Apskatāma tapoto šaļļu izstāde 1

Gulbenes nevalstisko organizāciju centrā Gulbenes invalīdu biedrības telpās iekārtota tapoto šaļļu izstāde. Tajā apskatāmas aptuveni 30 dažādu krāsu šalles.

Tapotās šalles darinājuši galvenokārt invalīdi, kā arī daži pensionāri un pāris cilvēki, kurus ieinteresējusi šīs prasmes apguve.

 

"Apgūt šaļļu tapošanu aicinājām visus interesentus, jo saprotam, ka šajā laikā, kad cilvēkiem nav darba, noder visas jaunas iemaņas. Pagājušajā gadā mums radās ideja uzrakstīt projektu, lai piesaistītu līdzekļus. Projekts guva atbalstu. Nauda projektā tika piešķirta dzijas iegādei, kā arī tapošanas grābekļu iegādei. Arī šalles tapušas, darbojoties projektā," stāsta invalīdu biedrības valdes locekle Biruta Kozlovska.

 

Jānopērk tikai dzija

Šaļļu tapošanu interesentiem ierādījusi invalīdu biedrības biedre un Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" dalībniece Ausma Železnjaka. Savukārt Ausmai šo prasmi ierādījusi Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" rokdarbniece Aina Libeka. Tapošanai nepieciešamos grābekļus gatavojis "Sagšas" dalībnieks gulbenietis Laimonis Dziedātājs. Katrs šalles darinātājs varējis izvēlēties dziju sev tīkamā krāsā. Šalles darinātas no ļoti smalkas un pūkainas, kā arī no rupjākas dzijas. Lai gan šallei izraudzītie raksti bijuši vairākām šallēm vienādi, tomēr galarezultāts - atšķirīgs. To apliecina vairākas šalles, kas darinātas tā sauktajā zirnekļa rakstā. B.Kozlovska stāsta, ka "grābekļi" ir biedrības īpašums, bet tos esot iespējams aizņemties, lai pēc darba pabeigšanas atkal atdotu.

 

"Pašas gatavota šalle būtībā izmaksā lēti, jo jānopērk tikai dzija," piebilst Biruta.

 

Jaunas ieceres

Perspektīvā invalīdu biedrības aktīvisti iecerējuši rakstīt atkal jaunu projektu, lai organizētu nodarbības floristikā. Vēl tālākā nākotnē plānota arī lakatu darināšana uz kartona.

 

"Apbrīnojami un patīkami, ka cilvēkiem šodien par visu ir tik liela interese," gandarīta B.Kozlovska. Savulaik apgūta arī konfekšu ziedu un pušķu gatavošana, kā arī citas prasmes.

 

"Pagājušajā gadā pavisam uzrakstījām sešus dažādus projektus, starp kuriem ir atbalstīti četri. Viens no tiem ir saistīts ar īpaša trenažiera iegādi, ko ražo Vācijā. Tas būs pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Biedrībā notiek daudz dažādu aktivitāšu. Žēl, ka ir tikai viena šī telpa, kas jau kļūst par šauru. Ceram, ka varbūt kādreiz izdosies rast iespēju vēl kādai telpai," saka B.Kozlovska.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas