Aptauja par atkritumu izvešanas biežumu tikai internetā ir diskriminējoša 13

"Esmu runājusi ar kaimiņiem Latgales un Pavasara ielā Gulbenē un sadzirdējusi neapmierinātību, ka pašvaldība aptauju par atkritumu izvešanas biežumu veic tikai ar interneta palīdzību," "Dzirkstelei" saka Ausma Teice no Latgales ielas.
Viņasprāt, Gulbenē daudzās ģimenes mājās šodien vieni paši dzīvo veci cilvēki. Viņi nav draugos ar internetu, tāpēc viņi noteikti šādā aptaujā nepiedalīsies. Viņu viedoklis paliks neuzklausīts. Kā lai viņi izsaka savu viedokli?
"Labi, ja vecajiem cilvēkiem ir bērni vai mazbērni, kuri palīdz darbībās ar internetu, kā tas ir manā gadījumā. Es aptauju esmu aizpildījusi. Esmu aptaujājusi savus kaimiņus, kā viņi domā, cik bieži un kā būtu jāorganizē nešķiroto atkritumu izvešana no privātmājām. Visi saka – jāizved ir pēc pieprasījuma. Pašlaik atkritumi tiek izvesti reizi mēnesī. Tas ir par biežu. Pieņemsim, mājā, kurā dzīvo nevis viens cilvēks, bet ģimene, to konteineru pa mēnesi var piepildīt. Bet viens pats cilvēks noteikti nevar!"
To, ka pašvaldība internetā organizē aptauju par atkritumu izvešanas biežumu, sieviete uzzinājusi no “Dzirksteles”. Aptauja noslēdzās 26.oktobrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Nekā personīga

Lai aptaujas būtu profesionālas, tām ir jāaptver VISU sociāliālo slāņu un visu vecumu (no 16-74 g) iedzīvotāji. Kā to paveikt, paliek aptaujātāju ziņā. Kad Gulbenes dome veic aptaujas, tas vienmēr ir bijis “sviests”.

pirms gada, 2019.10.31 19:51

jautājums nekā personīga

kur pēc jūsu domām profesionālu atbildi saņemt iedzīvotājiem vecumā no 75 un vairāk gadiem

pirms gada, 2019.10.31 20:12

Patiešām nekā personīga

Ir dažādi veidi, nu kaut vai iemest pastkastītēs...

pirms gada, 2019.11.01 11:38

Atbilde

Laukos vismaz mūsu pusē no deviņ mājām vienā ir internets un arī tikai tad,kad jaunie atbrauc,lai pašiem būtu. Ja mums nebūtu avīzītes,mēs vispār neko nezinātu,kas notiek tieši novadā,par pagastu nerunājot. Cik vēl televizors un radio. Tā avīzīte arī bija jānolikvidē,pat par pasākumiem neko nezinām. Pensionāri laikam cilvēki ir tikai pilsētā,jo mums nav nekas jāzin. Tā kā apdalīti esam pamatīgi, bet ko nu.

pirms gada, 2019.11.01 08:46

Inta

Līdzīgi pašlaik pieteikšanās uz kanalizācijas tvert'mnu, septiķu u.c. tikai internetā. Varēja pagasta speciālisti salikt Exceli un izbraukt savā teritorijā esošās mājsaimniecības: bilde būtu pilnīga. Man arī ir zināmi kuri ne izmanto internetu, ne taisās ko tur aizpildīt.

pirms gada, 2019.11.01 09:12

Nekā personīga

Ja intervijas sastādītājs uzskata, ka konkrētā jautājuma izpēte attiecas uz visu vecumu iedzīvotājiem, kā tas būtu šajā gadījumā, tad vecumu amplitūda ir jāpaplašina. 16-74 gadi ir standarts. Ļoti neprofesionāli ir veikt aptauju tikai segmentāri, piemēram, tikai internetā vai tikai ar anketu vienā laikrakstā u.itml., un tad šādi veiktu aptauju pielīdzināt VISU iedzīvotāju viedoklim, kā dome ir darījusi un dara līdz šim. Segmentētas aptaujas var veikt, tomēr tikai gadījumos, kad jānoskaidro tikai konkrētas segmentauditorijas viedoklis. Tās NAV universāls izziņas instruments!

pirms gada, 2019.11.01 09:45

Eezis

Man arī pirmā dzirdēšana,kaut ir mājās internets!

pirms gada, 2019.11.01 14:29

X

Tā aptauja, kā ir veidota -pilnīgs anahronisms!! Braucam no viena purva (Albas) - otrā...

pirms gada, 2019.11.01 22:59

Ineta

Cik vel no mums nems naudu vai nav pietiekosi.driz nems nomu kad pa celu staiga bus cauraides japer.

pirms gada, 2019.11.02 13:16

Atbilde

Vai tagad vēl kādam ir tāda problēma kā mums? Esam samaksājuši visam gadam, bet tagad neizsniedza jaunu rēķinu,jo datorā parādās,kā nav samaksāts. Kaut gan parādījās visus čekus. Aizgāja augstos toņos,citi cilvēki arī sāka klausīties,par ko ir stāsts. Un par velti,kaut gan viņa pati redz ar savu aci samaksātās kvītis, bet datorā nav un viss. Jau sagatavotām Bez tabu numuru,nākošajā nedēļā kad brauksim,ja vēl neizsniegs jaunu čeku,tad būs liels tracis. Tāpēc vien mēs visus maksājumus veicam,lai paliek kaut kādi papīri uz rokas. Par datoru gan pat nedomājam. Ja jau tagad tā iet. Dzirdēju vēl savā pagastā tādu problēmu.

pirms gada, 2019.11.02 19:09

Atbildei

Esi Atbilde un nezini atbildi? Tak nomaini niku, kad ko jautā un nesmīdini lasītāju čībiņas:)!

pirms gada, 2019.11.04 15:00

Vietējās ziņas