Āra terases Gulbenes novadā – ļoti iecienītas 10

Tiklīdz bija iespēja ēdinātājiem atsākt klientu apkalpošanu āra terasēs, cilvēki labprāt to arī izmantoja. Kā novērojusi “Dzirkstele”, āra terases ir iecienītas, īpaši tagad, vasarā.

Viena no jaunākajām – kūku bodes “Gardums” āra terasēm sākusi uzņemt klientus pavisam nesen. Tās būvdarbi notika pavasarī. Tagad tā ir atvērta apmeklētājiem, un kā sola “Gardums” saimniece Inese Veismane, būs atvērta ne tikai vasarā, kamēr vien laika apstākļi ļaus, tikmēr arī būs vaļā.

Terasi uzbūvē pateicībā klientiem

I.Veismane stāsta, ka pandēmija “pagrūda”, lai āra terasi izveidotu ātrāk. “Mēs vairāk orientējāmies uz āru un svētku baudīšanu, tāpēc āra terasē rīkosim muzikālos vakarus, lai tos var izbaudīt vairāk cilvēku, jo iekšā telpās mums ir maz vietas. Āra terasē jau notika arī mūsu pirmie Perona svētki, kas bija plaši apmeklēti. Būtu bijis vēl labāk, ja nebūtu bijis lielais karstums,” saka I.Veismane.

Āra terase veidota ievērojot epidemioloģiskos nosacījumus, piemēram, lai galdiņi būtu viens no otra divu metru attālumā. “Mēs negribam šķirot, kurš drīkst nākt un kurš ne, kontrolēt, kurš ir vakcinējies vai ne. Gribam, lai to bauda visi,” saka I.Veismane.

Viņa atzīst, ka āra terases ierīkošana tie ir ieguldījumi, bet “darām to pateicībā klientiem, ka viņi ir uzticīgi, neraugoties ne uz ko”. Lai arī pandēmijas laikā lieli svētki nenotika, līdz ar to arī liela izmēra kūku nebija, bet I.Veismane saka paldies klientiem, ka viņi atbalstīja kūku bodi arī mazos svētkos, jo katrā ģimenē svētkus svinēja. “Daļēji atbalstīja kādu brīdi arī valsts, tagad gan vairs neatbalsta,” stāsta I.Veismane.

Āra terasei izvēlēta pateicīga vieta, tā atrodas pagalmā. “Baudot tajā pirmos svētkos, klienti izteica lielu pateicību, jo ielas troksni nedzird, it kā būtu citā pasaulē,” stāsta I.Veismane.

Iekštelpas šobrīd nav aktuālas

Atpūtas kompleksa “Lācītes” saimnieks Gatis Dunajevs atzīst, ka āra terase “Lācītēs” ir ļoti pieprasīta. “Tā ir stāvgrūdām pilna. Kad brīvdienās strādājam, tad viss ir pilns. Mēs jau arī varam klientus apkalpot ārpusē, jo mums teritorija atļauj. Pie šādiem laika apstākļiem cilvēki nemaz nevēlas sēdēt iekštelpās, tas nav aktuāli,” saka G.Dunajevs un turpina stāstīt, ka viņiem svarīgi, lai uz vietas notiek kaut kādi pasākumi. Ja neļautu rīkot nekādus pasākumus, tad nemaz neatvērtu āra terasi. “Mums jau nav tādas kafejnīcas kā pilsētā. Mūs interesē sporta spēles, kāzas, tad ēdinām un arī papildus vēl arī apkalpojam cilvēkus restorānā. Nedēļas sākumā – pirmdien, otrdien, trešdien mēs vispār nestrādājam, jo nekas uz vietas teritorijā nenotiek, līdz ar to arī terase ir ciet,” saka G.Dunajevs.

SIA “A.S.I.M.” valdes priekšsēdētājs Ainars Melders “Dzirkstelei” stāsta, ka Vecgulbenes muižas āra terasē maltīti bauda daudzi. Reizēm ir tā, ka cilvēki arī laikus rezervē galdiņus. Par to, vai klientu apkalpošana āra terasēs, kad to pavasarī ļāva valdība, kaut kāda veidā palīdzēja vai ļāva aktīvāk sākt rosīties, A.Melders uzsver, ka āra terase ir vajadzīga klientiem, ne jau uzņēmējam. “Viņi bauda dzīvi un dzīvo,” saka A.Melders un paskaidro, ka iekštelpās ēdina tos, kas vakcinēti, kā likums arī to atļauj, bet pārsvarā visi tagad tomēr ietur maltīti ārā.

Maltīte terasē Gulbenes novadā
● Vecgulbenes muiža
● Kantes krogs
● Picērija-kafejnīca Rodi
● Kafejnīca “Pienenīte”
● kafejnīca “Fiesta”
● Atpūtas komplekss “Lācītes”
● Kafejnīca “Pa ceļam”
● Bistro “Ozoli”
● Kafejnīca “Viga I”
● Tējnīca “laiks”
● Atpūtas komplekss “Vonadziņi”
● Atpūtas komplekss “Sonāte”
● Bistro, Kalpaka ielā 27a

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Jānis

Gardumā viss ir labi tikai mūzika pārāk skaļa. Pie galdiņiem grūti sarunāties.

pirms 17 dienām, 2021.07.16 20:16

Stirniņa

Tirzā

pirms 16 dienām, 2021.07.17 09:24

Măris

Paldies.Vai ir padomăts par saulessargiem.

pirms 16 dienām, 2021.07.17 06:30

Fakts

Nu man gan neliekas,ka pustuksàs terases Gulbenè liecinàtu par popularitàti.

pirms 16 dienām, 2021.07.18 00:39

Aivars

Nesaprotu tos ēdinātājus, kas vakcinētiem cilvēkiem ar sertifikāt liedz baudīt maltīti iekštelpās! Šādā karstā laikā tas būtu atbalstāmi un plus vēl esmu vakcinējies. Kur problēma? Un kāpēc jāreklamē lozungs : "Mēs nešķirojam klientus"? Tad, kad rudenī vajadzēs valsts atbalstu, tad būs ar izsieptām rokām, bet šobrīd telpās paēst - Nē! Apmaklēšu tikai tos, kas nav bezatbildīgi un šķiro klientus!

pirms 15 dienām, 2021.07.18 22:47

Onkuls

Jums taisniba!!!!

pirms 15 dienām, 2021.07.19 05:17

.

Tas jau tagad tāds lētais reklāmas sauklis. Nāks rudens un tad jau citu dziesmu dziedās.

pirms 14 dienām, 2021.07.19 09:17

!!!

Labi ka nešķiro, ej un sēdi uz terases! Noteikti, ka ēdinātājiem neatmaksājas pirkt sertifikātu skanerus, lai pāris nodurtos barotu iekšā.

pirms 14 dienām, 2021.07.19 10:13

Jānis

Aivar, tas ka esi potējies neko nenozīmē. Tu esi tāds pats pārnēsātājs un vēl bīstamāks kā nepotētie.

pirms 14 dienām, 2021.07.19 10:16

Vietējās ziņas