Ar policistiem tiekas vadība 3

Tiks izvērtēta katra policijas darbinieka profesionalitāte
Gulbenes rajona policijas pārvaldē otrdien notika kārtējā sanāksme, kurā gan ar mūsu policijas darbiniekiem, gan ar apkārtējo rajonu pārvalžu priekšniekiem tikās jaunizveidotās Vidzemes reģionālās pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko, viņa vietnieki, kā arī Valsts policijas personāla vadības biroja priekšnieks Artis Velšs.

 

Sanāksmes sarunu temats bija gaidāmās pārmaiņas, ar kurām ikvienam policijas darbiniekam būs jāsaskaras policijas reģionalizācijas dēļ. Gan I.Mitrošenko, gan A.Velšs policijas darbiniekiem skaidroja, kas viņus sagaida reģionalizācijas procesā.  

Darbā tiks pieņemti no jauna


"Negribu viest lieku paniku saistībā ar štatu izmaiņām, taču tās skars katru policijas pārvaldi, jo pārvaldes pārtaps par iecirkņiem un cilvēku skaits tiks samazināts. Uz doto brīdi ir parakstīta pavēle par reģionu apvienošanu. Reģionā varētu būt 600 darbinieki. Ja uz doto brīdi ir 724 darbinieki, tad 124 amata vietas ir jālikvidē," teica I.Mitrošenko.

 

"Šis nebūs klasiskā izpratnē samazinājums. Visiem darbiniekiem tiks izdoti brīdinājumi, ka tiks likvidēta konkrētā pārvalde un tiks likvidētas visas amata vietas. Tie, kam piedāvās darbu, tie it kā stāsies darbā no jauna. Iecirkņa priekšniekam vai personāldaļas vadītājam tiks dots uzdevums izvērtēt darbiniekus. Svarīgs faktors darbinieku izvēlē būs izglītībai, darba pieredzei, darba rezultātiem, kā arī citiem jautājumiem, tādēļ es vēlos sagaidīt arī no pašiem darbiniekiem aktīvu līdzdalību šajā procesā."

 

Viss šis process beigsies augustā, bet 1.septembrī sāks funkcionēt jau jaunās reģionu pārvaldes.

A.Velšs piebilst, ka sadalījums, cik kurā pārvaldē būs darbinieku, netika noteikts vienkārši tāpat.

 

"Tika izstrādāta metodika, kurā ņemti vērā dažādi parametri, piemēram, noziedzīgo nodarījumu skaits reģionā, iedzīvotāju skaits, lielceļu garums, robežas esamība. Tā bija diezgan komplicēta parametru sistēma, domāju, ka tādējādi arī šie cipari ir diezgan adekvāti," vērtē A.Velšs.

 

Vidēji tika rēķināts, ka uz 450 iedzīvotājiem būs viens policijas darbinieks.


Viss atkarīgs no pašiem darbiniekiem


Priekšnieki piebilda, ka daļai darbinieku tomēr ir jārēķinās, ka darbs būs jāzaudē. Kāds varbūt varēs darbu iegūt citu rajonu iecirkņos.

 

"Mēs sekosim līdzi, lai nenotiek tā, ka tiek pieņemti foršākie cilvēki un radinieki, jo foršs cilvēks nav profesija, darbā jāpieņem kvalificēti darbinieki," piebilda I.Mitrošenko.

 

Viņš arī aicināja visus policijas darbiniekus turpināt pildīt savus dienesta pienākumus atbilstoši dotajam zvērestam, jo viss būs atkarīgs no pašu darbinieku aktivitātes un tā, kā iecirkņu priekšnieki viņus novērtēs.

 

"Runāsim arī ar pašvaldībām. Ja pašvaldībai būs iespēja izveidot pašvaldības policiju, tā varētu pieņemt darbā cilvēkus, kas ir bijuši labi policijas darbinieki, bet ir zaudējuši darbu Valsts policijā."

 

Gulbenes policijas pārvaldei ir labi darba rezultāti. Noziedzīgu nodarījumu faktiskās atklāšanas procents - 81 - ir labākais valstī (Rīgas reģionā tas ir nedaudz zem 15%; Valsts policijā vidēji - nedaudz virs 28%).

 

Gulbenes RPP darba rezultāti 2009.gada 6 mēnešos

 

  2008.g. 6.mēn.2009.g.6.mēn. Starpība Reģistrēto noeziedzīgo
nodarījumu skaits 208 255  47

Atklāto noziedzīgo nodarījumu skaits  100  174 74Reģistrētie smagi noziegumi 68  9729 Atklāti smagi noziegumi 34 52  18Reģistrēti sevišķi smagi noziegumi 4  4 0Slepkavības 1 0 -1 Miesas bojājumi
 4 8 4 Laupīšanas
 4 4 0 Huligānisms 10  5-5Zādzības  64 132  68Nepilngadīgo izdarītie
noziedzīgie nodarījumi 21 18 -3      

Noziedzīgu nodarījumu faktiskās atklāšanas procents - 81 - ir labākais valstī (Rīgas reģionā tas ir nedaudz zem 15%; Valsts policijā vidēji - nedaudz virs 28%).

Pavisam sastādīti 392 administratīvo pārkāpumu protokoli.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Mc

Visās valsts pārvaldes struktūrās cilvēkus diemžēl vērtē vienīgi un tikai pec
deguniem un "čomiskajām" attiecībām. Gulbene nav izņēmums.
Viens prot ar šefu labi kafiju padzert, otrs-uzsmeķēt,trešajam-šefam noderīgs radinieks,
ceturtais kopā medībās iet, piektais šim kā šoferis,utt...ralitāte.

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 07:24

pakazuha

varbūt tagad izbeigs zaptes zagļus ar sirēnām vizināt regulāri

pirms 11 gadiem, 2009.07.23 01:34

mitrošiks

personīgās simpātijas un antipātijas spēlēs galveno lomu,tas ir skaidrs.

pirms 11 gadiem, 2009.07.22 20:52

Vietējās ziņas