Ar čipu un modernu pasi

Jaunās Eiropas Savienības prasības zirgu īpašnieki vērtē dažādi
Kumeļiem, kuri dzimuši pēc 2009.gada 1.jūlija, kā arī tiem zirgiem, kam vēl nav zirga pases nepieciešams implantēt elektronisko identifikācijas čipu. Pārējiem zirgiem, kuri jau ir reģistrēti, čipu ieviešanai ir noteikts pārejas laiks. Gulbenes novadā čipu ievietošanu veic divi sertificēti zirgu vērtētāji - zirgkope Anita Aizpuriete no Stāmerienas un veterinārārste Gunta Gžibovska no Galgauskas pagasta. Zirgus, kas dzimuši līdz 2009.gada 30.jūnijam un kuriem ir izsniegta pase, uzskata par apzīmētiem, tāpēc tiem elektroniskā identifikācija netiek prasīta.

Stāmerienas pagasta zemnieku saimniecības "Pilssēta" īpašniece Anita Aizpuriete, kura jau daudzus gadus nodarbojas ar zirgkopību, uzskata, ka noteikums par čipu ievietošanu, par kuru vienojušies Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvji, ir vēl viena prasība, lai sarežģītu zirgkopēju dzīvi.

 

"Direktīvas ir izdotas un mēs tām paklausīgi sekojam. Noteikuma mērķis, ka čips palīdzēs novērst iespēju, ka pārtikā varētu tikt izmantota zirgu gaļa, ja to ārstēšanā izmantoti aizliegti medikamenti, šķiet smieklīgs aizbildinājums. Cik man zināms, Latvijā gaļai aiziet ļoti niecīgs zirgu procents," saka A.Aizpuriete.

 

Lai pareizi ievietotu čipu ir jāpabeidz speciāli kursi, kam varēja pieteikties līdz februārim. To varēja darīt arī veterinārārsti, kam nav zirgu vērtētāja sertifikāts. "Veterinārārsts jau var ielikt kumeļam čipu, bet viņam nav tiesības vērtēt zirgus, tātad sagatavot zirgam pasi. Tas nozīmē, ka zirga īpašniekam būs jāuzaicina divi speciālisti - viens, kurš ieliek čipu, otrs -, kurš sagatavo pirmdokumentus zirga pases sagatavošanai, jo zirgam ir vajadzīgs gan čips, gan pase, bet tas maksā naudu," spriež A.Aizpuriete.

 

(Vairāk lasiet 25.februāra "Dzirkstelē" vai par maksu portālā šeit)

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas