Apstiprina nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību 2

Gulbenes novada dome ceturtdien domes sēdē apstiprināja saistošos noteikumus par nekustamā īpašuma nodokļa apmēru zemei un dzīvojamo ēku palīgēkām 2012.gadā Gulbenes novadā.

Grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" nosaka, ka ar nodokli turpmāk neapliks tikai tās dzīvojamo māju palīgēkas, kuru platība nepārsniedz 25 kvadrātmetrus, taču likums arī dod tiesības pašvaldībām ar saistošiem noteikumiem noteikt, ka ar nodokli nav apliekamas arī dzīvojamo māju palīgēkas ar lielāku platību, izņemot palīgēkas - garāžas. Tā lēma arī Gulbenes novada dome - 2012.gadā Gulbenes novadā ar nekustamā īpašuma nodokli dzīvojamo māju palīgēkas, kuru platība pārsniedz 25 kvadrātmetrus, izņemot garāžas, netiks apliktas ar nodokli.

 

Iepriekš jau rakstījām - aprēķini pēc kadastra reģistra informācijas liecina, ka ieņēmumi, ko varētu Gulbenes novadā šajā nodoklī kopumā iekasēt, ir salīdzinoši nelieli, taču, izvērtējot vēl arī administrēšanas izmaksas, novada budžetā nebūs ievērojams zaudējums, ja šo nodokli neiekasēs.


Tādējādi arī iedzīvotājiem netiks palielināts kopējais nodokļu apmērs, kā arī tiks dota iespēja nepieciešamības gadījumā sakārtot kadastra informācijas sistēmā reģistrētos datus, lai no tās dzēstu, piemēram, dabā neesošas palīgēkas.

 

Valsts zemes dienests aicina iedzīvotājus līdz 1.oktobrim šīs būves bez maksas dzēst no kadastra, pamatojoties uz pašvaldības izdoto dokumentu. Informāciju par īpašuma sastāvā reģistrētām būvēm (tajā skaitā arī palīgēkām) var uzzināt portālā "www.latvija.lv" sadaļā "Mani dati kadastrā".

 

Grozījumi likumā paredz arī nesaglabāt 25 procentu nodokļa pieauguma ierobežojumu, taču, lai novērstu situāciju, ka daļai iedzīvotāju nekustamā īpašuma nodoklis kļūst neatbilstošs maksātspējai, pašvaldībām tiek dotas tiesības lemt par nodokļa apmēra pieauguma ierobežojuma zemei piemērošanas turpināšanu 2012.gadā.

 

Gulbenes novada dome lēma ierobežot nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu. Ja nemainās nekustamā īpašuma lietošanas mērķis, nodokļa aprēķins atsevišķi par katru zemes vienību šogad nedrīkstēs pārsniegt 2011. taksācijas gadam aprēķināto nodokļa apmēru vairāk kā par 25 procentiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

attiecībā uz garāžām likums neparedz iespēju lemt domei par nodokļa samazināšanu vai neiekasēšanu. Šķūnīšu nodoklis ir novada ziņā, nolēma nepiemērot.

pirms 9 gadiem, 2012.01.22 08:45

urbis

Kaut kā jocīgi ar to loģiku! Garāža ar ko atšķiras no kārtīga šķūņa? Ar to, ka tur elektrība un var dzīt kandžu vai brūti atvest? Vai arī pēc principa- kaut ko jau vajag iekasēt? Gribētu šim lēmumam dzirdēt skaidrojumu no deputātu- sokrātu mutes!

pirms 9 gadiem, 2012.01.20 12:24

Vietējās ziņas