Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apseko lauku saimniecības

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra reģionālo nodaļu un lauku attīstības speciālisti kopš 10.oktobra uzsākuši ikgadējo lauku saimniecību apsekošanu.

Centrālajai statistikas pārvaldei šogad jānosūta informācija par aptuveni 4000 lauku saimniecībām. Līdzīgi kā iepriekšējos gados tiks veikti divi apsekojumi. Centra Lauku attīstības nodaļas speciālisti informē, ka pirmais apsekojums attiecas uz tām lauku saimniecībām, kuras nodarbojas ar augkopības produkcijas ražošanu un realizāciju. Šo saimniecību apsekošana ilgs līdz 15.novembrim. Līdz 15.janvārim tiks veikts otrais apsekojums. Tās būs saimniecības, kurās notiek lopkopības produkcijas ražošana un pārdošana.  

Tām saimniecībām, kas apsekojumam ir izvēlētas izlases veidā, lūgums būt atsaucīgām un sniegt visas nepieciešamās ziņas lauku attīstības speciālistam. Informācija būs konfidenciāla un tiks izmantota tikai statistikas vajadzībām.

 

Apkopojot iegūto informāciju, būs iespējams uzzināt datus par lauku saimniecībām, piemēram, par zemes platībām, lopu skaitu un tamlīdzīgi, kā arī ļaus novērtēt konkrētās saimniecības devumu tautsaimniecībā un rast iespēju objektīvi risināt tālākās lauksaimniecības politikas un citus svarīgus jautājumus nacionālā un Eiropas Savienības līmenī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas