Ar 16.oktobri Gulbenē – traumpunkts 30

Vai taisnība, ka ar 16.oktobri Gulbenes slimnīcā vairs nebūs uzņemšanas nodaļas? Kur ātrā palīdzība nogādās pacientus no Gulbenes novada? Šādus jautājumus uzdod Gulbenes novada iedzīvotāji.

"Gulbenē ar 16.oktobri 24 stundas slimnīcā darbosies traumpunkts, kur medicīniskais personāls dežurēs visu diennakti. Tas nozīmē, ka turpmākās divas nedēļas ātrā palīdzība pacientus vedīs uz Balviem," "Dzirksteli" informē SIA "Balvu un Gulbenes slimnīca" valdes loceklis Marģers Zeitmanis.

 

Viņš skaidro slimnīcu apvienības valdes turpmākos plānus. Tā arī paliks, ka apvienības vienā pilsētā visu diennakti darbosies uzņemšanas nodaļa, bet otrā pilsētā visu diennakti mediķi dežurēs traumpunktā, kurā medicīniskais personāls pacientiem sniegs palīdzību nelielu sadzīves traumu gadījumos.

 

"Statistika liecina, ka gandrīz 90 procentos neatliekamo gadījumu medicīnisko palīdzību var sniegt traumpunkts un nav nepieciešams cilvēku stacionēt," saka M.Zeitmanis.

 

Pēc remonta tā arī paliks

M.Zeitmanis piebilst, ka turpmākā pusotra gada laikā pakāpeniski tiks modernizēta slimnīca gan Gulbenē, gan Balvos. Ir plānots kapitālremonts.

 

"Nav pieļaujams, ka uzņemšanas nodaļa strādās un pacienti ārstēsies slimnīcā, kurā norit nopietni būvdarbi. Tāpēc nākamajos mēnešos Balvos būs uzņemšanas nodaļa un diennakts stacionārs, bet Gulbenē, kamēr turpināsies būvdarbi, - diennakts traumpunkts. Pēc apmēram pusgada, kad sāksies vērienīgi slimnīcas iekšdarbi Balvos, uzņemšanas nodaļa un diennakts stacionārs bus Gulbenē, bet Balvos - 24 stundu traumpunkts," skaidro M.Zeitmanis.

 

Viņš uzver, ka katrā pilsētā iedzīvotāji saņems profesionālu medicīnisko palīdzību. Tiks izskaustas tā saucamās ārstu mājas dežūras laikā, kad viņiem faktiski jāatrodas slimnīcā.

 

Paredzams, ka pēc pilnīgas slimnīcas ēku modernizācijas Balvos būs 24 stundu uzņemšanas nodaļa un diennakts stacionārs, bet Gulbenē strādās moderns diennakts traumpunkts un stacionārs plānveida pacientiem, kur būs moderna operāciju zāle un iespējas veikt plānveida operācijas.

 

Abās pilsētās tiks modernizētas un saglabātas poliklīnikas, kurās iedzīvotājiem ik dienu būs pieejami ģimenes ārsti, rentgens, ultrasonogrāfiskie izmeklējumi, laboratorija, ginekologi un citi tiešās pieejamības speciālisti.

Pievieno komentāru

Komentāri 30

VANES izveletie kirurgi no RIGAS veic operacijas bet cekus neraksta un vel tiesa teksta ar pasdaka ja man nebus 250 ls operacija nenotiks-ka tas var but tiek lietoti slimnicas medikamenti visa aparatira bet kirurgs naudu ieliek sev kabata tadel jau pie slimnicas stav jauni LEKSUSI.

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 21:28

sāpe

Bla, bla, bla...Sola debesmannu, bet patiesībā ir apaļa nulle. Cik no komentāriem var noprast, sajēgas par medicīnu reformētājiem nav nekādas.Ir tikai kaut kādi kosmiski plāni. Iedzīvotājiem nav skaidrs nekas, izņemot to, ka pēc palīdzības nebūs kur griezties. Izcili paveikts. Objekts likvidēts. Jāapsveic arī dome par tik veiksmīgu projektu. Kundziņiem jau droši vien naudiņas pietiek, lai brauktu savas vainas ārstēt citur, bet par ierindas cilvēku tā arī neviens nav padomājis.
Interesanti, cik un kas kādam ir samaksājis?

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 23:02

Nxm

ko darīja pilsētas dome, pēdējo 15 gadu laikā kad Gulbenes slimnīca tika novesta līdz privatizācijai?

pirms 9 gadiem, 2011.10.11 11:47

Tak reizi izskaidrojat lai rodas izpratne?Novada domes kungi un kundze,kas tad īsti turimnīca ir noticis,tā tak visu laiku bija jusu pakļautībā????Lūdzu!!! Kapēc mums tagad būs ar ar visu jāsamierinās.Kur jūs bijāt agrāk ka tik tālu ļāvāt slimnīcu novest????

pirms 9 gadiem, 2011.10.10 18:39

Redzams, ka kāds vai kādi apzināti muļķo izpratni par turpmāk Gulbenes slimnīcā saņemto pakalpojumu apjomu. Ar ātro palīdzību uz slimnīcu ved daudzreiz retāk gadījumos, nekā cilvēkus nosūta ārsti uz dažādiem izmeklējumiem, operācijām un tamlīdzīgi. Gulbene to arī nodrošinās. Ar ātrajiem tāpat jau divas nedēļas veda uz Balviem. Un tas nav liels skaits. Painteresējaties cik vispār ir ātrās palīdzības izsaukumu. Vai tiešām ir izdevīgi skaidrot un maldināt sabiedrību par slimnīcu?

pirms 9 gadiem, 2011.10.10 16:32

Vānei

Ja pateikšu kam devu aploksni man vairs slimnīcā nebūs ko meklēt.Arī tagad mīļā kundze vai jūs esat rīkojusi kādu slimnīcas darbinieku vai aŗirganizējusi iedzīvotāju aptauju,kau gan tas bija j;adara rajona vadībai jums nevienam ne jums ne jo vairāk Blūmam cik var redzēt un dzirdēt ši slimnīca ir tikai objekts kurš ar steigu būtu jālikvidē.To arī jūs patreiz sadarbība ar novada ielikto valdes locekni intensīvi darat.Tā bija Aizkrauklē un tagad turpinat šeit.Sajūsmā par jūsu reformām jau nu neesam.Vajag iedzīvotāju aptauju!!!!!!!Tādu pilnvaru arī Blūmam nevar būt.Izsaimniekotāji jāsauc vārdos un saukt pie atbildības.

pirms 9 gadiem, 2011.10.10 14:34

A.Vāne-?

Kā jau droši vien nojaušat man neviens par "aploksnēm" ārstiem nestāsta.
Ja ārsts pieprasa "aploksni" , tad lūdzu griežaties pie manis. Es "aploksnes" neatbalstu!

pirms 9 gadiem, 2011.10.10 11:57

es domaju ja jau nau jacevicas tad ari parejas slimnicas kodes vajadzetu izindet. un vakt jaunu med personalu. jacevica noveda slimnicu lidz klinkim. vina,ka slimnicas direktore nekam nedereja. toties tagat lepna maja dzivo sazagusies.un lai nesaka ,ka stradaja par 300 latiem.

pirms 9 gadiem, 2011.10.10 10:17

Mana pensija 800 Ls

blūms vienmēr liecas uz to pusi no kurienes vējš pūš

pirms 9 gadiem, 2011.10.10 10:11

?

to A.Vāne

K-dze, Jūs kaut ko esat dzirdējusi par "aploksnēm" ārstiem?
Viņu personīgais autoparks un citas extra lietas neliecina, ka viņiem ienākumi ir tikai no "plikas" algs ...

pirms 9 gadiem, 2011.10.10 09:44

tante

Ko jūs te cepatiesmums tak tajā padomē ir slavenais deputāts Blūms,kuram arī kā man liekas ir pie vienas vietas kas ar to slimnīcu notiks.Bet Blūma kungam gan vajadzētu vismaz sava rajona cilvēkus informēt.Tās lielās algas ne jau Jaceviča pati noteica sev,bet novada dome,arī gudrais Blūms.Slimnīca manuprāt bija pašvaldības.kur ta skatījas gudrīši.

pirms 9 gadiem, 2011.10.09 17:48

smeikligi

cik smieklīgi,Gulbenes ātri nevar atbraukt laikā uz Gulbenes izsaukumiem,un kas notiks,kad slimniekus vedīs uz Balviem? cilvēks,var būt arī uz nāves robežas!
tas ir neloģiski,un pretīgi pret cilvēkiem ! bet mēs jau domājam tikai par sevi!
tā turēt,Gulbene :)

pirms 9 gadiem, 2011.10.08 22:34

Plaha

ātrie ved tā pat jau meneša otra pusē uz Balviem.Un bardaks kā vienā vietā tā otrā. Varbūt vismaz vienā būs kārtība. Un attālums jau nu nav liels. Ja no Gulbenes centra jāotnāk līdz slimnīcai, tad nemaz daudz ilgāk nav aizbraukt apciemot uz Balviem. Braucu un nekas 40 minūtes un jau galā. Kad gāju pie ārstiem Rīgā un dzīvoju pie krustmātes Sarkandaugavā - līdz Stradiem baucu vairāk kā stundu un arī uz Gaiļiem vairāk kā stundu. Nu nebūs katrā pagastā slimnīcas

pirms 9 gadiem, 2011.10.08 21:10

Ina

Ja Gulbenē nebūs diennakts stacionāra, tad ir beigas! Tādai slimnīcai taču vispār nav jēgas. Ar plaušu karsoņiem vai sirdslēkmēm vedīs uz Balviem, tuvinieki nevarēs apciemot, nīks tie nabaga cilvēki vieni paši.
Bet uz plānveida operācijām noteikti jābrauc uz Rīgu pie labākajiem speciālistiem.

pirms 9 gadiem, 2011.10.08 20:46

A.Vāne - 00

Vsiem pamatpaklpojumiem, kurus apmaksā valsts ir valsts noteikts pacientu līdzmaksājums. Un to nenosaka katra slimnīca atsevišķi, bet gan Ministru Kabinets.
Maksas pakalpojumi ( pakalpojumi, kuri netiek no valsts apmaksāti) un maksas pakalpojumi ( ja pacients nevar gaidīt uz valsts apmaksāto pakalpojumu rindā) nosaka katra slimnīca vai poliklīnika, vai privātprakse atsevišķi. Bet tai pat laikā šo cenu regulē tirgus nosacījumi. Mēs labi zinam, ka Rīgā medicīnas pakalpojumi ir 2-3 reizes dārgāki ( bet ne vienmēr kvalitatīvāki) nekā reģionos. Līdz ar to pie mums Balvos un Gulbenē būs tādas maksas pakalpojumu cenas, kādas ir vidēji valstī reģionos ( ne zemākas un ne augstākas).

pirms 9 gadiem, 2011.10.08 18:39

A.Vāne- Urbim

SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība pieder 5 pašvaldībām 100%.
Kas "stāv vai guļ" aiz veselības fonda man personīgi vienalga. tad kad esi jau zem ūdens ir vienalga kurš iedod reālu naudu, kā tas bija Aizkraukles slimnīcas gadījumā. Galvenais nosacījums bija izziņa par naudas legālu izcelsmi. Visā nozarē zināja, ka mēs piesaistam Aizkrauklē investoru, tik neviens vairāk nepieteicās. Jums Urbi varbūt arī jāpalīdz atrast investors, kurš Balvu un Gulbenes slimnīcas gadījumā ieskaitīs kontā vismaz 1 miljonu latu. Un arī šobrīd man ir vienalga, kurš būs investors ( kaut vai Arābu šeihs)- galvenais lai tāds atrodas, kurš ir gatavs ieguldīt naudu veselības aprūpē, ko valsts ierēdņi dalot negodīgi valsts finansējumi ir noveduši tur, kur esam.

pirms 9 gadiem, 2011.10.08 18:34

urbis-Vānei

Par 388 Ls neviens nestrādās, tātad mēģinās piepelnīties. Tas nozīmē, ka vai nu braukās "viesizrādēs"pa vairākām vietām vai kaut kur pilsētā "konsultēs"par naudu. Rezultātā ceļojošs ārsts strādā cik maz vien var vienkārši, lai nepārdegtu. Un kvalitāte krītas, tas ir objektīvi, tas nav nekas jauns. Bet tās jau ir valstiskas problēmas. Jā, sertifikācija arī ārstam maksā un ne maz, jo 5 gadu laikā ir jāpmeklē gan semināri, gan kursi un arī tie nav par velti, kaut vai ceļa izdevumi pastāv. Vārdu sakot, kā maksās, tā strādās. Un tomēr- kāds šobrīd ir slimnīcu juridiskais statuss? Kas stāv vai guļ aiz "Veselības fonda"?

pirms 9 gadiem, 2011.10.08 17:58

000

modernizēt uttt. mums parastajiem laiku iedzīvotājiem vajag palīdzību nevis modernizāciju.šaubos, vai modernajās telpās būs tāda pati samaksa :(((

pirms 9 gadiem, 2011.10.08 17:46

A.Vāne - Nātrei

Galvenais motivējošais, lai piesasitītu labu ārstu ir atalgojums. Diemžēl mūsu valsts politika šajā jomā ir graujoša. ārsti par 1 slodzi slimnīcā vidēji saņem no 388 Ls( minimālā samaksa ārstam pēc MK.noteikumiem) līdz 450 latiem uz papīra ( brutto). Izejot no šiem datiem tiek arī rēķinātas cik valsts maksā par pacientu stacionārā. Tātad, lai darba vieta būtu pievilcīga atalgojuma ziņā ārstiem jāmaksā vismaz 600-700 lati par slodzi ( bet īstenībā protams vēl vairāk). Ja maksāsim tādas algas, tad turpināsim grimt mīnusos, nespējot norēķināties par nodokļiem, zālēm, elektrību u.t.t.
Diemžēl valsts līmenī man šādas ietekmes nav, lai Veselības Ministrija varētu pacelt tarifus un mēs savukārt atalgojumu.
tāpēc tuvākajā laikā, ja viss iecerētais izdosies varēsim piesasitīt traumatologu, bet pārējā ziņā mums jāpaļaujas uz jau esošo ārstu kompetenci.
Katram ārstam jāceļ sava kvalifikācija, to nosaka sertifikācijas noteikumi. ārstam reizi 5 gados sertifikācijas komisijai jāpierāda tas.

pirms 9 gadiem, 2011.10.08 16:30

Nātre A.Vānei

Cien. Vānes k-dze, mūs iedzīvotājus , protams, vispirms interesē pilns medicīnisko pakalpojumu klāsts Gulbenē.

Bet, otrkārt, varbūt pat galvenokārt, mūs interesē kvalificēti ārsti gan Gulbenē, gan Balvos, ja jau mums no šīs apvienības neizbēgt. Saprotu, ka nevienu speciālistu ar varu uz šīm pilsētām nedabūt. Tomēr ir dažādi stimulējoši pasākumi, ar kuriem labu profesionāli ieinteresēt. Nezinu,kā Gulbenē notiek profesionālā līmeņa paaugstināšana ārstiem. Pēc darba rezultātiem šeit paveras plašs darba lauks. Cien. k-dze, mums ir vajadzīgi PROFESIONĀLI ĀRSTI.

pirms 9 gadiem, 2011.10.08 15:54

Vietējās ziņas