Ar kvadriciklu arī mežā drīkst braukt tikai pa ceļu 1

Kāda dzērveņu lasītāja “Dzirkstelei” stāsta, ka Zeltalejā pa purvu braukā ar kvadriciklu. “Secināju, ka tur, kur ir karjers, no Stradu puses brauc ar kvadriciklu un vizinās pa purvu - noliec priedītes, izjauc cinīšus, bet visur aug ogas. Daudzi cilvēki lasa sev vitamīnus, pārdod ogas, bet viens prieka pēc vizinās. Pa jaunaudzes stigu brauc ar kvadriciklu iekšā un vienkārši taisa apļus. Žēl ļoti, jo gar purva malu, kur ir paēna, aug lielākās ogas, bet pa turieni visur apļus uztaisījuši un purvā braukuši dziļāk bez vajadzības. Ja man būtu modernais telefons, es uzfilmētu, ka vizinās,” ir sašutusi ogotāja.

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis stāsta, ka arī kāds zemnieks sūdzējies par to, ka viņa lauki, sējumi un pļavas ir izbraukāti ar kvadricikliem. “Pašvaldība jebkurā gadījumā nav nekāda atļaujas devēja, un savus privātos īpašumus jau sargā paši saimnieki, bet tur ir arī daļa valsts meža,” viņš saka. Esot jāskatās, vai tas ir vienu reizi vai arī tas ir masveidā kā sacensības, vai arī treniņbraucieni, kas ir pavisam kas cits.

AS “Latvijas valsts meži” komunikācijas speciālists Ainārs Sedlenieks “Dzirkstelei uzsver, ka ar kvadriciklu, tāpat kā ar jebkuru citu motorizētu transporta līdzekli, drīkst pārvietoties tikai pa ceļu, arī mežā. “Paldies, ka informējāt mūs par šo situāciju! Šāda neatļauta braukšana ar kvadriciklu šogad pavasarī bija par iemeslu lielam ugunsgrēkam kūdras purvā Olaines novadā. Tā dzēšanā tika iesaistīts pat Latvijas Nacionālo bruņoto spēku helikopters. Par šādiem gadījumiem nepieciešamas ziņot Valsts policijai un Valsts meža dienestam, kas var sodīt šos likuma pārkāpējus,” saka A.Sedlenieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Baiba

Pa Spārītes parku un Emzes parku arī, viss ir izbraukāts un sabojāts!!! Ziemā braukā pa aizsalušu dīķi, manuprāt tā nevajadzētu rīkoties!Emzes parkā ceļš apkārt dīķim ir tā sabraukāts ,tādas bedres ar kājām nav izejams!

pirms 12 mēnešiem, 2019.11.28 09:05

Vietējās ziņas