Ar šiku atklāj jauno ražotni 11

Ar Gulbenes novadā vēl neredzētu vērienu vakar, 23.septembrī, svinīgi tika atklāta SIA “LatGran” ražotne Daukstu pagastā. Ražošanas apjomu ziņā tā būs lielāka par šā paša uzņēmuma ražotni Jaunjelgavā un tikpat liela kā ražotnes Jēkabpilī un Krāslavā.

Daukstu pagasta ražotnes izveidē ir investēti 17 miljoni eiro, plānotā ražošanas jauda ir apmēram 150 tūkstoši tonnu koksnes granulu gadā, plānotais darbavietu skaits – 28, “Dzirksteli” informē uzņēmuma ražošanas direktors Mārtiņš Zvejnieks.

“Ja speciālistus varam atrast uz vietas, tad labi, bet mēs nešķirojam, kurš ir no Gulbenes novada, kurš nav,” saka viņš. Izejvielu piegādē “LatGran” sadarbosies, ņemot vērā ekonomiskos principus. Ja blakus novadā izejvielas pirkt būs izdevīgāk, uzņēmums to darīs.


M.Zvejnieks apšauba gulbeniešu bažas par to, ka “LatGran” darbības rezultātā novadā palielināsies malkas cena. “Esot tādam uzņēmumam kā mūsējais, var attīstīties malkas un šķeldas ražotāji. Viņu pašu starpā palielinās konkurence un līdz ar to cenas samazināsies, nevis palielināsies,” uzskata M.Zvejnieks.


Vietējie saka - “LatGran” izglābs Gulbenes dzelzceļu no pilnīga panīkuma un atdzīvinās vietējo ekonomiku. Pie ražotnes izbūvēts papildu dzelzceļa sliežu ceļš. Paredzams, ka pa dzelzceļu uz Rīgu katru mēnesi tiks transportēti līdz 200 vagoniem ar apmēram 14 tūkstošiem tonnu koksnes granulu. Šis kurināmais materiāls ir domāts eksportam caur Rīgas ostu, kamēr Baltijas jūra nav aizsalusi, bet vēlāk caur Liepājas ostu.


SIA “LatGran” ražotnes atklāšanas balles viesi, starp kuriem galvenokārt bija sadarbības partneri un atbalstītāji, uz Gulbeni no Rīgas atbrauca ar speciālu vilcienu. No Gulbenes dzelzceļa stacijas speciāls autobuss ciemiņus tālāk aizveda līdz pašai koksnes granulu ražotnei. Tur no pulksten 12.00 viesi tika īpaši gaidīti. Bija jūtams, ka atklāšanas ballei tērēts daudz naudas un veidots īpašs scenārijs. Vadīja šo balli profesionāls aktieris Imants Vekmanis, kurš vairāk runāja angliski, nevis latviski. Viesu ērtībai bija uzslieta telts-restorāns, kur varēja tverties no lietus un aukstuma, baudot karstās un aukstās uzkodas, vīnu, šampānieti, kuru klāt pienesa oficianti, kā arī klausoties patīkamu dzīvo mūziku.


Protams, svinīgi tika griezta arī ražotnes atklāšanas lente, gaisā lidot palaižot simtiem zaļu un baltu balonu. Pirms tam, pakāpjoties virs publikas, no “komandiera tiltiņa” klātesošos angliski uzrunāja SIA “LatGran” valdes priekšsēdētājs Jarls Ragnars Valdens. Sportiski puiši zem klajas debess meta salto un rādīja citus bīstamus trikus. Pēc kopīgas viesu grupas bildes visi tika aicināti doties ekskursijā pa ražotni. Pēc pusdienu pauzes teltī sākās apsveikuma runas. Kā pirmajam vārds tika dots Gulbenes novada domes priekšsēdētājam Nikolajam Stepanovam, kurš uzdāvināja SIA “LatGran” valdes priekšsēdētājam suvenīru – neliela formāta novada karogu.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

pii

Kārtējais indīgais Odumiņas šedevrs - privāts uzņēmējs, dara kā grib...

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 13:14

janka

Pii...varbūt sakārto savas prioritātes. Neiesprinsti.

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 14:56

Kika

Patiešām šedevrs- man ir aizdomas, ka pat mana omīte vārdus prot rindot veiklāk kā šī raksta autore.

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 15:23

Bashkere

vecais komunists stepanovs tads nikns un bedigs kopa ar saviem pajoliniem ir ielikts bildes, laikam uznemejs ir ''uzmetis'' nav samaksajis komunistam stepanovam nolikto otkatu, ta paiet sis pasaules godiba uz kurien iet si pasaule, ja jau stjopkam nedod naudu uz kepas

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 18:15

uni.......

Labākā firma,labākie strādnieki,ideāli darbinieku darba apstākļi....es tur strādāju jau gadu, un zinu.....

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 19:53

jautājums

bet kā būs ar vides piesārņošanu, jo tas skurstenis kūpēs ne pa jokam.:))

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 22:38

Operators

Pa to skursteni kūp tvaiki.

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 23:13

sīpols

Kurā bildē to Misiņu var redzēt?

pirms 7 gadiem, 2014.09.28 16:11

Vētra

Apsveicu! Liels prieks par to, ka šajā uzņēmumā strādā cilvēki,kuri kādreiz darbu meklēja ārzemēs. Prieks, par to, ka paliek vairāk darba vietu. Lai izdodas!

pirms 7 gadiem, 2014.09.27 17:55

Vietējās ziņas