Ar atstarojošiem signālstabiņiem aprīkos arī autoceļa Pļaviņas (Gostiņi)-Madona-Gulbene (P37) posmu 2

Lai uzlabotu satiksmes drošību, VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) 27 reģionālos autoceļus gandrīz 1000 kilometru kopgarumā aprīko ar atstarojošiem signālstabiņiem, kasi tiek uzstādīti 43 posmos uz 27 reģionālajiem autoceļiem, tostarp Vidzemē - autoceļa Pļaviņas (Gostiņi)-Madona-Gulbene (P37) posmā,  informē aģentūra "Leta".

LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange norādīja, ka ceļa pārredzamība ir ļoti būtiska no satiksmes drošības viedokļa. Latvijas klimatiskajos apstākļos, kad vairāk nekā sešus mēnešus gadā rīta un vakara stundās ilgi pieturās krēsla vai tumsa, atstarojošais ceļu aprīkojums ir īpaši nepieciešams, viņš uzsvēra.

Lange sacīja, ka arī nākamgad būtu jārealizē šāds projekts, aprīkojot vēl vismaz 700 kilometrus valsts autoceļu ar signālstabiņiem. Kopumā gan ar atstarojošajiem elementiem būtu jāaprīko visi valsts reģionālie autoceļi, viņš atzina. "Šādos rudenīgos laika apstākļos, kādi ir tagad, šī vajadzība ir īpaši uzskatāma," pauda Lange. 

Saskaņā ar valsts standartu signālstabiņi jāuzstāda uz valsts galvenajiem ceļiem, tai skaitā arī šķērsojuma mezglu nobrauktuvēs un apdzīvoto vietu posmos, kur ceļa brauktuve ir bez apmales un/vai bez apgaismojuma. Uz pārējiem ceļiem signālstabiņi jāuzstāda, ja pašreizējā satiksmes intensitāte ir ne mazāka par 1000 transportlīdzekļiem diennaktī. Signālstabiņus ieteicams uzstādīt arī tad, ja satiksmes intensitāte ir mazāka par 1000 transportlīdzekļiem diennaktī, it īpaši līknēs.

LVC pārstāvji skaidroja, ka finansējums valsts autoceļiem jau ilgstoši nav pietiekams, tāpēc daudzi ceļu posmi joprojām nav aprīkoti ar šādiem stabiņiem. Viens no projektiem, kura laikā tiks aprīkoti 750 kilometri autoceļu, tiek veikts, pateicoties 300 000 eiro finansējumam, ko satiksmes drošības uzlabošanai uz valsts autoceļiem ir novirzījusi Ceļu satiksmes drošības padome no Satiksmes drošības fonda. Šajā fondā uzkrājas daļa no transportlīdzekļu apdrošinātāju saņemtās naudas par obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) polisēm. Signālstabiņi projekta laikā tiek uzstādi ceļu posmos, kur tie nebija vispār un kur ir lielāka satiksmes intensitāte.

Vēl viens projekts tiek finansēts no valsts budžeta, tā laikā signālstabiņi tiek likti vairāk nekā 240 kilometros reģionālo autoceļu, par kopējo summu vairāk kā 100 000 eiro.

Atbilstoši iepirkuma rezultātiem projektos, kas tiek finansēti no Satiksmes drošības fonda, signālstabiņu uzstādīšanu Zemgalē un Kurzemē veiks SIA "Ceļu, tiltu būvnieks" par līgumcenu 242 734 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Savukārt Pierīgā un Vidzemē stabiņus uzstādīs SIA "M-2" par līgumcenu 94 115 eiro, ieskaitot PVN. Iepirkums, kas tiek finansēts no valsts budžeta patlaban ir vērtēšanas stadijā.

Latgalē un Vidzemē ar signālstabiņiem tiks aprīkots autoceļa Pļaviņas (Gostiņi)-Madona-Gulbene (P37) posms.  LVC pārziņā ir 20 066 kilometri autoceļu, no kuriem 1673 kilometri ir galvenie autoceļi, 5453 kilometri - reģionālie autoceļi, bet 12 883 kilometri - valsts vietējie autoceļi.

Patlaban uz valsts autoceļiem ir 105 883 signālstabiņi, no kuriem 48 442 - uz galvenajiem autoceļiem, 50 806 - uz reģionālajiem autoceļiem, bet 6635 - uz vietējiem autoceļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Atbilde

Labāk paskatīsimies kāds tas ceļš ir,viss vienās šķirbās. Skaitās jaunais asfalts. Kā nāks sāls un aukstums,tā būs pagalam. Un atkal nebūs neviena vainīgā. Trakums gan.

pirms gada, 2019.10.21 21:19

Ance

Ja jau valdība pieprasa lietot vestes,tad lai arī ražo tādas,lai der visiem cilvēkiem. Ja tev tikai skaitās veste mugurā un nepilda to funkciju, lai redzētu,tad jēga maza. Daudz reižu pieredzēts,kā ieraugu tikai blakus esot. Kaut jābūt būtu pa gabalu.

pirms gada, 2019.10.23 10:10

Vietējās ziņas