksies demolēšana. Palielināsies zaudējumi. Varbūt kāda firma gribēs atjaunot darbību, bet vecā bāze būs izpostīta," "Dzirkstelei" saka Gulbenes rajona prokuratūras virsprokurors Aivars Circens.

 

Apsargātās teritorijās nezog

Apvienības "Apsardze" priekšnieks Gulbenē Raivo Kanaviņš "Dzirkstelei" saka, ka pagaidām situācija nav tik dramatiska. "Klienti pat nāk klāt. Pagaidām viss ir pa vecam. Redzēs, kas notiks vēl pēc pāris mēnešiem," bilst viņš.

 

Firmas klienti ir valsts, pašvaldības iestādes, firmas, iedzīvotāji, kas apdrošina savus mājokļus. Arī SIA "Pentano" Gulbenes filiāles vadītājs Viktors Cukanovs "Dzirkstelei" saka, ka masveidā atteikšanās no apsardzes pakalpojumiem Gulbenē vēl nenotiek.

 

"Privātais sektors pagaidām ir neaktīvs. Taču interese par sava īpašuma apsardzi pagājušā gada beigās pat palielinājās. Taču klientu skaits nav kļuvis lielāks," atzīst R.Kanaviņš.

 

Viņš uzsver, ka no apvienības "Apsardze" apsargātajām teritorijām zādzības nenotiek. Tas ir pietiekams arguments turpināt izmantot šīs firmas pakalpojumus.

 

Īpašuma apsardze aktualizējas

SIA "Konto" valdes loceklis Agris Koris saka, ka jau gadu gadiem šīs firmas teritorijas apsardzi nodrošina pašu spēkiem. Tā ir firmas fiziskā apsardze. Viņš atzīst, ka "Konto" tas ir pietiekami, jo te nav skaidras naudas apgrozījuma. Taču rajonā ir daudz tādu uzņēmumu, kas izmanto apsardzes firmu pakalpojumus, ja ikdienā ir skaidras naudas apgrozījums un sargājamas lielas materiālās vērtības.

 

A.Koris uzsver, ka šodien ikviena īpašuma apsardze kļūst īpaši aktuāla.

 

"Veikalos apsardze ir aktuāla. Daudz būtu tādu, kas gatavi padusē iesist maizes kukuli un nesamaksāt par to. Daudzi cilvēki dzīvo nelabvēlīgos apstākļos, pagaidu darbu kļūst arvien mazāk, ēst vajag," saka A.Koris.

 

Kā zināms, Gulbenes lielveikalos - "Supernetto", "Maxima" un "Elvi" - ir savi apsardzes darbinieki un arī videonovērošanas kameras.

 

Kā būs kultūras pasākumos?

V.Cukanovs "Dzirkstelei" kā patiesu apstiprina informāciju, ka turpmāk mazāk apsardzes firmu pakalpojumi tiks izmantoti sabiedriskās kārtības nodrošināšanai kultūras un atpūtas pasākumos.

 

"Jā, taisnība. Noprotu, ka arī šādu pasākumu turpmāk būs mazāk. Ja mazs pasākums, organizatori kārtību nodrošinās saviem spēkiem vai arī zemessargus sauks palīgā," uzskata firmas "Pentono" Gulbenes filiāles vadītājs.

 

Gulbenes kultūras centra direktors Egons Kliesmets "Dzirkstelei" saka, ka pasākumos telpās par drošību tiešām gādās paši kultūras darbinieki. Taču lielajos pasākumos, kas notiks ārā, piemēram, ja tiks organizēti pilsētas svētki, apsardzes firmas pakalpojumi tiks iekļauti tāmē.

 

Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandiera vietnieks Arnolds Mačs "Dzirkstelei" saka, ka zemessargi vienmēr ir palīdzējuši un palīdzēs valsts policijai un pašvaldībām savstarpējās sadarbības ietvaros. Viņš pieļāva, ka uz konkrētiem kultūras pasākumiem var aicināt pa kādam zemessargam palīdzēt nodrošināt sabiedrisko kārtību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas