Apvērsums “siltuma jautājumā” neizdodas 11

Četri kareivīgie deputāti nesaņem kolēģu atbalstu
Vakar Gulbenes novada domes ārkārtas sēdē izskatīja tikai vienu jautājumu - SIA "Vidzemes enerģija" iesniegumu. Tajā bija lūgums pašvaldībai par mēnesi pagarināt savstarpējās vienošanās termiņus, paredzot, ka investors jeb SIA "Vidzemes enerģija" jauno šķeldas katlu Gulbenē, Nākotnes ielā 7, uzstādīs līdz 30.novembrim un nodos ekspluatācijā līdz 10.decembrim.

Ar balsu vairākumu iesniegums tika atbalstīts.  

Diskutē ilgāk par stundu

Pirms atklātas balsošanas par šo iesniegumu, izvērsās diskusija vairāk nekā stundas garumā. Uz jautājumiem atbildēja SIA "Vidzemes enerģija" valdes loceklis Mindaugs Nevardausks un direktors Gvido Stucka. Domes priekšsēdētāja S.Daudziņa atļāva arī klausītājiem vaicāt siltumapgādes firmas pārstāvjiem.

 

4 deputāti - Guntis Blūms, Andis Caunītis, Intars Liepiņš un Ilze Mezīte - atklātā balsojumā noraidīja SIA "Vidzemes enerģija" priekšlikumu un jautājumu piedāvāja atlikt, to izskatot vispirms tautsaimniecības komitejā.

 

SIA "Vidzemes enerģija" lūgumu atbalstīja 11 deputāti - Jānis Antaņevičs, Sandra Daudziņa, Stanislavs Gžibovskis, Saulcerīte Indričeva, Valtis Krauklis, Ivars Kupčs, Voldemārs Mezītis, Jānis Naglis, Māris Raģelis, Nikolajs Stepanovs un Dainis Švika.

 

Divi no pavisam 17 novada domes deputātiem uz šo domes sēdi nebija ieradušies, tie ir Dzintars Poļaks un Normunds Audzišs.

 

Deputāti pazaudē "trumpjus"?

G.Blūms diskusijas laikā uzstāja, ka, uzreiz neatbalstot SIA "Vidzemes enerģija" iesniegumu, izvērtējot situāciju, deputātiem rokās būšot "trumpji", lai pamudinātu siltumpiegādātāju jūtamāk samazināt siltuma tarifu. S.Indričeva iebilda, ka tie nav nekādi trumpji. G.Blūma viedoklim sākumā piebalsoja arī I.Kupčs.

 

I.Liepiņš uzsvēra, ka tikai konkurence varētu piespiest uzņēmējus samazināt tarifu Gulbenē. Viņš aktualizēja domu par vēl viena siltuma operatora ienākšanu pilsētā.

 

I.Mezīte atgādināja, ka deputāti saviem vēlētājiem ir solījuši cīnīties par siltuma tarifa samazināšanu. Atbalstu kareivīgie deputātu juta klausītāju zālē, kur nemitīgi atskanēja čuksti, paužot piekrišanu vai protestu sēdē runātajam.

 

Iedzīvotāji atklāti jautāja, kāpēc Gulbenē šosezon plānots tikai par 10 procentiem samazināt siltuma maksu, salīdzinot ar pagājušo apkures sezonu, savukārt daudzās citās Latvijas pilsētās par 30 procentiem.

 

M.Nevardauska atbilde bija, ka lielāks tarifa samazinājums ir iespējams tikai tur, kur par kurināmo izmanto dabas gāzi un kur siltumpiegādātājs nav ieguldījis investīcijas siltumapgādē.

 

Tomēr lielākā deputātu daļa pārliecinošāk skaidroja, ka ir jāatbalsta SIA "Vidzemes enerģija" priekšlikums, uzsverot, ka svarīgā par visu ir nodrošināt gulbeniešus ar siltumu šajā apkures sezonā, neliekot tam priekšā nekādus šķēršļus. Visi vienojās, ka par siltumu diskusija ir jāturpina turpmāk kādā no tautsaimniecības komitejas sēdēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Nu jau saņemti pirmie jaunie apkures rēķini.Ņemot vērā,ka visu laiku ārā bija plusi ,jāmaksā 60 lati!Ar šausmām domāju kā izvilkšu šo ziemu!Lāsti gāžas pār lūpām par bezspēcību.Tas ir grēks kādu lādēt!Bet nabagus laupīt nav grēks?Katrs saņems savu!

pirms 11 gadiem, 2009.11.10 14:33

lapsiņa

Rakstītāji, ja pa īstam interesē par ko bija balsojums, tad izlasiet visu rakstu, nevis to, kas balsoja. Ja balsotu visi pret, tad gan būtu iedzīvotājiem problēmas. Ceru, ka jautājumu tomēr skatīs deputāti pēc būtības kādā sēdē.

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 11:51

Kāds apvērsums?Neko nevaru saprast.Laikam trūkst poņas.Izskatās,ka kungiem arī tās trūkst!Vai varbūt pāri paliek?

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 09:58

to 8:22

Totāls populisms. Viņš vēl varēja deklārēt, ka panāks pensiju paaugstināšanau par 50%, iztikas minimuma cels līdz Ls 200, būs bezmaksas medicīna u.t.t.

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 08:29

Rakstīts - Guntis Blūms rosināja uzreiz vienošanos ar "Vidzemes enerģiju"neparakstīt, bet vispirms uzsākt sarunas un veicināt, lai uzņēmums samazina siltuma tarifu Gulbenē.

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 08:22

elfrīdija

Tieši tā arī izlasīju - par vienošanās termiņa pagarinājumu.CIk var NOJAUST vienošanās ir par jauna šķeldas katla uzstādīšanu. Ja nezinu konkrēti, ko paredzēja ši vienošanās, tad arī nesaprotu par ko īsti 2 stundas var ņemties, ja bija jābalso tikai par termiņa pagarinājumu. Galu galā Gulbene nav viss novads. Vārdu sakot , vēlos konkrētāku informāciju.

pirms 11 gadiem, 2009.11.04 08:09

hehehe

zinu, kurus svītrošu no sarakstiem nākamajās vēlēšanās!
____________________________________________
ja nepietika prātiņa svītrot šoreiz, iespējams līdz nākamajām vēlēšanām kareivīgie vēlētāji 'neizvilks' :)
ir teiciens - muļķus pat baznīcā per!

pirms 11 gadiem, 2009.11.03 22:28

vajag kārtīgi izlasīt rakstu, tad būs skaidrs, par ko balsoja

pirms 11 gadiem, 2009.11.03 19:26

elfrīdija

Vai mēs vispār izlasam pirms komentējam ? Es , piemēram, nesapratu pēc rakstītā par ko tur īsti tur balsoja, ne jau par tarifiem ( tur domei tak teikšanas nav) . Un vispār, deputāti - uzņēmēji sāk bastot sēdes, kā jau kāds pirms vēlēšānām paredzēja, ka nebūs šiem vaļas.

pirms 11 gadiem, 2009.11.03 18:27

Rimants Burkevics

viss noteik pec oranza zagla stepanova plana vinam ir noteicosais vairakums dome, Gulbenes iedzivotajiem ta ir katastrofa, laudis labi acerieties sos uz fotografijam redzamos feisus.

pirms 11 gadiem, 2009.11.03 17:27

!!!

Tad redz, kuri neatbalsta iedzīvotāju intereses!!! Nu es zinu, kurus svītrošu no sarakstiem nākamajās vēlēšanās!

pirms 11 gadiem, 2009.11.03 17:27

Vietējās ziņas