Apstiprina līdzfinansējumu projekta realizēšanai 6

Gulbenes novada domes sēdē apstiprināja līdzfinansējuma nodrošinājumu 1849,55 latu apmērā jauniešu centram "Bāze" demokrātijas projekta "Can You handle a suit?" ("Vai vari nest uzvalku?") realizēšanai. Projekta kopējās izmaksas ir 31058,25 lati.

Jauniešu centra vadītāja Ieva Garjāne skaidro, ka projekta mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par iespējām ietekmēt sabiedriski politiskos procesus un uzsvērt jauniešu līdzdalības nozīmīgumu.


Projektā piedalīsies jaunieši no Gulbenes un Rīgas, kā arī no Polijas un Lietuvas. Viņi kopīgi realizēs dažādas aktivitātes - notiks teorētiskās mācības par politikas ietekmēšanu, īsfilmu un komiksu veidošanas mācības. Jaunieši iegūs zināšanas par sabiedriskajām attiecībām, kā arī tiksies ar visu partnervalstu politiķiem, mācīsies debatēt un diskutēt.


Nākamā gada pavasarī tiks izveidoti seši videoklipi - īsfilmas un seši informatīvie komiksi par līdzdalību politiskajos procesos. Šie materiāli tiks prezentēti noslēguma konferencē, kura notiks jūnijā Gulbenē. Tās laikā 120 jaunieši no trim valstīm tiksies, lai organizētu vēlēšanu simulācijas spēli. Konferences mērķis būs iedrošināt jauniešus lemt, rīkoties un iesaistīties nākotnes veidošanā.


I.Garjāne norāda, ka oficiāli projekta darba grupā strādās pieci jaunieši.

 

"Jauniešiem vecumā no 15 līdz 25 gadiem, kuriem būs interese par šo projektu, tiks dota iespēja iesaistīties projektā organizētajās dažādās aktivitātēs," piebilst "Bāzes" vadītāja.


Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Savienības programma "Jaunatne darbībā" un Gulbenes novada dome.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

,,,

Vai bez naudiņas diskusijas neraisās ? Nu nebūs to filmiņu, kas notiks, pasaule nesabruks... Bāzes vadībai būtu mazliet vairāk jāizvērtē, kas mūsdienās ir vairāk nepieciešams... Es negribu teikt, ka tagad visam jāpieliek punkts, bet paskatieties, kas notiek apkārt... un būs vēl sliktāk.

pirms 11 gadiem, 2009.10.06 08:51

"Tak jau nedzers (cerams) pa to laiku, kamēr mācīsies diskutēt"...

??? Nu, to vēl nevar zināt, kā tur tās diskusijas raisīsies...

pirms 11 gadiem, 2009.10.05 19:17

Oho!

Diemžēl šī centra aktivitātes, un vismazāk jau tā saucamā vadītāja nav atstājušas iespaidu, ka jaunieši tiešām tiek mācīti domāt un strādāt. Ir tieši tā, kā te komentē - tukša salmu kulšana un darbības imitācija. Ar rezultātiem tā nu nekā... Štrunts par vadītāju, brīvprātīgi un be finansu tērēšanas lai tik vālē, bet, ja saņem naudu, tad ir jātskaitās. Tomēr par jauniešiem žēl, dzīvo ar pārliecību, ka viss notiek bez nopietna darba, līdz ko ir grūti - paldies, beidzam darboties.

pirms 11 gadiem, 2009.10.05 19:14

Ir jau labi tik dārgi projekti, ja galīgi nav kur naudu likt. Tak jau nedzers (cerams) pa to laiku, kamēr mācīsies diskutēt. Ir gan daudz vairāk vajadzību un par domes gandrīz 2000 latu var nopirkt daudz labu lietu kādai skolai, piemēram. Tukšai salmu kulšanai izskatās tā kā par daudz, nav manīts , ka šādos projektos par rezultātu kvalitāti vispār ieminas.

pirms 11 gadiem, 2009.10.05 19:08

Tavegils

kartejais oranzo zagsanas brinums, jaunajai pilsetas domei tas viss ir pie kajas

pirms 11 gadiem, 2009.10.05 18:43

būs patīkami pēc 10-15 gadiem garjānei novada domei un citiem devējiem pajautāt par tās izlietotās naudas lietderību un nevajag te tervelēt par jaunatnes darbiem un eiropas naudām gadu gadiem desmitiem tūkstoši aizplūst zināmā vierzienā uz gulbenes smiltenes šosejas otro kilometru

pirms 11 gadiem, 2009.10.05 14:20

Vietējās ziņas