Apstiprina izmaiņas ielu rekonstrukcijas projektā 2

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā Koordinācijas padomes sēdē trešdien tika apstiprināta Gulbenes pilsētas attīstības projekta ideja – pilsētas ielu seguma renovācija turpināsies.

Gulbenes pilsētas domes galvenais speciālists pašvaldības projektu izstrādē Ilmārs Lipiņš informē, ka šis projekts tika atbalstīts jau pērn, tādēļ tagad jau notiek projekta pirmās kārtas darbi, bet, ņemot vērā izmaksu samazinājumu, kas tika konstatēts iepirkuma rezultātā, radās neizmantoti Eiropas fondu līdzekļi. “Ministrija piekrita, ka mēs, veicot šīs pašas aktivitātes un darbus, varam palielināt darbu apjomu – ielu skaitu un salaboto metru daudzumu. Šos papildinājumus mums vajadzēja apstiprināt Koordinācijas padomes sēdē, ar ko mēs arī veiksmīgi tikām galā,” stāsta I.Lipiņš.


Rekonstruēs trīs kārtās


Projekts tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) prioritātē “Policentriska attīstība”. To īstenos trīs kārtās. Darbu izpilde plānota šogad, nākamgad un, iespējams, arī 2011.gadā. Projekta kopējās izmaksas plānotas 4,2 miljonu latu apmērā, tai skaitā pašvaldības līdzfinansējums 380 000 latu un valsts budžeta dotācija - 253 400 latu.


Par pirmās kārtas darbiem jau vairākkārt esam rakstījuši. Otrajā kārtā ir plānoti rekonstrukcijas darbi Gaitnieku (posmā no Līkās līdz Dzelzceļa ielai), Pamatu, Dzirnavu, Skolas, Zvaigžņu, Raiņa un Vidus ielu posmos, Parka, Nākotnes, Lazdu, Dzelzceļa, Krasta, O.Kalpaka (posmā no Blaumaņa līdz Parka ielai), Dzilnas, Latgales, Pavasara, 1.Maija, Upes ielā, kā arī trotuāra izbūve Bērzu, Līkās, Ābeļu un Rīgas ielas posmos.


Trešajā kārtā ir iecerēts sakārtot Vidus (posmā no O.Kalpaka līdz Kļavu ielai), Litenes, Lauku, Lapu, Draudzesskolas (līdz Asarupei), Ozolu (posmā no Dzeguzes līdz Dzelzceļa ielai), Miera, Raiņa, Robežu, Kļavu, Dzeguzes, Zvaigžņu (posmā no Miera ielas līdz Brīvības ielai), Stacijas, Viestura (ne visā garumā), kā arī ceļu uz Rīgas ielu 34, 36, 38 (gājēju celiņš paralēli ielai gar veikaliem) un trotuāru izbūve Rīgas un Brīvības ielas posmos un Blaumaņa ielā no Rīgas līdz Līkajai ielai.


Visticamāk, pārņems arī tranzītielas


“Domāju, ka par pirmo un otro kārtu varam runāt diezgan konkrēti, bet trešajā kārtā tie ir mūsu plānotie apjomi, jo ir ļoti grūti prognozēt būvniecības izmaksu kāpumu vai kritumu pēc gada vai diviem. Ja, piemēram, atkal palielināsies būvniecības izmaksas, nāksies izvērtēt situāciju un no kaut kā būs jāatsakās, jo finansējuma kvota mums nemainīsies - naudas vairāk nebūs,” piebilst I.Lipiņš.


Gulbeniešus interesē, vai varētu tikt sakārtota arī Brīvības iela uz slimnīcas pusi un Blaumaņa iela. I.Lipiņš norāda, ka par šīm ielām vēl ir neskaidrības. “Pēc Zemes dienesta datiem daļa šo tranzītielu, kas agrāk bija Satiksmes ministrijas pārvaldījumā, it kā skaitās pašvaldības pārziņā, taču nodošanas akts no ministrijas nav saņemts. Pašreiz tiek gatavotas izmaiņas Ministru kabineta noteikumos, ka ielas un ceļi, kas atrodas pašvaldības teritorijā, ir pašvaldības īpašumā. Droši vien drīzumā šī nodošana arī tiks organizēta. Tiks domāts arī par to, kā sakārtot šīs ielas,” saka speciālists. Bet pašreiz viņš aicina cilvēkus būt pacietīgiem un ievērot ierobežojumus, jo iegūtais rezultāts būs tā vērts. “Precīzāku informāciju par visiem plānotajiem darbiem ikviens var iegūt pilsētas domē,” piebilst I.Lipiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

iedz

atrak ludzu SAKARTOIET ZVAIGZŅU IELU - JO LOTI PUTEKĻAINA IELA .,

pirms 11 gadiem, 2009.05.19 22:48

Ļoti labi,ka labo ielas.Tikai nekādiem vārdiem neticu!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.16 18:42

Vietējās ziņas