Ar jaunajiem tansportlīdzekļiem uz izsaukumiem drīz dosies ugunsdzēsēji Vidzemē un Zemgalē

Vakar, 14.augustā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma divus specializētos ķīmijas automobiļus, ar kuriem drīzumā uz izsaukumiem varēs doties ugunsdzēsēji glābēji no Zemgales reģiona brigādes un Vidzemes reģiona brigādes. Par to informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas speciāliste Inta Palkavniece.

"Turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunu tehniku un aprīkojumu, projektā “Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta CBRNE un cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu reaģēšanas spēju kapacitātes stiprināšana” 2018.gada vasarā tiks piegādātas trīs ķīmijas automašīnas, bet šā gada septembrī tiks piegādātas vēl trīs no kopumā četrām ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un kodolmateriālu konteinertipa piekabēm. Jaunie specializētie transportlīdzekļi ir pilnībā aprīkoti ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgoti VUGD vajadzībām," stāsta I.Palkavniece.

Projekta mērķis ir uzlabot VUGD reaģēšanas spējas CBRNE (ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un kodolmateriālu) apdraudējumu, kā arī cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu gadījumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas