Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar velosipēdu uz darbu! 1

Velosipēdu ne tikai kā palīglīdzekli atpūtā un tūrismā, bet arī kā ikdienas transportlīdzekli nokļūšanai uz skolu vai darbu iecerējusi popularizēt Gulbenes biedrība “Dēms”.

Ir sagatavots projekts iesniegšanai Latvijas Vides aizsardzības fonda atklātajā projektu konkursā aktivitātē „Videi draudzīga dzīvesveida popularizēšana”. Ieceres kopējās izmaksas ir 10 000 eiro, no pašvaldības lūgts līdzfinansējums aptuveni līdz 2500 eiro apmērā. Vai to piešķirt, novada deputāti izlems 28.janvāra domes sēdē.

Projektu, kuram dots nosaukums “Zaļais pedālis”, “Dēms” vēlas realizēt sadarbībā ar biedrībām „Jumata” un „Gulces
Gēns”.

Tautsaimniecības komitejas sēdē 20.janvārī biedrības “Dēms” pārstāve Anita Birzniece pastāstīja, ka par projekta naglu varētu kļūt akcija, aicinot sabiedrībā populārus, atbildīgus cilvēkus izmantot velosipēdu par savu ikdienas transportlīdzekli, piemēram, ceļošanai no mājām uz darbu. Šai akcijai dots nosaukums „Videi draudzīgs dzīvesveids – iespējas”.

Aktivitātes ar un ap velosipēdu Gulbenē un novadā nav jaunums, jo sabiedriskās organizācijas jau līdz šim rīkojušas šādas aktivitātes. Jaunā projekta plānotais realizācijas laiks ir no 1.aprīļa līdz 31. oktobrim. Iecerēts organizēt eko-veloorientēšanās pasākumu pilsētā, kā arī vides velotūres novadā, iekļaujot saturā gan vides sakopšanas aktivitātes, gan izglītojošus elementus par videi nekaitīgu dzīvesveidu, gan tiekoties ar kādu vides ekspertu. Vēl Gulbenes Novada svētkos 6.augustā Jaungulbenē tiks veidots aktivitāšu kopums ar un ap velosipēdiem – paraugdemonstrējumi, konkursi un sacensības.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

HD

Nezinu kas ir velosipēds,varbūt tas pats kas divritenis...

pirms 4 gadiem, 2016.02.23 18:42

Vietējās ziņas