Apstiprina lielāku maksu par atkritumiem 2

Gulbenes novada domes 24.marta sēdē deputāti balsojot akceptēja SIA „Alba 5" lūgumu apstiprināt lielāku maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Gulbenes novada administratīvajā teritorijā, ņemot vērā dabas resursu nodokļa apjomu.

Dome ar 1.maiju apstiprināja pilsētai un pagastiem atšķirīgu maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Tā Gulbenes pilsētas teritorijā šī maksa ir 5,42 lati par kubikmetru; Beļavas, Līgo un Tirzas pagastā - 4 lati par kubikmetru; Daukstu, Stradu, Galgauskas, Jaungulbenes, Stāmerienas, Litenes un Druvienas pagastā - 4,21 lati par kubikmetru; Lejasciema, Lizuma pagastā - 5,42 lati par kubikmetru. Šajās teritorijās atkritumu apsaimniekotāja ir SIA "Alba".

 

Lizuma un Rankas pagastā saskaņā ar atkritumu apsaimniekotāja - SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" - līgumos noteikto maksu par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu un uzglabāšanu jāmaksā 5,70 lati par kubikmetru.

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonā „Kaudzītes", Litenes pagastā, ir 4,96 lati par kubikmetru.

 

Jau rakstījām, ka Gulbenes novadā nešķiroto atkritumu apglabāšana novadā jākļūst dārgākai par 1,06 latiem tonnā - tā ir dabas resursu nodokļa daļa. Tas ir neizbēgami, jo līdz šim trīs gadus SIA "Alba 5" faktiski no saviem uzkrājumiem subsidējusi dabas resursu nodokļa samaksu, tagad tādas iespējas vairs nav.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

cik var?

Vai kādreiz šie naudas rēķinātāji var pāriet uz vienādām mērvienībām runājot par naudu? Vieni maksā par kubikmetriem, vieni par tonnām. Cik m3 ir viena tonna? Un ko ved uz izgāztuvi tonnas vai kubikmetrus?

pirms 10 gadiem, 2011.03.29 17:13

.

es nesaprotu, kur gulbenē tās maksas tik nesamērīgi augstas? par ūdeni nerunāšu - pilsētā itkā tas ūberkrutais attīrīšanas daikts, dzīvoklī caur 3 filtriem krānā tek TIK kaļķains ūdens - gadā 2 čajņikus spēj mainīt, jo atmazgāt un atdauzīt to mēslu nav iespējams un esenci kādā veikalā nereāli ieraudzīt, kamēr rīgā dzīvojot pa 2 gadi tējkannā nav nosēdies pat milimetru biezs slānis. cenas nemaz par ūdeni nevar salīdzināt un par atkritumiem utt... lētāk tiešām ir dzīvot visur citur, tikai ne vidzemē (izņemot rīgu).

pirms 10 gadiem, 2011.03.29 15:27

Vietējās ziņas