Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apstiprina noteikumus par skolēnu brīvpusdienām 5

30.jūnijā Gulbenes novada domes sēdē deputāti lēma par jauniem pašvaldības saistošajiem noteikumiem “Par ēdināšanas maksas atvieglojumiem”. Šādu noteikumu nepieciešamību noteikuši Izglītības likumā veiktie grozījumi, kas ir stājušies spēkā, “Dzirkstelei” skaidro novada domes vecākā juriste Inta Bindre.

Deputāti nobalsoja par šo saistošo noteikumu apstiprināšanu, tagad ir vajadzīgs vēl arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pozitīvs atzinums. Pēc tam noteikumi stāsies spēkā.

Tiesības saņemt pašvaldības garantētos ēdināšanas maksas atvieglojumus pilnā apmērā bez izvērtēšanas ir bērniem invalīdiem, pirmsskolas izglītības iestāžu obligātā izglītības vecuma bērniem, izglītojamajiem vispārējās pamatizglītības iestādēs no 5. līdz 9.klasei. Tāpat simtprocentīgi pašvaldība nodrošina ēdināšanas maksas atvieglojumus izglītojamajiem vispārējās vidējās izglītības iestādēs (klātienes izglītības programmās), profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem (iestādēs novadā un ārpus tā), kuru ģimenes ir atzītas par trūcīgām. Simtprocentīgus ēdināšanas maksas atvieglojumus pašvaldība nodrošina arī izglītojamajiem no daudzbērnu ģimenēm (klātienes izglītības programmās) vispārējās vidējās izglītības iestādēs (izņemot Gulbenes vakara maiņu vidusskolu) un profesionālās izglītības iestādēs, kā arī ārpus novada esošajās profesionālās izglītības iestādēs. Ģimenēm ar trim vai vairāk bērniem, ja bērni apmeklē kādu no Gulbenes novada pirmsskolas izglītības iestādēm un/vai vispārējās izglītības iestādēm un dzīvo internātā, tiek piešķirts 50 procentu atvieglojums ēdināšanai par katru bērnu mēnesī. 

Faktiski ir runa par dokumentu (noteikumiem), kurā ir aprakstīts viss tas, ko Gulbenes novada dome līdz šim jau ir darījusi un darīs turpmāk. Jaunizstrādātie pašvaldības saistošie noteikumi neattiecas uz tām izglītojamo grupām, kurām ēdināšanas izmaksas tiek segtas no valsts budžeta līdzekļiem. No valsts budžeta līdzekļiem Latvijā brīvpusdienas tiek nodrošinātas 1. līdz 4.klašu skolēniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

asd

Pozitīvas ziņas. Prieks, ka bērniem pusdienas skolā būs garantētas, tas ir liels atspaids.

pirms 4 gadiem, 2016.07.04 11:43

Bbb

Un ka ta ar berniem lidz 5 klasei?ta ar nesapratu.

pirms 4 gadiem, 2016.07.04 12:29

VĒTRA

Viņiem ir valsts atmaksātas brīvpusdienas.

pirms 4 gadiem, 2016.07.04 13:03

mammma

Pareizi esmu sapratusi,ka visiem bernudarzniekiem bus pusdienas bezmaksas?

pirms 4 gadiem, 2016.07.04 18:31

nnn

Nē, brīvpusdienas jau daudzus gadus ir obligātās apmācības grupiņām-pēdējām divām bd grupiņām

pirms 4 gadiem, 2016.07.04 21:25

Vietējās ziņas