Ar martu maksāsim vairāk 10

Ar 1.martu spēkā stāsies SIA "Alba" jaunie ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifi Gulbenes pilsētā, kā arī Beļavas un Stradu pagastā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas interneta mājas lapā lasāms, ka šīs komisijas padome 4.janvāra sēdē apstiprināja SIA „Alba" jaunos tarifus - ūdensapgādes pakalpojumiem 0,73 lati par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa un kanalizācijas pakalpojumiem - 0,92 lati par kubikmetru. Tarifu projekta izvērtēšanas gaitā ir samazināti ūdensapgādes pakalpojumu tarifi, kā rezultātā kopējais pakalpojumu tarifs salīdzinājumā ar iesniegto projektu samazināts par 9 santīmiem par kubikmetru.

"Tarifi ir aprēķināti tādā apmērā, lai segtu komersanta ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas pie prognozētā pakalpojumu apjoma. Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt lēmumu," teikts komisijas oficiālajā informācijā.

 

Pašlaik uzņēmums piemēro reģionālā regulatora noteiktos tarifus - ūdensapgādes pakalpojumiem 0,68 lati par kubikmetru un kanalizācijas pakalpojumiem - 0,77 lati par kubikmetru.


Gulbenes novada pašvaldība 2008.gadā uzsāka realizēt Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēto ūdenssaimniecības attīstības projektu. Tā gaitā ir izbūvētas deviņas jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas, atdzelzošanas stacija, notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, paplašināti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli. Lielākais ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksu pieaugums saistīts ar jauno pamatlīdzekļu izmantošanu un elektroenerģijas izmaksu kāpumu.


SIA „ALBA" bez ūdenssaimniecības pakalpojumiem sniedz arī sadzīves atkritumu savākšanas un transportēšanas, kā arī būvniecības un citus pakalpojumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

holc

Alba rulle tas priecē,vismaz dividendes bus lielakas!Atkritumiem velreiz vajadzetu pacelt!

pirms 9 gadiem, 2012.01.30 20:55

Kaļva

Jāpiesakās albā darbā, tad es ar labi dzīvošu. Nu tagad man alga ir iztikas minimums, a kuram gan negribas vairāk, man ar gribas. Jā, cenas jāpaceļ, lai dažs var pašikot ar krutu mašīnu Gulbenes ielās, bākā bendža jālej. Aug cenas degvielai aug ūdenim. Stutēsim albu cik varam, kādam taču šai pilsētā IR pārticīgi jādzīvo.
Skatos pa logu kā mans kaimiņš stūrē lielo, zilo džipu - ir ieriktējies labā maizē! Ja ir ko cērpt, tad kāpēc necērpt!
Tas mans personīgais viedoklis - skats no malas!

pirms 9 gadiem, 2012.01.29 09:51

Neaizmirstiet par valodu nobalsot, parejais strunts, liekat kaut 2ls. Ar pliku pakalu, bet runasim latviski!

pirms 9 gadiem, 2012.01.27 14:25

piekasīgā

Ar martu mēs neko nevarēsim samaksāt - martā būs jāmaksā vairāk tā pati ierastā nauda. Nekā personīdga - tikai latviešu valoda :)

pirms 9 gadiem, 2012.01.27 11:49

Jānis

Paldies komisijai par atzinumu,ka bagātākie dzīvo Gulbenes pilsētā, Beļavas un Stradu pagastā, kur nav maznodrošināto un trūcīgo iedzīvotāju. BRAVO !

pirms 9 gadiem, 2012.01.27 10:53

Vietējās ziņas