Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar maiju par atkritumiem maksāsim vairāk 24

Atkritumu apsaimniekošanu Litenes poligonā grib uzlabot par 1,8 miljoniem latu
Gulbenes novada domes 24.marta sēdē skatīs divus jautājumus, kas skar atkritumu apsaimniekošanu novadā. Deputāti lems par nešķiroto sadzīves atkritumu maksas palielināšanu poligonā "Kaudzītes" Litenes pagastā , kā arī 1,8 miljonus latu vērta projekta realizāciju atkritumu poligonā, lai tas atbilstu obligātajām prasībām. Deputāti diskusiju par šiem jautājumiem uzsāka jau 17.marta finanšu komitejas sēdē.

"SIA "Alba 5", kas apsaimnieko sadzīves atkritumu poligonu "Kaudzītes", lūdz palielināt atkritumu apglabāšanas maksu saistībā ar dabas resursa nodokļa sadaļu. Valstī ir palielinājies dabas resursu nodoklis un turpmāk palielināsies vēl. Līdz ar to poligons cieš zaudējumus. Pērn šie zaudējumi tika apmaksāti no iepriekšējo gadu ieņēmumiem. Šogad nav tādu iespēju," "Dzirkstelei" stāsta Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa.  

Viņa atzīst, ka "diemžēl nav pamata atteikt SIA "Alba 5" palielināt sadzīves atkritumu apglabāšanas maksu, kaut arī nevienam negribas pieļaut, ka iedzīvotājiem nāksies maksāt dārgāk".

 

Būs par 1,06 latiem dārgāk

Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas ūdens un atkritumsaimniecības speciālists Jānis Šmoteks "Dzirksteli" informē, ka, visticamāk, Gulbenes novadā ar 1.maiju nešķiroto atkritumu apglabāšana novadā kļūs dārgāka par 1,06 latiem tonnā - tā ir dabas resursu nodokļa daļa. Tas esot neizbēgami, jo līdz šim trīs gadus SIA "Alba 5" esot faktiski no saviem uzkrājumiem subsidējusi dabas resursu nodokļa samaksu.

 

Šobrīd novadā nešķiroto cieto sadzīves atkritumu apglabāšanas tarifs poligonā „Kaudzītes", ko maksājam SIA "Alba 5", ir 4,96 lati par kubikmetru. Savukārt cieto sadzīves atkritumu savākšanas un transportēšanas tarifs, ko maksājam SIA "Alba", visām lietotāju grupām ir 5,42 lati par kubikmetru. Pieskaitot vēl 1,06 latu dabas resursu nodokli par katru kubikmetru, ar 1.maiju Gulbenes novadā nešķiroto cieto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas kubikmetrs maksās 11,44 lati (nez 22 procentu pievienotās vērtības nodokļa).

 

Poligonam nepieciešami uzlabojumi

Faktiski Gulbenes novada domes deputātiem būs jālemj par atkritumu apglabāšanas poligona „Kaudzītes" infrastruktūras attīstības 2.kārtas projekta likteni. 25.februārī SIA „Alba 5" dalībnieki sapulcē vienojās, ka šis projekts būtu realizējams ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansiālo atbalstu. Paredzams, ka poligonā tiks uzbūvētas reversās osmozes jeb attīrīšanas iekārtas un sadzīves atkritumu mehāniskās priekšapstrādes komplekss.

 

Paredzams, ka projekta kopējās izmaksas būs 1 885 526 lati, no tām 84,3 procentus apmaksātu Eiropas Savienības Kohēzijas fonds. Pats uzņēmums "Alba 5" plāno ņemt kredītu 242 303 latu apmērā, lai nodrošinātu 15,6 procentus no visām projekta izmaksām un no saviem līdzekļiem apmaksās arī pievienotās vērtības nodokļa neattiecināmās izmaksas. Gulbenes novada domei jāsniedz vienīgi galvojums 68402,14 latu apmērā.

 

Pēc "Lursoft" datiem SIA "Alba 5" ir reģistrēta 2002.gada 7.jūnijā. Uzņēmuma pamatkapitālā ir 498 120 lati. Uzņēmuma īpašnieces ir piecas pašvaldības - Alūksnes un Gulbenes novada domes, kurām katrai pieder 28,23 procenti kapitāla daļu, Balvu novada dome ar 26,61 kapitāla daļu, Cesvaines novada dome ar 8,87 kapitāla daļām un Lubānas novada dome ar 8,07 kapitāla daļām. Uzņēmuma pamatdarbības veids - atkritumu apstrāde un izvietošana. Uzņēmuma vadītājs jeb valdes loceklis kopš 2008.gada ir Stradu pagasta iedzīvotājs Aldis Amantovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Nikolajs

intresanti pec ES naudas sanemsanas adamovics beidzot nopirks sev pirmo Gulbene Rolls Royce, vai visu muzu ka atvalinats cekists braukas ar ''nozelojamu'' VW troueg

pirms 9 gadiem, 2011.03.27 12:16

taču

poligons taču tikai nesen atklāts. Nu kā var būt nepieciešami uzlabojumi. Nekas šai valstī vairs nav saprotams...

pirms 9 gadiem, 2011.03.26 16:42

to DNB

Sauc kā gribi to nagu maukšanu,tik un tā tā ir un paliek tāda.No kauna Jūs tur neviens vēl galu neesiet dabūjuši ,jo tā vienkārši nav!

pirms 9 gadiem, 2011.03.26 09:21

Nu,nu

Es pa pusgadu nevaru to kubikmetru atkritumu salasit, bet katru menesi ap 5ls jamaksa. Laikam jaliek privato konteineru pie majas vai mest pa logu?

pirms 9 gadiem, 2011.03.25 11:42

DNB

Normas Gulbenes pilsēta ar pirmo martu ir atceltas, ir stājušies spēkā jaunie saistošie noteikumi, kuri paredz atkritumus izvest pēc fakta!!!!b TAUTA, ATVERIET ACIS UN SĀCIET INTERESĒTIES, KAS NOTIEK JŪSU PILSĒTĀ NEVIS BAUROJIET KĀ AKLI JĒRI!!!!!

Un ALBA 5 nav tas pats kas ALBA.

ALBA 5 ir pašvaldību uzņēmums, bet alba ir SIA.

Ko jūs te cepaties par lietām ko nesaproties!

Un tiem lielajiem skauģiem, ja grib tad lai pēr kaut tankus....jūs arī to variet - pirkt, ja ir galva uz pleciem, kā nopelnīt!!!!
Lielie aprunātāji, paši savus degunus neredz a citu acī skaidu redz...FUIJ!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 16:20

.

laukos savac no valmiera un sanak maksat uz pusi letak

pirms 9 gadiem, 2011.03.24 07:01

xxl

To normu es kaut gribēdama nespēju pieražot,bet katru mēnesi vēl papildus atkritumi pierēķināti.Lūk tā jau ir nekaunība no Albas puses.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 19:06

Traktorists

Maksāsiet cik prasīs un vis, ja nepietiks pieliks vēl cenu,skaidrs.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 17:21

Es

Turpmāk nevākšu nevienu musoru,kas man no jūsu trotuāriem jāsalasa pudeles,papīri un vienmēr jādomā kur ta likt,nekasīšu lapas un nolaustos zarus ar nevākšu .Kāpēc man jāmaksā par pasaules musoru.Mans konteineris ir privāts,bet musori tomēr kopēji.Vai domes noteikumos ir paredzēti arī privātie, kuri ir uzriktēti kā konkrēti jūsu bezalgas kalpi...Gribiet visu sakoptu ,tad arī nedaudz vajag padomāt par mums.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 16:43

Simanis

adamovica deli noteikti jau pec kataloga ir pasutijusi jaunos dargos dzipus, bet ALBA darbinieki var jau pirkt izmeru lielakas bikses, lai tur ievietotu savus noestos vederus.

orandzais stepanovs ari nepaliks besa no ES naudas izagsanas projekta vares noteikti nopirkt berniem kadus Dodge jaunos pikapus

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 15:13

atkritumu vecis

Ko te cepaties, maksa par atkritumu apsaimniekošanu sastāv no 1. maksas par sadzīves atkritumu savākšanas un transportēšanas ( SIA Alba);2. sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā ( SIA Alba 5) un 3. dabas resursu nodoklis par atkritumu apglabāšanu normatīvajos aktos noteiktā apmērā (Dabas resursu nodokļa likums, 4.pants 3.daļa pielikums 3.)Pilsētā 5.42+4.96+0.19+1.06=11.63 ls/1 kub. bez PVN.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 15:06

Goda vārds,šādi panāksiet tikai to,ka atkritumus metīs ceļa malās un mežos!!! Un visur jūs savas kameras nesaliksiet!
Nu,cik ilgi cilvēks var ciest? Cik ilgi krausiet un krausiet uz pleciem? Reiz tas vadzis lūzīs...
Adamovičiem mūžam nepiebāžamās rīkles!!! @

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 14:42

varbūt varētu pasaukt tautas kontroli lai paskatās.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 13:58

Normas, mīļie, kā reize ir atceltas un maksāsim par to, ko esam izmetuši.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 13:47

Norma

Pieņemsim,ka objektīvu iemeslu dēļ maksa būtu jāpaaugstina. Kāpēc deputāti neieklausās iedzīvotājos par nepamatoti augstām normām patērēto atkritumu uz 1 cilvēku. Agrāk,kad vēl nebija ūdensskaitītāju, Alba bija noteikusi patēriņu uz 1 cilv. 2x lielāku, nekā tagad ar skaitītājiem. Pie kam ir mūžīgie pārrēķini. Tas liek domāt par to, ka maksājam par nemaksātājiem.

Alba čīkst par visādiem iemesliem maksas celšanai,bet iedzīvotāji nav vainīgi, ja nav kārtīgi izplānota un laba darba organizācija, ka firmai svarīga ir peļņa,bet mazāk - sakārtota atkritumsaimniecība. Tas pats attiecas uz domi, kura izstrādā saistošos noteikumus. Protams, ka nevar katru pārkāpumu noteikumos iekļaut,bet lielāku kārtību gan iespējams ieviest. Gan vienam , gan otram vienkārši ir vajadzīga kompetence , labā griba un atbildība.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 13:12

narkotikas

ko,jūs brīnieties.nisiem tiem domes sēdētājiem atlec,gan no atkritumiem,gan no ūdens.vajag būt neiecietīgākiem.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 11:30

Es gribu maksāt tikai par to, ko sametu atkritumos. nevis par kaut kādām vidējām normām. Kas ir saskaitījis , cik kubikmetru atkritumu es saražoju un izmetu ? Tagad Alba man rēķina kaut kādas mistiskas normas, arī par bērniem , kas dzīvo pārsvarā Rīgā. Es pati arī maz esmu mājās un maz man ir to atkritumu, velns parāvis !

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 11:25

Vai maksāsim vairāk, grūti teikt, no pašiem atkarīgs, jo beidzot maksāsim par to, cik paši esam sametuši savos konteineros. pēc tā, kas reāli izvests, ne normām. Fakts ir tāds, ka dabas resursu nodoklis valstī palielināts. Pret ko tad kliedzam?

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 10:57

Kate

Vai kāds esat pārbaudījuši no kā tā maksa sastadīta,kas ietilpst aprēķinos.Vai mūsu rajonā ir tāds,kas spēj to izdarīt.Vai tikai aprēķinus piestāda un tam tiek noticēts.Taču deputātiem jau nav nekādas daļas gar iedzīvotājiem,jo neviens nedzīvo pilsētā,kas zin kur viņi visu sagāž.Deputātiem interesē sava darba samaksa.

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 10:48

Vietējās ziņas