Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar pilnu jaudu būs jāstrādā novada domes iepirkumu komisijai un nodaļai 3

Līdz šim Gulbenes pilsētas un 13 pagastu pārvaldēm bija tiesības pašām organizēt publiskos iepirkumus, taču nākamgad tā vairs nenotiks. Deputāti nobalsojuši, ka turpmāk ar šo jautājumu kārtošanu nodarbosies novada domes Iepirkumu nodaļas darbinieki.
Lai tas notiktu, no pilsētas un katras pagasta pārvaldes nolikuma ir svītrots punkts, kas iepriekš ļāva veikt iepirkumu attiecībā uz pārvalžu kompetencē esošiem jautājumiem.

Apspriežot šo jautājumu, vienīgi deputāts Dzintars Poļaks pajautāja, vai tas ir normāli, ka Gulbenes novada pašvaldībā Iepirkumu nodaļu un Iepirkuma komisiju vada viens un tas pats cilvēks. “Tas ir pieļaujami,” atbildēja novada domes Administratīvi juridiskās nodaļas vadītāja Vita Kravale.

Pārvaldnieki priecīgi par izmaiņām
“Novada domē ir speciāli izveidota Iepirkumu nodaļa!” “Dzirkstelei” jaunumu komentē Rankas pagasta pārvaldes vadītājs Māris Jansons. Viņam itin nemaz neesot žēl, ka pārvaldei tiks noņemta mazo iepirkumu rīkošanas funkcija. “Tam ir savi plusi, ir savi mīnusi. Laiks rādīs,” “Dzirkstelei” saka Tirzas pagasta pārvaldes vadītājs Česlovs Barkovskis.

“Iepirkumos tik ļoti ātri un bieži notiek korekcijas. Ja pagastos līdz šim iepirkumus veicām pāris reižu gadā, juridiski nespējām izsekot līdzi novitātēm. Tas ir ļoti labi, ka novada domē ir izveidota Iepirkumu nodaļa. Cenu aptaujas jau mēs pagastu pārvaldēs varēsim veikt tāpat kā līdz šim,” “Dzirkstelei” saka Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš. Arī Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis “Dzirkstelei” neslēpj prieku, ka turpmāk novada pašvaldībā “ar iepirkumu procedūrām nodarbosies profesionāļi”.

Vadība visu atbildību deleģē komisijai
23.decembra domes sēdē tika apstiprināta pašvaldības Iepirkuma komisijas nolikuma jaunā redakcija. Sakarā ar to, ka komisija turpmāk vērtēs pilnīgi visus pašvaldības iepirkumus, komisijas funkcijās vairs nav jēgas īpaši izcelt pienākumu organizēt iepirkuma procedūras pašvaldības iestāžu vajadzībām, ja paredzamā līgumcena ir 42 000 eiro vai lielāka bez pievienotās vērtības nodokļa.

Turklāt no Iepirkuma komisijas vecā nolikuma svītrots viens no punktiem attiecībā par komisijas tiesībām. Līdz šim komisija varēja savus lēmumprojektus iesniegt izskatīšanai pašvaldības komiteju un domes sēdēs, tādējādi dalot atbildību ar domes vadību un deputātiem. Grozījumi nolikumā uzsver Iepirkuma komisijas atbildību gan par likumības ievērošanu, gan par izvēli, gan par konfidencialitātes saglabāšanu.

No Iepirkuma komisijas vecā nolikuma izņemts arī punkts, kas līdz šim komisijas darba organizācijā noteica, ka iesniegtie pieteikumi ir izskatāmi piecu darbdienu laikā. Tātad komisija turpmāk varēs strādāt nesteidzīgāk, lai nodrošinātu lēmumu pieņemšanas kvalitāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

nu nu

Cik pēdējā laikā ir apstrīdēts šīs komisijas darbs?

pirms 4 gadiem, 2016.01.18 18:43

nav ko ēst

Atkal Zači pamodušies,vai pārošanās laiks ir sācies?

pirms 4 gadiem, 2016.01.18 19:13

viņš

Šis laiks nav beidzies un nebeigsies, kamēr novadā savas darba stundas labākajā gadījumā atsēdēs...

pirms 4 gadiem, 2016.01.19 12:07

Vietējās ziņas