Apsveic ar iecelšanu amatā 9

Rīgas arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs 27.februārī bijušo Gulbenes un tagadējo Alūksnes priesteri Vjačeslavu Bogdanovu iecēla par Madonas dekanāta dekānu uz trim gadiem, saglabājot visus līdzšinējos pienākumus. Šāda oficiālā informācija lasāma Latvijas katoļu baznīcas interneta mājas lapā.

Svētdien Alūksnes draudze sveica V.Bogdanovu sakarā ar šo notikumu. Svētkos piedalījās arī Gulbenes katoļu draudzes pārstāvji. "Dzirksteli" par to informē Dace Duļbinska.

Madonas dekanātā, kas jāpārrauga V.Bogdanovam kā dekānam, ietilpst arī Gulbene. Šā dekanāta pārraudzībā ir katoļu draudzes ar un bez baznīcām Alūksnē, Cesvainē, Lubānā, Madonā un Pļaviņās.

V.Bogdanovs "Dzirkstelei" saka, ka noteikti kā priesteris un kā dekāns turpmāk apmeklēs dievkalpojumus Gulbenes katoļu draudzē, ja saņems tādu uzaicinājumu. "Kā dekānam man vairāk būs jārūpējas par organizatoriskiem jautājumiem dekanātā. Piemēram, jārīko kopīgas priesteru tikšanās, kopīgi dievkalpojumi, jārūpējas par to, lai priesteriem būtu nodrošināta atbilstoša garīgā dzīve un jānodrošina viņiem nepieciešamā ekonomiskā palīdzība. Protams, jāraugās, lai baznīcās būtu kārtība, lai visa dokumentācija tiktu sakārtota atbilstoši baznīcas likumiem."

Jau rakstījām, ka pagājušajā gadā Gulbenē ne tikai katoļticīgie, bet daudzi novada iedzīvotāji bija gatavi protestēt, uzzinādami, ka ar Z.Stankeviča rīkojumu Gulbenes katoļu draudzes prāvestam V.Bogdanovam jāpārceļas darbā uz Alūksni. 4.septembrī V.Bogdanovs Gulbenē kā šīs draudzes gans vadīja pēdējo dievkalpojumu. Viņa vietā darbā stājās jauns priesteris - Māris Zviedris -, kuru pusgada laikā gulbenieši jau ir paspējuši iemīlēt. Tomēr V.Bogdanovs joprojām ir patiesi cienīts un vienmēr mīļi gaidīts Gulbenē.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

db

Lai veicas priesterim Vjačeslavam! Dieva svētību priesterim Mārim Zviedrim un Gulbenes draudzei!

pirms 8 gadiem, 2012.03.15 10:17

Apsveicu Jus pravest Vjaceslav !Lugsana-lai Dievins sarga un vada Jus kalposana!Ir patiess prieks par to,ko DIEVINS Jums ir davajis!!!Vislabakie Jums novelejumi no Gulenes.Braucat ari pie mums ciemos.Mes Jus gaidam!!!

pirms 8 gadiem, 2012.03.08 19:45

Apsveicu Jus!Lugsana-lai Dievins sarga un vada Jus kalposana!Ir patiess prieks par to,ko DIEVINS Jums ir davajis!!!Vislabakie Jums novelejumi no Gulenes.

pirms 8 gadiem, 2012.03.08 19:34

Māris Zviedris ir vienkāršs, jauks, sirsnīgs un sirdsgaišs cilvēks. Jauki, ka tāds priesteris ir Gulbenes katoļu draudzei. Paldies viņam!

pirms 8 gadiem, 2012.03.08 19:16

Vislabākie vēlējumi priesterim - Mārim Zviedrim.

pirms 8 gadiem, 2012.03.07 15:06

Prieks! Lai priesterim Vjačeslavam veicas jaunajā amatā!

pirms 8 gadiem, 2012.03.06 13:01

Apsveicu!Arī Māris Zviedris ir sirsnīgs un mīlēts mācītājs.

pirms 8 gadiem, 2012.03.06 08:35

Vietējās ziņas