Ar Krievijas vēstnieku pārrunā Latvijas–Krievijas pārrobežu sadarbības programmas iespējas

Gulbenes novadu 25. un 26.aprīlī apmeklēja Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgēņijs Lukjanovs, runātu par Latvijas–Krievijas pārrobežu sadarbības programmu, jau realizētajiem projektiem, kā arī iespējām nākotnē. Vizītes laikā vēstnieks apmeklēja Stāmerienas pili, ar kuru nākotnē, iespējams, varētu saistīt jaunus pārrobežu projektus. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāiste Gunta Kalmane.

„Vēstnieka vizītes laikā galvenokārt pārrunājām Latvijas-Krievijas pārrobežu projektus. Izanalizējām iepriekšējo periodu un ieskicējām projektu idejas nākamajam periodam. Vizīte norisinājās pozitīvā gaisotnē, izzinot pašreizējo projektu gaitu, problēmas  un to risinājumu iespējas. Nākamais plānošanas periods sāksies 2021.gadā, un tas solās būt ļoti ražīgs. Galvenais ir valdības laikus pieņemtie lēmumi un vienošanās ar Krieviju, lai netiktu kavēta projektu realizācija. Sarunās mums pievienojās arī Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents, kā arī Alūksnes, Balvu, Cesvaines, Smiltenes, Pļaviņu un Viļakas pašvaldību pārstāvji. Dalījāmies pieredzē pārrobežu projektu realizācijas gaitā un mazliet pieskārāmies slēgtajai dzelzceļa līnijai uz Pitalovu,” stāsta Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Vēstnieku reģionālā vizītē pavadīja viņa kundze Ludmila Lukjanova un trešais sekretārs Sergejs Afoņins ar ģimeni, kuri apmeklēja interaktīvo un izglītojošo centru „Dzelzceļš un tvaiks”, SIA „Gulbenes-Alūksnes bānītis” depo, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju, Stāmerienas Sv.Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīcu, atpūtas kompleksu „Vonadziņi”.

"Viesi atzina, ka Gulbenes novadā ir daudz interesantu vietu, ko apmeklēt, kas viņus mudinās atgriezties pie mums vēlreiz vasarā, kā arī ieteiks to darīt citiem," stāsta G.Kalmane.Pievieno komentāru

Vietējās ziņas